Remapare Logan 1.6i 8v 90CP - Impresii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Am facut si eu resoftarea la CRISTI XP , cand avea masina 7000 km, acum am 25000 km .
    Pot sa va spun ca se merita , a durat 15 minute cu tot cu activarea altor functii ,gen temporizare stergatoare activare usi .
    Recomand cu incredere pentru cine nu este hotarat , aveam 90CP si acum am 99CP , credeti-ma ca se simte .
    Consumul afara la 100\110km este de 5.7 cu clima pusa .
    MARIO 73

    Comment


    • #77
      de luni am mai hranit putin calutii cu ajutorul lui doc , toata treaba a durat 20 min, la prima impresie ,urca mai repede in ture , motoru e mai elastic,una peste alta eram multumit asta pina cind am facut un drum pina la Roman, la o viteza medie de 48 km/h am avut un consum de 5,2 , cumnatul meu cu 1,5 care a mers in spatele meu a avut 4.7
      azi am fost pina la Buzau am plecat de acasa cu 12l benzina dupa cun zicea cb
      si la intoarcere la intrare in ploiesti sa aprins becu rosu asta dupa 138km, e drep ca junate de drum nu an depasit 60 ca era garda dar totusi inca fro 2 drumuri si mi-am recuperat investitia
      zilele astea am drumuri multe prin oras vreau sa fac si aicea comparatie inainte aveam intre 8 si 8,5
      baiatu cu lenuta monteza filtre polen , alarme si alte cele

      Comment


      • #78
        Sa nu ajungi sa mergi gratis. Totusi sa nu existe confuzie, remaparea (resoftarea) la motorizarile benzina nu scade in mod direct consumul de carburant.
        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

        Comment


        • #79
          As incerca si eu remapare la un logan de 1.6mpi cine stie si face si are drum prin tg mures
          i-as fi recunoscator daca mi-ar raspunde la mesaj sau tel.0742013068.

          Comment


          • #80
            este adevarat ca prin scaderea de la euro4 la euro3 se castiga ceva putere la un motor 1.6 8v?

            Comment


            • #81
              Si cum ai de gand sa scazi de la Euro 4 la Euro 3? Cumva sa pui alt catalizator mai permisiv?
              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

              Comment


              • #82
                nu cred ca se rezuma norma de poluare doar la catalizator...
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • #83
                  salut.. unde as putea sa fac si eu remapare la un logan 1.6 in iasi?
                  multumesc

                  Comment


                  • #84
                    Daca ai drum prin Roman iti fac eu.
                    ECUFix
                    Please don't visit my homepage!

                    Comment


                    • #85
                      Tavi ti-am dat un PM cu datele dealerului din Iasi.
                      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                      Comment


                      • #86
                        doc am gpl pe golan si as vrea si o remapare , da un pm cu o adresa fixa din bucuresti unde te pot gasi ( serviciu - sau de acasa ) si un nr de telefon , am sa ajung cat de curand in capitala si o sa te sun sigur sa o dopam putin .

                        Comment


                        • #87
                          Ti-am trimis PM cu datele de contact.
                          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                          Comment


                          • #88
                            Am facut o remapare la al meu 1.6 8v. Consumul a scazut cu 1 litru/100 km. Inainte reuseam noaptea cand era liber un consum de 5,5 acum ia 4,5. Viteza maxima a crescut de la 165 km/h la 175 km/h. Cuplul se simte din plin este foarte placut acum la acceleratii,nu mai tragi de ea. Acum am placerea sa merg cu ea,inainte ma cam saturasem mai ales in depasiri. MERITA TOTI BANII (150 lei).

                            Comment


                            • #89
                              si eu am patit exact la fel. cu doua mici diferente, lua 185 pe ecas stock si tot atata si chipuita, iar in loc sa consume mai mult, daca mergeam 2 saptamani tare, trebuia sa scot benzina sa nu dea pe dinafara. si tot 4.5% in oras imi lua, numai ca ziua in amiaza mare
                              acum sa devenim seriosi: la acelasi stil de condus, consumul nu scade, doar daca schimbi ceva mai devreme ca stii ca ai cuplu acolo si-ti permiti o schimbare cu 2-300rpm mai devreme. viteza maxima la 1.6 e 175 km/h real cu motorul stock.pe kilometraj, 185-190 afisat. cresterea de 10km/h a vmax inseamna vreo 20 de cai diferenta. doar din soft, la un benzinar aspirat de 87cp, nu se poate.
                              daca ai impresia ca vorbesc prostii, colegul doc te poate lamuri,cati cai se castiga, daca scade consumul si alte de-astea de marketing, ca doar el face chiptuning, cu asta se ocupa in timpul liber. in timpul programului de lucru, face chiptuning
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • #90
                                Salut Doc! Ma intereseaza si pe mine remaparea unui logan 1.6 8v si a unui ford focus din 2008 (facelift) 1.6 100cp.Un pret daca se poate sa-mi dai si mie te rog?Cam cat ar castiga ca si cuplu si ca putere? Astept raspunsul tau .Merci!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google