[VAND] Kit Iluminare Cu Leduri Pentru Consola Centrala (butoane+climatizare)Plug&Play

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • [VAND] Kit Iluminare Cu Leduri Pentru Consola Centrala (butoane+climatizare)Plug&Play

    Daca doriti sa va schimbati iluminarea panoului de climatizare, puteti apela cu incredere la acest kit, foarte usor de instalat si mult sub pretul pietei. Kit-ul ofera o iluminare uniforma, mai puternica decat cea stock, fara insa a fi deranjanta pe timpul noptii. Pentru a-l fixa pe pozitie este nevoie sa dezlipiti folia de protectie de pe banda dublu-adeziva, iar pentru a-l conecta trebuie doar sa introduceti mufa T5 in locul becului, fara a fi nevoie de folosirea pistolului de lipit sau a altor modificari ireversibile.
    Acest kit poate veni insotit si de module de leduri cu rezistente pentru butoanele de pe consola centrala, dar se pot cumpara si separat.

    Preturi:
    Placuta leduri albe - 35 lei
    Modul led albastru/rosu - 5 lei


    Montarea pas cu pas a placutei de iluminare si a modulelor cu led este prezentata in tutorialul lui Cristi Streulea.

    Se pot realiza la comanda si alte culori in afara celor prezentate.

    "Am citit regulamentul si sunt de acord cu el"
    Attached Files

  • #2
    Oferta!

    La achizitionarea acestui kit se poate adauga gratuit o folie autocolanta de culoare alba, albastra, verde, rosie sau galbena pentru modificarea culorii simbolurilor de pe serigrafia climatizarii.
    Daca doriti ca simbolurile sa ramana albe iar iluminarea sa fie alta culoare, aplicati mai intai folia alba, apoi cea de culoarea dorita. Foliile se aplica dupa ce ati sters culoarea portocalie si cea alba de pe serigafie, la fel ca in tutorialul lui Cristi.
    Attached Files
    Last edited by Teo_730; 1 February 2014, 14:27.

    Comment


    • #3
      Pt ph2 poti face?

      Comment


      • #4
        Da, bineinteles. Am nevoie insa de un sablon cu forma placutei de sustinere a ledurilor si de dimensiunile acesteia. Acest sablon il poti face folosind un carton decupat astfel incat sa incapa perfect pe portiunea dreapta de pe spatele consolei.

        Ca sa te orientezi, aceasta este forma pentru ph1.
        Attached Files

        Comment


        • #5
          Ceva de genu ar trebui sa arate..numai ca eu nu vreau cu asa multe led-uri
          Attached Files

          Comment


          • #6
            Pentru o iluminare uniforma este nevoie de doua benzi de leduri pentru fiecare buton. Pentru a putea realiza acest kit pentru ph2 am nevoie de forma si dimensiunile exacte ale celor 3 placute.

            Comment


            • #7
              o sa folosesti 6 benzi x 3 smd-uri ,in total o sa ai tot 18 smd-uri cum are si cosmin in poza. singura solutie e sa faci cablaj cu smd 5050 care este mai puternic decat 3528,asa vei folosi mai putine smd-uri. oricum consumul pentru 18 smd-uri 3528 e in jur de 3w,deci ,,no problem''

              Comment


              • #8
                Primul care ma va ajuta cu cele 3 placute pentru climatizarea de la ph2, va beneficia de o reducere de 50% din pretul acestora (45 lei). Am nevoie de o imagine cu cele 3 sabloane scanate care sa aiba forma exacta astfel incat sa incapa pe portiunea plata de pe spatele consolei de climatizare si de dimensiunile acestora (inaltime si latime).

                Comment


                • #9
                  Originally posted by gaboneygg View Post
                  ..... oricum consumul pentru 18 smd-uri 3528 e in jur de 3w,deci ,,no problem''
                  Total gresit:
                  ledul smd 3528 (alb): 3,6V * 25mA (max) = 0,09W, deci 18 leduri vor consuma 1,62W.

                  Multi au inceput sa lipeasca niste leduri la intamplare fara sa aiba habar macar de niste cunostinte minime de electronica...

                  Spor la treaba!
                  GL-22-TOF

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Cosmin-Poe View Post
                    Ceva de genu ar trebui sa arate..numai ca eu nu vreau cu asa multe led-uri
                    Salut Cosmin-Poe Tu ai facut smecheria asta , ma poti ajuta si pe mine ?

                    Comment


                    • #11
                      Astept sa vad cum iese si pentru ph2 , sa pot da o comanda
                      Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
                      -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
                      Silent Coat.

                      Comment


                      • #12
                        daca faci pentru ph2, asiguri si montaj ?

                        Comment


                        • #13
                          Da, asigur montaj gratuit in Bucuresti.

                          Comment


                          • #14
                            pentru ceasuri si display banuiesc ca nu ai nimic, daca n-ai amintit de ele. nu ?

                            Comment


                            • #15
                              Nu, nu am nimic pentru bord. Doar pentru consola centrala.

                              Este dispus cineva din Bucuresti sa imi puna la dispozitie o consola de climatizare pentru ph2? Am nevoie o singura zi de ea pentru a face teste. Este valabil si pentru acest lucru reducerea de 50%.
                              Last edited by Teo_730; 2 February 2014, 23:58. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google