Vand Module De Semnalizare In Oglinda.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vand Module De Semnalizare In Oglinda.

    Modulele sunt noi de tip sageata cu 14 smd . Se monteaza foarte usor , se leaga in serie cu alt bec . ( eu am prelungit firele de la becurile de pe aripa ) nu arata nicio eroare ( nu clipoceste repede ) Se monteaza si pe oglinzile cu incalzire ( nu afecteaza cu nimic ) . pentru cei care nu situ , cand ledurile sunt stinse oglinda pare una normala . am atasat o poza cu modulele puse pe masina mea . Pretul este de 30 de lei setul , trimit si prin posta . transportul costa undeva la 7-8 ron . Bucuresti .
    Attached Files

  • #2
    ???

    salut, pentru un set de oglinzii de duster crezi ca merg??? pentru ca au o carcasa de plastic pentru protectie.... si cred ca trebuie montate direct pe sticla nu???
    Attached Files
    sigpic
    The MVP

    Comment


    • #3
      decupezi un pic acea rama de plastic cu pistolul de lipit sau alta metoda

      Comment


      • #4
        modulul merge montat pe toate tipurile de oglinzi?

        Comment


        • #5
          pai zici tu asa romeo, dar acel plastic are rol de cuplare cu motorasul electric, trebuie sa ocolesc zonele cu cleme...... si cam pe acolo e zona unde trebuie montate.....
          sigpic
          The MVP

          Comment


          • #6
            Ambele sticle ale oglinzii (si cele incalzite si cele neancalzite) au acel plastic pe spate...nu e mai bine sa se astepte raspunsul lui mister021692 ???
            sigpic

            Comment


            • #7
              sper sa nu fie cu suparare dar raspund eu avand montat asa ceva pe masina de 3 ani de zile,merge montat pe orice sticla de oglinda de la orice masina doar sa stii sa desfaci sticla bine pentru a nu deteriora rezistentele de la incalzire,chiar azi am desfacut un set de sticle(am trecut la next leval cu semnalele in oglinda secventiala)mam grabit si am sticla o folie de incalzire,la mine nu a fost nici o problema avand folii de incalzire
              Diverse accesorii Logan-oglinzi logan(orice model)
              Pasla fonomin pentru antifonare 6ron mp
              Piese/consumabile/accesorii-orice logan/dacia

              Comment


              • #8
                Care ar fi rostul acelor leduri in oglinda?daca sunt utile ,vreU si eu un set.stima
                http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

                Comment


                • #9
                  E misto chestia, cum se pun e ceva folie, peste oglinda se pun in interior ? 30 ron sunt 2 buc adica pentru ambele oglinzi

                  Comment


                  • #10
                    Le poti si monta ?

                    Comment


                    • #11
                      asa cum zice colegul cosmin-uau,trebuie atentie la dezlipirea acelui plastic de pe spatele sticlei,pentru ca se poate deteriora acea rezistenta,de multe ori nu e vizibila ochiului ca e defecta....
                      am facut si desfacut si eu cateva sticle,ca doar cu oglinzi ma ocup...
                      pentru cei care nu au sticle incalzite e ceva mai usor,pentru ca nu au grija rezistentei...

                      Comment


                      • #12
                        se dezlipeste greu, nu am incalzire cu ce e lipit ? dublu adeziv ?

                        Comment


                        • #13
                          destul de greu,ar fi varianta sa bagi sticla in apa calda,dar nici acolo nu e sigur ca ramai cu sticla intreaga.
                          sper sa nu se supere omu ca am scris in topicul lui.

                          Comment


                          • #14
                            Ma gandesc ca nu e nici o problema, chestile astea trebuie stiute, ca daca sti e mai bine, pe mine nu ma descurajeaza deloc, chiar vreau si eu o chestie dinasta, daca se poate!

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by B-64-MVP View Post
                              pai zici tu asa romeo, dar acel plastic are rol de cuplare cu motorasul electric, trebuie sa ocolesc zonele cu cleme...... si cam pe acolo e zona unde trebuie montate.....
                              nu trebuie sa faci un decupaj asa de mare incat sa-ti afecteze sistemul de prindere al oglinzii ;semnalizarile alea nu-s asa mari

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google