Vand (inedit) Consola Centrala Cu Cotiera

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vand (inedit) Consola Centrala Cu Cotiera

    nou in romania

    vand consola centrala cu cotiera pentru logan ph1.

    ofera un confort sporit, si este ideala pentru cei ce doresc schimbarea aspectului din interiorul masinii.aceasta consola confera aerul unei masini de clasa superioara.



    pachetul contine consola cu cotiera + manson schimbator viteze + prelungirile cuplelor centurilor de siguranta

    pret 1250 ron


    compatibila cu versiunile fara butoane electrice la geamurile spate.
    de asemenea nu cred ca se (mai )potriveste la cei ce si au facut izolatie fonica(termica) podelei masinii.eventual trebuie sa renunte la ea in zona de contact cu consola.apropo de asta ,consola are si un rol fonic ,avand in vedere ca in zona aceea vin mai multe zgomote de la traseul esapamentului.

    frana de mana ramane functionala, cu precizarea ca trebuie strans putin cablul franei astfel incat frana de mana sa stranga la 3-4 dinti

    produsul este de genul plug & play. se scoate vechea consola centrala si se monteaza cea noua


    culorile pot diferi in functie de preferintele clientilor.pentru cei interesati o sa vin in perioada urmatoare cu mostre.

    exista si la my ride http://www.loganclub.ro/forum/interi...7.html?t=50527

    Am citit regulamentul si sunt de acord cu el
    Attached Files
    vand fonomin (pasla) pentru antifonare, pret avantajos
    vand lampa adaptabila la torpedo

  • #2
    Foarte tare insa la 270 de euro....
    Mai astept sa scada pretul.
    Noroc la vanzare.

    Comment


    • #3
      Arata bine, aproape OEM, da' la banii aia iei o cotiera, o adaptezi (aici ma refer cu tot cu consola centrala) si daca ai bafta iti mai raman niste bani. Spor la vanzare!

      Comment


      • #4
        Frumos. Pentru logan 2 poti face ceva ? Si la un pret mai accesibil...
        Ms!

        Comment


        • #5
          Arată foarte bine. Chiar îmi place....prețul este cam mare.

          ÃŽntrebare - unde este frâna de mână? Sub cotieră?

          Cred că arăta și mai bine, dacă priza pentru brichetă era poziționată central, și nu lateral dreapta, cu este din fabrică.

          Spor la vânzare.

          Comment


          • #6
            Nenea, la banii aia o poleiesti si cu aur/argint? Un 200-300 ti-as fi dat, dar nu euro

            Comment


            • #7
              multumesc tuturor pentru aprecieri!

              @djevo - daca gasesc pe cineva cu logan 2 care sa fie dispus sa ofere masina pentru masuratori sa aibe timp liber cand am si eu , rabdare cat se fac masuratori , probe , etc, da probabil ca o sa fac. dar pretul nu cred ca va fi mai mic

              @brutus- frana e functionala , sub cotiera accesul se face rabatand doar cotiera.eu o las doar in viteze.doar cand ajung pe la munte o mai folosesc
              bricheta sta bine acolo pentru ca in pozitie centrala te incurci in schimbator

              @razvanamza- nu am facut un calcul foarte exact dar cam cat zici tu este numai materia prima

              ii inteleg si pe cei care vor sa cumpere cat mai ieftin.asa suntem toti probabil.

              insa va dau un termen de comparatie. pe rama 2DIN pentru navigatia din bord , rama dintr un plastic ordinar turnata la matrita si executata in cateva minute am dat 300 ron la vremea aceea.
              tot in acea perioada am facut si consola , care apropo este executata manual, piesa cu piesa, ansamblate, din materiale care initial nu au nici o legatura sau forma care sa aduca cu consola.
              am facut nenumarate masuratori , probe, montari , demontari pe masina (le am pierdut numarul) pentru ca in final produsul finit sa se potriveasca perfect
              toata treaba asta a durat 3 saptamani a durat 3 saptamani

              acum nu cred ca este o suma foarte mare tinand cont de volumul mare al manoperei.nu mai vorbim de materiale, si cule.

              pentru cei care tot mai cred ca e prea scumpa nu au decat sa incerce sa o faca ei.si cine stie poate le iese una mai pe placul lor.

              avand in vedere timpul de executie mare si dreptul fiecaruia de a si aprecia valoarea timpului si a muncii sale pretul ramane neschimbat
              vand fonomin (pasla) pentru antifonare, pret avantajos
              vand lampa adaptabila la torpedo

              Comment


              • #8
                cum ai rezolvat cu joystick-ul oglinzilor electrice?
                se poate adapta si pentru PH2?
                Stock is boring...
                My ride: http://www.loganclub.ro/forum/b_20_riw-t35953.html

                Comment


                • #9
                  eu neavanand geamuri spate electrice si nici oglinzi electrice, nu le am introdus in proiect.insa ,nu este imposibil de realizat.
                  vand fonomin (pasla) pentru antifonare, pret avantajos
                  vand lampa adaptabila la torpedo

                  Comment


                  • #10
                    Ar fi de introdus in proiect si spatiile de depozitare . E prea gol spatiul de la schimbator. Decupezi suporturile de pahare de pe o consola veche.

                    Imi place ca mai e cineva care face chestii unice si nu ia de-a gata de la altii . Spor
                    _
                    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      cei drept e facuta dupa gustul meu.si masina de la care m am inspirat si care imi place , nu are spatii depozitare pe consola(cel putin nu la vedere)
                      e normal ca fiecare sa isi doreasca anumite chestii , in plus sau in minus.
                      eu am vrut sa fie si cat mai usor de realizat.


                      "muza"
                      Attached Files
                      vand fonomin (pasla) pentru antifonare, pret avantajos
                      vand lampa adaptabila la torpedo

                      Comment


                      • #12
                        De curiozitate , o poza de pe locurile din spate se poate?



                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          @stoicanu uite o poza din spate. Male,imi cer scuze ca postez eu poza. Bafta la vanzare1
                          Attached Files

                          Comment


                          • #14
                            Multumesc
                            Eram curios cum arata din spate.


                            Sent from my iPhone using Tapatalk
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              multumesc irinel pentru ajutor!

                              eu sunt mai tot timpul la scarbici

                              multumesc pentru urari !
                              vand fonomin (pasla) pentru antifonare, pret avantajos
                              vand lampa adaptabila la torpedo

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google