[CUMPAR] Epurator (decantator, Separator) Ulei 1.5 Dci

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • [CUMPAR] Epurator (decantator, Separator) Ulei 1.5 Dci

    cum spune si titlul doresc sa cumpar (daca gasesc separat) epuratorul de ulei de la 1.5 dci (ciupercuta aceea care vine pe furtunul de admisie )

    Se gaseste doar tot ansamblul de care nu am nevoie si as fi recunoscator daca ar avea cineva doar piesa

  • #2
    Salut, Uite aici, desi mi se pare cam scump http://www.piesenet.ro/Separator-Dec...i-Logan-1.5dci
    My turbo lag, give your MPI, a chance

    Comment


    • #3
      alea de pe net le-am vazut ... ma gandeam ca pot gasi doar ciupercuta fara furtune la un pret mai moderat

      Comment


      • #4
        sedativ18, care este motivul pentru care doresti sa cumperi respectiva piesa?
        Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

        Comment


        • #5
          nu mai inchide si imi trage turbina ulei ca la nebuni ... (1l la 500-600 km)

          Comment


          • #6
            Ai incercat sa il desfaci, speli, verifici integritatea acelei membrane, arc?

            Constructia este extrem de simpla, poate scapi doar cu cele spuse de mine mai sus, poate nu etanseaza corect pe scaun.
            Am desfacut-o preventiv la mine si am curatat-o.

            Poate esti norocos

            Bafta!
            Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

            Comment


            • #7
              Si eu am avut aceeasi problema cu ciupercuta si am incercat cele spuse de colegu(desfacuta si inspectata la interior), doar ca in cazul meu era dilatata membrana aceea si daca mergeam mai forjat tragea turbo ulei pe la epurator.
              Am cumparat noua si am scapat de problema. Eu am dat pe ea 135 lei noua, dar nu originala.

              Comment


              • #8
                e foarte deformata si nu sunt sigur daca etanseaza bine

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google