Postare Anunturi Bursa

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Juristul2000
    replied
    Miroase a criza financiara, dar poate draga Cristi ar trebui sa faci o diferentiere intre cei care posteaza numai la Bursa si noi restu plebei.
    Cum spunea si Keanu e una ca pune omu anunt si da apoi doar UP si e alta cand participa activ la discutii dar poate are ceva si ceva de vandut.
    Ce ma deranjeaza mai tare e ca se considera reclama si daca trimit PM la cineva iar datele din respectivul link sunt sterse, e corect?
    Last edited by Juristul2000; 27 February 2009, 22:39.

    Leave a comment:


  • KeanuRev
    replied
    Mi se pare aiurea.... Crossair ai putina dreptate.. cel putin unul care vine si sta pe forum de cativa ani.... tu vi acuma il taxezi.. chiar daca baiatul are mai multe produse.. ideea ii buna pentru cei care vin ... isi fac un user arunca un anuntz si gata.. vine din an in pasti mai da un UP.. Mi se pare o idee buna.. dar sa fie organizata.. deoarece din cauza asta forumul poate pierde foarte multe persoane.. si mai rau ii ca poate pierdem chiar persoane importante.. si care se intereseaza de forum

    Leave a comment:


  • FLORIN77
    replied
    Originally posted by Cristi_Xp View Post
    Anunturile la bursa sunt pentru cei care vand ceva folosit de pe masina lor sau altora.
    Cei care presteaza servicii,vand in cantitati mai mari de 1 buc ,pentru a li se accepta threadul postarea sa costa 5 euro
    Anunturile la bursa vor fi puse in moderare,cele care contravin sau nu s-a achitat taxa vor fi sterse.
    Pentru plata accesati


    Momentan postarea este libera,pana se finalizeaza proiectul.In cateva zile,majoritatea anunturilor vor fi sterse...cei care vor sa presteze in continuare activitatea de comerciant sunt rugati sa acceseze pagina respectiva,si sa ia legatura cu mine dupa efectuarea platii .
    Plata se poate face si prin paypal




    Intrebare intrebatoare : anunturile de genul celor din topicul ' Remapat sau nu ' care suna cam asa : remapare 500 ron , 300 ron , 200 ron ; vor fi sterse ? Sau se va face o ......... " exceptie " ca intre prieteni ? Sau ale baietilor care au facut si ei rost de o mapa si se apuca de remapari ?


    PS : Nu-mi vine sa cred ce-mi vad ochii . Si in chestia cu publicitatea forumului are dreptate .

    Din pacate mi s-a stricat pc-ul si l-am schimbat , aveam in celalalt un link cu ceva gen valoare , profin , nu mai stiu exact , nu vreau sa dezinformez , era bun de pus ca raspuns la postul Crossair . Dar il caut si poate , cine stie .
    Last edited by FLORIN77; 27 February 2009, 22:35.

    Leave a comment:


  • Crossair
    replied
    eu zic sa incepem sa te taxam noi pe tine pentru reclamele care le facem la forumul tau punand diferite stickere pe masina..si promovand forumul.. hai ca deja o dai in marlanie xp`ule.. vrei sa faci bani si nu mai sti cum ...nu am vazut pe nici un forum sa ceara bani pentru asa ceva.. Shame.....unii sparg banci .. alti incearca sa prosteasca.. dar vad ca merge.. continua ca e bine..

    Leave a comment:


  • hunior
    replied
    taxa de inmatriculare mi se pare la fel cu asta

    Leave a comment:


  • Cezar
    replied
    Originally posted by Cristi_Xp View Post
    pai nu te taxeaza
    Ne uitam si noi peste anunturi,mi se pare absurd sa taxam pe cineva care vinde chestii de 1 leu/buc sau mai stiu eu ce.
    Problema e ca vreau ca toate anunturile ce se vand sa fie competitive,nu doar niste anunturi aruncate acolo si unde nu iti raspunde nimeni.Sau cand iit raspunde iti zice sa vii la magazin la el.Vreau ca cei care posteaza un anunt sa fie interesati de acel anunt.
    @lucy: dumneata ai citit asta...sau se posteaza doar de dragul de a face posturi?

    Leave a comment:


  • louiscypre
    replied
    Este o idee destul de proasta, criza care se acutizeaza va face sa va ganditi sa taxati un amarat, doi care incearca sa se ajute pe forum... De aici mi-am luat xenoane, stopuri, inele si multe altele... Voi vreti sa ce... sa deveniti un autovit, ca daca avem multi useri inseamna ca treaba merge... deci sa-i taxam pe fraieri? Imi pare rau dar daca se va pune taxa eu unul nu cred ca voi mai reveni pe acest forum. Cu respect si moderatie ganditi-va ca este un logan nu un mercedes sau bmw

    Leave a comment:


  • amitaf
    replied
    si eu sunt de parere ca tazarea este o idee buna,dar pentru cei ce au multe produse,pentru cei ce vand o cotiera,sau un surub trebuie sa fie gratis,deci subliniez e buna ideea ca sa fie taxati cei ce vad produse multe,pana la urma este un forum nu magazin en gros

    Leave a comment:


  • BR99MCN
    replied
    Originally posted by Cezar View Post
    Si nici nu te taxeaza.
    Originally posted by Cristi_Xp View Post
    O sa setez pe paypal sa fie undeva la 3 euro .Pe sms nu se poate mai jos de atat.E discutabila chestia,veniti si voi cu propuneri ...

    @Cezar - eu am venit doar cu o propunere ;)

    Originally posted by Cristi_Xp View Post
    pai nu te taxeaza
    Ne uitam si noi peste anunturi,mi se pare absurd sa taxam pe cineva care vinde chestii de 1 leu/buc sau mai stiu eu ce.
    Problema e ca vreau ca toate anunturile ce se vand sa fie competitive,nu doar niste anunturi aruncate acolo si unde nu iti raspunde nimeni.Sau cand iit raspunde iti zice sa vii la magazin la el.Vreau ca cei care posteaza un anunt sa fie interesati de acel anunt.

    tot utilizatorii casnici sunt mai interesati de anunturile lor pentru ca teoretic au mai mult timp pentru forum si activitati extra bussines !

    cei care au facut bisnita pe aici si am vazut cateva posturi care chiar s-au tinut oamenii aia de afacere, nu stiu daca e chiar corect sa-i taxezi, pentru ca prin intermediul lor ti-ai facut si tu un trafic bun si utilizatori ...


    e doar o umila parare !

    aaa si inca o chestie de care ar trebui sa tii cont din punctul meu de vedere, la roman daca nu "e moca" nu e bun !
    Last edited by BR99MCN; 27 February 2009, 20:36. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • Cristi_Xp
    replied
    Originally posted by BR05UGI View Post
    eu cred ca cel mai bun sistem daca vrei sa faci ordine e sa faci 2 subforumuri separate ... unu pentru "utilizatori casnici" ... care mai vand una alta si unul "pentru firme" ... utilizatorii casnici sa nu vanda mai mult de 1-2 buc/set /litru - sau mai stiu eu ce unitate de masura ( acum daca vinde omul 3 litri de ulei sa nu zicem ca face afacere)... pe cand cei cu firme care chiar fac afaceri pe site-ul tau ...sa plateasca frate sau cei care vand in cantitati industriale...

    Spre exemplu in cazul meu ... am cumparat ceva ... am vazut ca nu se poate sa il montez ... l-am pus la vanzare nu e corect sa taxezi pentru asa ceva...
    pai nu te taxeaza
    Ne uitam si noi peste anunturi,mi se pare absurd sa taxam pe cineva care vinde chestii de 1 leu/buc sau mai stiu eu ce.
    Problema e ca vreau ca toate anunturile ce se vand sa fie competitive,nu doar niste anunturi aruncate acolo si unde nu iti raspunde nimeni.Sau cand iit raspunde iti zice sa vii la magazin la el.Vreau ca cei care posteaza un anunt sa fie interesati de acel anunt.

    Leave a comment:


  • Cezar
    replied
    Si nici nu te taxeaza.

    Leave a comment:


  • BR99MCN
    replied
    eu cred ca cel mai bun sistem daca vrei sa faci ordine e sa faci 2 subforumuri separate ... unu pentru "utilizatori casnici" ... care mai vand una alta si unul "pentru firme" ... utilizatorii casnici sa nu vanda mai mult de 1-2 buc/set /litru - sau mai stiu eu ce unitate de masura ( acum daca vinde omul 3 litri de ulei sa nu zicem ca face afacere)... pe cand cei cu firme care chiar fac afaceri pe site-ul tau ...sa plateasca frate sau cei care vand in cantitati industriale...

    Spre exemplu in cazul meu ... am cumparat ceva ... am vazut ca nu se poate sa il montez ... l-am pus la vanzare nu e corect sa taxezi pentru asa ceva...

    Leave a comment:


  • Cristi_Xp
    replied
    O sa setez pe paypal sa fie undeva la 3 euro .Pe sms nu se poate mai jos de atat.E discutabila chestia,veniti si voi cu propuneri ...

    Leave a comment:


  • alexgame
    replied
    Originally posted by Cristi_Xp View Post
    eu iti ofer spatiu pentru anuntul tau,daca e rentabil sau nu asta te priveste pe tine .Faza ca tot forumul a devenit bazar ,unde firmele is arunca produse ...multi dintre ei nici macar nu mai intra sa citeasca doar isi posteaza datele firmei.
    Pai in cazul asta sa fie taxati doar cei care fac asta.5 euro nu e o suma mare dar nu mi se pare corect,cel putin fata de unii useri cu posturi multe, vechime si etc.Parerea mea.

    Leave a comment:


  • georgeand21
    replied
    pai atunci taxeaza firmele,si lasa i pe baieti care mai vand din cand in cand cate ceva....fara comisioane

    O intrebare :Cine a venit cu idea si cine incaseaza banii?

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google