Remapare Logan Cu GPL - impresii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Si daca i-mi dau cu parerea ce? Desfiintez logica sau bunul simt? Intamplator am mers cu mai multe masini dotate cu GPl (Cielo, Matiz, Logan, Lancia, Mercedes), pe GPL masina e magar batran si cotonog de un picior pe langa mersul pe benzina. Nu contest sub nici un fel avantajul material in cazul folosirii GPL-ului, dar performante... spre deloc!

    Comment


    • #32
      vasile,ideea e ca un gpl remapat merge mai bine ca unul stock
      Numai bine.
      Un Logan----YNG-----
      Numai bine.

      Comment


      • #33
        Câţi cai putere se câştigă la remapare?In cazul masinilor cu GPL remaparea se simte si când merge pe benzină sau doar când masina merge pe GPL?Aşi vrea să fac o remapare ,dar nu stiu dacă cauzează in timp motorului.

        Comment


        • #34
          Salut.
          Se spune ca virgula castigi cam 8 caluti,asta pe benzina.Cum cul gpl copiaza timpii de injectie benzina si ii coresteaza pe cei pe gpl,pot spune ca e un castig la remapare fata de unul stock.
          Nu cauzeaza la motor,deoarece nu e stadiul "race"ca sa spun asa.
          E un fel de imbunatatire a puterii pe plaja de turatii mici.
          PS:nu sunt in domeniu(tunningului)dar am citit mai mult pe acest forum de la alti oamneii care stiu cum se mananca treaba asta
          Numai bine.
          sfatul meu:fa-i resoftare ca ai de castigatatat pe benzina cat si pe gpl
          Un Logan----YNG-----
          Numai bine.

          Comment


          • #35
            Originally posted by lungu Dan View Post
            Câţi cai putere se câştigă la remapare?In cazul masinilor cu GPL remaparea se simte si când merge pe benzină sau doar când masina merge pe GPL?Aşi vrea să fac o remapare ,dar nu stiu dacă cauzează in timp motorului.
            Mai exact vreo 6CP este castigul la modelul de 1.4i. Remaparea se simte pe ambele variante benzina/gaz. Pana acum nu am intalnit probleme de fiabilitate dupa resoftare la motorizarile Dacia.
            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

            Comment


            • #36
              Mulţumesc pentru răspunsuri.PentruGPL tot 150 lei costă resoftarea?Si consumul se modifică?

              Comment


              • #37
                Am si eu o intrebare am 1.6 8v cu remapare facuta de CristiXp acum vreau sa pun GPL remaparea mai ramane sau trebuie sa fac una pentru GPL?

                Comment


                • #38
                  Originally posted by lungu Dan View Post
                  Mulţumesc pentru răspunsuri.PentruGPL tot 150 lei costă resoftarea?Si consumul se modifică?
                  Nu facem resoftare la calculatoarele de GPL, doar la cele pe benzina. Pretul resoftarii unui motor 1.4i care are si GPL este 150 RON.

                  Originally posted by IonutUSJ View Post
                  Am si eu o intrebare am 1.6 8v cu remapare facuta de CristiXp acum vreau sa pun GPL remaparea mai ramane sau trebuie sa fac una pentru GPL?
                  Remaparea ramane, cei care instaleaza GPL-ul vor trebui sa seteze calculatorul de gaz in functie de ce se afla in cel de benzina.
                  Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                  Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                  www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                  Comment


                  • #39
                    Am inteles multumesc pentru raspuns Doc.

                    Comment


                    • #40
                      Si daca nu reusesc cum am patit eu... le spui sa-ti bage softul de GPL de 1.6 MPI standard, se adapteaza el in timp. Cel putin la mine au cam fost dorei la faza asta, n-au reusit sa egaleze niste timpi de injectie, se adapteaza ea in timp.
                      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                      Comment


                      • #41
                        Pai daca vad ca intampina probleme le spun ca am si resoftare pe ea.
                        Prima data vreau sa vad cat de "meseriasi" sunt

                        Comment


                        • #42
                          Eu zic ca trebuie sa mearga fara probleme.
                          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by IonutUSJ View Post
                            Pai daca vad ca intampina probleme le spun ca am si resoftare pe ea.
                            Prima data vreau sa vad cat de "meseriasi" sunt
                            Colegu' pe cei care iti monteaza gpl nu ii intereseaza daca ai tu resoftat calculatorul. De exemplu la Tomasetto computerul de gpl copiaza datele din calculatorul masinii si ma refer aici la timpii de injectie, pe cand la Landi renzo este un soft pt fiecare model de masina si nu ar copia timpii de injectie ai masinii(asa au zis cei de la service despre L:andi renzo).
                            Eu o am resoftata de peste 50.000km, iar pe gpl am parcurs peste 40.000 km si n-am avut nici o problema.
                            Sa azim numai de bine! Drumuri bune sa ai colegu'!

                            Comment


                            • #44
                              Pai pana la urma cum e? Landi Renzo copiaza timpii de la benzina sau nu?

                              Comment


                              • #45
                                Da, copiaza. Vezi ca s-a mai scris in cateva locuri pe forum. Fa remapare si garantat se va simti si pe GPL.

                                Gasesti mai multe detalii aici (la postul 17)

                                Last edited by stolniceanulucian; 12 April 2011, 12:08.
                                Logan GPL 1.4

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google