VAND Ceasuri De Bord Clio 4 (merg și Pe Logan2, Lodgy, Doker, Captur, Duster2)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • VAND Ceasuri De Bord Clio 4 (merg și Pe Logan2, Lodgy, Doker, Captur, Duster2)

    Vând ceasuri de bord Clio 4 - fabricație 02.02.2017 - impecabile, aproape noi, fără zgârieturi sau defecte ascunse.

    Acestea merg montate și pe Logan 2, Dokker, Lodgy, Duster 2 sau Renault Captur. Pentru cei care vor să le monteze pe modele amintite, de reținut sunt următoarele...

    1. SE MENȚIN ACELEAȘI FUNCȚII pe care le are tabloul actual, inclusiv comenzile de pe volan!

    2. Se pot pune atât pe mașini cu motoare pe benzină (cu tdb 7000 rpm) cât și pe mașini cu motoare pe motorină (cu tdb 5000 rpm), deoarece sunt PREZENȚI TOȚI MARTORII de bord ai ambelor motorizări!

    Ce au în plus în linii mari în afară de aspectul plăcut, după cum se poate vedea și în poze:

    - viteza este afișată cu cifre, "electronic" nu prin ac - gen "ceas"
    - computerul de bord este cu text, nu cu iconițe
    - există martor bicolor albastru / roșu la apă
    - există martor pentru poziții

    ...și multe altele.

    Din punct de vedere electric, se montează foarte ușor, mufa fiind identică. Din punct de vedere mecanic, necesită o mică adaptare / bricolare pentru prindere / fixare în bord.

    Am atașat câteva poze poze după cum urmează:

    1. Ceasuri aprinse / în funcțiune, conectate la computer.
    2. Ceasuri stinse.
    3. Foto ce reprezintă codul și mufa de pe spate, anul de fabricație.
    4. Așa se văd montate pe un Logan 2, cu mențiunea că ceasurile de acolo sunt varianta pe motorină (cu 5000 rpm) și că montajul similar a fost făcut de T0rquemada, căruia îi mulțumesc și pe această cale pe ajutorul "vizual".



    *******************

    Despre ceasuri...

    Le-am cumpărat în ideea de a le pune pe Loganul din semnătură, dar cum se apropie perioada de concedii, au intervenit alte priorități, astfel că aș vrea să-mi iau un MediaNav Evolution.

    Și legat de asta, ACCEPT și SCHIMBURI, dar numai cu MediaNav Evolution cu sau fără antenă GPS, cu sau fără cameră marșarier, la care adaug diferența de bani din partea mea dacă este cazul.

    Preț: 500 lei (ori schimb cu MediaNav Evolution)

    IMPORTANT!
    Prefer livrare personală în București.
    Accept orice test, orice probă!

    Mulțumesc.
    Attached Files
    http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

  • #2
    Preț nou... 450 lei!
    http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

    Comment

    Working...
    X
    Anulare DPF
    Politica de Securitate Google