Postare Anunturi Bursa

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Juristul2000
    replied
    Care lup ala de manaca iarba
    Da ce treba avem noi cu banii?Pe mine ma intereseaza principiul nu banu.
    Nu e usor sa faci tunning si sa mentii un forum da poate sunt si alte cai

    Leave a comment:


  • Crossair
    replied
    da.. am intels.. imi pare rau .. nu am vrut sa sune asa.. nu sunt genu de om care instiga la scandal...dar ma mai scap....inca odata imi cer sczue initiatorului acestui topic ..si celor care se simt lezati de afirmatiile mele...

    Leave a comment:


  • BR99MCN
    replied
    Originally posted by gogoasha69 View Post
    bani ce se intampla cu ei ?
    ii papã lupu !

    doar nu ai dori si tu sa se cheltuie in folosul "LoganCLub" !!!

    Leave a comment:


  • Juristul2000
    replied
    Eu nu o sa mai bat niciodata covoare
    Atunci sa se faca o arie cu Servicii permanente sau vanzari sau cum naiba se mai pot numi si cei care au mai multe de vandut sa vada numai acolo.Da aci se vinde pe toate ariile nu numai la bursa din cate vad eu.Face cineva ceva in privinta asta?
    Cand o sa fiu maricel, vreau sa fiu moderator nu de ala super ci de ala simplu :0 , ma ajuta careva.
    Mai facem si noi haz de necaz dar trebuie gasita o modalitate mai eleganta de a taxa bisnita, nu crede nimeni asta?
    PS: ce e ala flame?Gata stiu ce e ala flame acuflacara nu?
    Last edited by Juristul2000; 28 February 2009, 00:07.

    Leave a comment:


  • crististreulea
    replied
    Crossair daca postezi ceva care duce la flame, iti dau BAN si sti ca vorbesc serios si mai ales ca şti de ce!

    Leave a comment:


  • BR99MCN
    replied
    Originally posted by crististreulea View Post
    xp mi-a cerut si mie sfatul legat de anunturile celor care doar asta fac pe acest forum.
    el zicea de o suma modica, 1-2 euro maxim. din spusele lui, nu se poate mai putin
    n-am observat daca taxa e pe fiecare thread facut sau daca e lunar

    dupa cum spunea un coforumist, era o idee sa sa faca o sectiune separata celor care se ocupa cu vinzari si au o afacere din asta. iar una pentru cei care vind ocazional ceva.
    o idee ar fi ca acea taxa sa se puna in functie de ce vinde respectivul afacerist, in functie de cantitate/valoare si numarul celor care cumpara.

    bursa e o nebunie! zilnic vedeam 2-3 pagini si toate cu posturi din aceasi zi. up-uri peste up-uri.
    dau un exemplu: eu am acuma o votiera de vinzare, pun anuntul si dupa 2-3 ore e deja pe pagina 2. dupa 6 ore pe pagina 3. a doua zi dau up si o luam de la inceput, dupa 6 ore pe pagina 3. asta din cauza celor care fac o afacere si dau up la threadul lor.
    cind realizez ca anuntul meu o ia prin padurein fiecare zi, ma pis pe el anunt si nu-i mai fac UP.
    deci clar trebuie diferentiat cumva afaceristul de vinzatorul ocazional
    o solutie era interzicerea up-ului.

    prin aceasta taxa se vrea diferentierea intre cei care vind multe produse si cei care au ocazional ceva de vindut.

    deci a se face diferenta intre ocazional si afacerist.
    afaceristul o sa plateasca acel anunt, iar cel ocazional este netaxabil.

    eu asa vad situatia.
    Daca nu se face diferentierea ...si sunt toti la gramada... si sa zicem se interzice UP-ul tot userii "home" o iau in freza ... pentru ca daca nenea care a dat 5 e are 10 produse clar ca o sa aibe mai multe reply-uri decat un "home user" care vinde si el ceva acolo ....(1l de ulei ramas de la revizie)si ajunge pe pagina 6 ca tine acu .... in sfarsit dupa cum am spus separarea vanzatorilor e o idee din punctul meu de vedere mai buna !

    Leave a comment:


  • gogoasha69
    replied
    bani ce se intampla cu ei ?

    Leave a comment:


  • crististreulea
    replied
    sibianul mi-a citit gindurile, io scriu de 15 minute

    xp mi-a cerut si mie sfatul legat de anunturile celor care doar asta fac pe acest forum.
    el zicea de o suma modica, 1-2 euro maxim. din spusele lui, nu se poate mai putin
    n-am observat daca taxa e pe fiecare thread facut sau daca e lunar

    dupa cum spunea un coforumist, era o idee sa sa faca o sectiune separata celor care se ocupa cu vinzari si au o afacere din asta. iar una pentru cei care vind ocazional ceva.
    o idee ar fi ca acea taxa sa se puna in functie de ce vinde respectivul afacerist, in functie de cantitate/valoare si numarul celor care cumpara.

    bursa e o nebunie! zilnic vedeam 2-3 pagini si toate cu posturi din aceasi zi. up-uri peste up-uri.
    dau un exemplu: eu am acuma o cotiera de vinzare, pun anuntul si dupa 2-3 ore e deja pe pagina 2. dupa 6 ore pe pagina 3. a doua zi dau up si o luam de la inceput, dupa 6 ore pe pagina 3. asta din cauza celor care fac o afacere si dau up la threadul lor.
    cind realizez ca anuntul meu o ia prin padurein fiecare zi, ma pis pe el anunt si nu-i mai fac UP.
    deci clar trebuie diferentiat cumva afaceristul de vinzatorul ocazional
    o solutie era interzicerea up-ului.

    prin aceasta taxa se vrea diferentierea intre cei care vind multe produse si cei care au ocazional ceva de vindut.

    deci a se face diferenta intre ocazional si afacerist.
    afaceristul o sa plateasca acel anunt, iar cel ocazional este netaxabil.

    eu asa vad situatia.
    Last edited by crististreulea; 28 February 2009, 00:00.

    Leave a comment:


  • BR99MCN
    replied
    Originally posted by Juristul2000 View Post
    NCN-ule vezi ca si Politia tot Logan conduce si poate vin la intalnire glumesc
    domnii militieni deghizati in politisti stati acasa !!! Va rugam frumos !


    Originally posted by sibianul View Post
    Parereamea:
    Acest topic ar trebui sa ramana "moca" pentru cei care au si ei de vanzare o chestie, alta!
    Dar sincer, si acum sa nu ma condamne alti colegi, dar daca faci din anuntul tau o afacere, imi pare mie ca o mica parte(5 euro) ar trebui data celui pe spatele caruia faci afacerea!
    Sa nu-mi spuna nimeni din cei care vand en-gros ca n-au castig!
    Sa nu-mi fie luat postul in nume de rau, dar asta e opinia mea!!!!!
    Vorba aia : una e sa vinzi(in cazul meu un set stopuri, faruri oglinzi) si alta e sa vinzi "x" seturi de..........si de....... si de.........
    SUBSCRIU !

    Leave a comment:


  • sibianul
    replied
    Parereamea:
    Acest topic ar trebui sa ramana "moca" pentru cei care au si ei de vanzare o chestie, alta!
    Dar sincer, si acum sa nu ma condamne alti colegi, dar daca faci din anuntul tau o afacere, imi pare mie ca o mica parte(5 euro) ar trebui data celui pe spatele caruia faci afacerea!
    Sa nu-mi spuna nimeni din cei care vand en-gros ca n-au castig!
    Sa nu-mi fie luat postul in nume de rau, dar asta e opinia mea!!!!!
    Vorba aia : una e sa vinzi(in cazul meu un set stopuri, faruri oglinzi) si alta e sa vinzi "x" seturi de..........si de....... si de.........

    Leave a comment:


  • Juristul2000
    replied
    Felicitari, am o mica curiozitate daca tot e democratie (vedem acum cata) Cristi tu cate mesaje ti-ai trimis si cate posturi ti-ai suspendat
    Nu sunt pro specula si desi sunt aici o gramada de sa le spunem "samsari" de piese si accesorii date cu adaos de 100% uneori, tot nu mi se pare corect.
    NCN-ule vezi ca si Politia tot Logan conduce si poate vin la intalnire glumesc

    Leave a comment:


  • BR99MCN
    replied
    Originally posted by KeanuRev View Post
    Asta ii subiect pentru Brasov) sa poata sa discute lumea probleme de pe forum)
    eu zic ca problemele tuturor sa se stinga cu un mare aprins din lumanare !


    PS : a se citi "joint"

    Leave a comment:


  • pattrick
    replied
    de fapt cred ca sunt primul caruia i-au fost suspendate anunturile

    Leave a comment:


  • KeanuRev
    replied
    Asta ii subiect pentru Brasov) sa poata sa discute lumea probleme de pe forum)

    Leave a comment:


  • BR99MCN
    replied
    Originally posted by FLORIN77 View Post
    Ba da , normal . Am cumparat , am modificat pe masina datorita anunturilor de aici .

    Chestia cu afectatul se referea la BR82MCN . Stie el despre ce e vorba . Scuze inca o data .

    Da Cezar , este corect , am transformat forumul in talcioc , Gheorghe vinde , Vasile cumpara . Dupa atata timp e greu ca oamenii sa accepte , totusi cel caruia ii apartine forumul hotaraste ce se intampla nu eu , tu sau altul . Totusi decat asta care declanseaza flame-uri mai bine se interziceau complet si gata .
    Bleah... SINCER - puneti frate taxa !!! sunt PRO TAXA -
    cu toate ca nu am platit nici din aia de poluare macar ;))

    Originally posted by pattrick View Post
    cu reafisarea anunturilor mele ce se aude
    Omule cred ca esti primul care a facut plata .... mai relaxeaza-te si tu putin ... trage aer in piept !
    Last edited by BR99MCN; 27 February 2009, 23:27. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google