OFERTA Asigurare CASCO Generali

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • OFERTA Asigurare CASCO Generali

    Pt cei care doresc Asigurare CASCO, va prezint oferta firmei Generali:

    Ce riscuri pot fi acoperite de asigurarea auto CASCO?

    * Incendiu, explozie, trasnet;
    * Furt total sau partial al autovehiculului;
    * Avarii accidentale datorate ciocnirilor, lovirilor etc.;
    * Evenimente naturale;
    * Evenimente socio-politice.
    * Pierderea/Furtul de chei (fara aplicarea fransizei)

    Ce avantaje ofera asigurarea auto CASCO Generali?

    * Calculul primei de asigurare functie de profilul fiecarui asigurat in parte si bonusuri de reinnoire atractive, functie de numarul de ani consecutivi fara daune.
    * Gratuit se ofera serviciul de asistenta rutiera ASIST PLUS oferit impreuna cu EUROP ASSISTANCE, (companie membra a Generali Group), in toata tara, 24 de ore din 24, cu apeluri permanente la: 0313 200 222.
    * Extindere teritoriala gratuita in afara României, folosind, de asemenea, serviciile complete de asistenta, oferite de reteaua EUROP ASSISTANCE, in toate tarile in care este valabila polita obligatorie RCA, incheiata tot la Generali Asigurari.
    * Reteaua teritoriala de solutionare a daunelor, conectata on-line la un sistem informatic avansat, care permite rezolvarea, in conditii optime, a oricarei solicitari de despagubire si optiunea efectuarii acesteia direct catre unitatile service.
    * Plata despagubirilor pentru daune externe se face prin intermediul EUROP ASSISTANCE direct la unitatea reparatoare, asiguratul nefiind nevoit sa plateasca efectuarea reparatiei.


    Mai jos va prezint cateva tarife orientative. Acestea se pot modifica in sus sau in jos in functie de mai multi factori. Preturile sunt in Euro.



    Nr. Model An productie Valoare catalog Fransiza Prima

    1 1.4 MPI Ambiance 2007 6400 100 214
    2 1.4 MPI Preferance 2007 7100 100 253
    3 1.4 MPI Laureate 2007 7900 100 281
    4 1.4 MPI Laureate Plus 2007 8470 100 321
    5 1.6 MPI Laureate 2007 8300 100 315
    6 1.6 MPI Preferance 2007 7500 100 267
    7 1.6 MPI Ambition 2007 9100 100 345
    8 1.5 Dci Ambiance 2007 7700 100 274
    9 1.5 Dci Preferance 2007 8400 100 318
    10 1.5 Dci Laureate 2007 9200 100 349
    11 1.5 dci Ambition 2007 10000 100 379
    12 1.6 16V Prestige 2007 9900 100 375


    Cei care doresc o oferta concreta ma pot contacta la 0740062021 pentru a ne intalni si calcula valoarea politei.

    P.S. Oferta este valabila pentru zona moldovei.

    IN CURAND NOILE TARIFE RCA Generali.

  • #2
    Nu sustin reclama . Dar Generali merita . Cu casco la Generali am luat masina din service inainte de a se face devizul .
    B -X X - DDF x 2

    :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

    Comment


    • #3
      SAL!

      O asigurare obligatorie pt logan de 1,4 din 2005?

      Un pret imi poti da azi nude ata dar imi este expirata asigurarea si vrea sa vad unde merg sa fac o noua polita........
      ms

      Comment


      • #4
        Eu am deja casco de la generali si sunt f multumit
        sigpic

        Comment


        • #5
          De Generali am auzit numai de bine de la toti oamenii cu care am vorbit si care au fost pusi in situatia de a apela la ei. Asta e motivul pentru care masina mea este asigurata la ei. Preturile mi se par mai mult decat decente fata de concurenta.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • #6
            RCA la Generalii este 175 RON / 6 luni. Mie mi se pare un pic cam scmp, cel putin la RCA fata de concurenta, iar la restu asigurarilor , habar nu am.

            Comment


            • #7
              Noile preturi RCA la Generali vor aparea spre sfarsitul saptamanii viitoare sau cel tarziu pe 2-3 decembrie si din ce am auzit eu vor fi micsorate. Preturile vor intra in vigoare din data de 15 decembrie, si tot atunci va intra in functiune si sistemul online de incheiere a asigurarii RCA, adica poti sa inchei asigurarea RCA si la tine acasa.
              Dar mai multe despre acestea cand vor aparea pe piata.

              Comment


              • #8
                Casco la un logan 1,5 dci laureate 2008?

                Comment


                • #9
                  @louiscypre: Ai mesaj privat cu oferta.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by uniku View Post
                    RCA la Generalii este 175 RON / 6 luni. Mie mi se pare un pic cam scmp, cel putin la RCA fata de concurenta, iar la restu asigurarilor , habar nu am.
                    Poate . Pt ca tu nu folosesti RCA-ul decat daca lovesti pe cineva . Dar nu cunosti serviciile pe care le ofera . Eu daca ma loveste unul cu rca la Allianz-Generali ma bucur ( in sensul ca nu voi avea probleme cu reparatia masinii ).
                    B -X X - DDF x 2

                    :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                    Comment


                    • #11
                      Si in plus de asta este si asistenta rutiera gratuita.
                      Sau ce te faci daca lovesti un taximetrist si firma de asigurari la care ai tu RCA ii spune ca ii da banii peste 30 de zile, si omu sta o luna fara sa aiba vre un venit? Iti cere tie banii de reparatii.

                      Comment


                      • #12
                        Vali dar daca pe mine sau pe altii ma/ii loveste un taximetrist si firma de asigurari imi da banii in 30 de zile eu ce fac fara masina ? Tu crezi ca doar taximetristii au nevoie de masina , doar ei traiesc de pe urma masinii ?
                        B -X X - DDF x 2

                        :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                        Comment


                        • #13
                          II poti cere banii si apoi el sa ii recupereze de la firma de asigurari, unde are el RCA.

                          Comment


                          • #14
                            Usor de zis , greu se pus in practica . Daca unul cu rca la Asirom mi-a lovit o duba care sta de 2 saptamani in service si cei de acolo imi spun ca au probleme la plata cu ei si dauna sare de 5000 ron omul de unde sa dea banii astia ? Se duce la poarta la Becali , astept sa castige la loto ?
                            B -X X - DDF x 2

                            :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                            Comment


                            • #15
                              Vali ,o oferta de Casco pt logan iunie 2005 ,modelul preferance!

                              Se poate plati si in rate?

                              Multumesc anticipat!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google