Remapare Logan 1.6i 16v 105CP - Impresii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by Seba View Post
    stau la un bot in fata lui streulea cu dizal de 65 de cai remapat, nu e chiar placut, cand teoretic ar trebui sa am macar 110cai sub capota si el vreo 90.
    urat domnule, urat
    bestia dracu loganu' lu' streulea.
    cat despre ventuza, basca lor de ventuze, din cauza lor am scos 0-400, sub 18s
    Last edited by crististreulea; 20 April 2010, 16:33.
    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

    Comment


    • #47
      Ma ce va arde si voua acum, care este mai bun pe g-tech. Eu v-as sugera sa lucrati putin la greutatea frigiderului, poate asa se vad diferentele mai bine. Sau in afara de soft poate mai faceti si alte modificare care sa scoata in evidenta ceea ce s-a schimbat din ecu.
      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

      Comment


      • #48
        Alte pareri de 16V resoftat ? A incercat cineva 16V stock vs 16V resoftat pe 400m ?
        '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

        Comment


        • #49
          Vezi sectiunea de liniute Logan: http://www.loganclub.ro/forum/showth...7&goto=newpost

          Sunt sigur ca acolo ai posibilitatea sa gasesti informatii legate de acest versus.
          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

          Comment


          • #50
            Mi-am facut si eu remapare si dupa primii 150 km ma declar multumit. Nu e racheta sau OZN dar se simte fara doar si poate. La mers normal consumul mi se pare ca e chiar mai mic sau in orice caz, nu mai mare.

            Avand in vedere pretul de 150 lei si consumul care nu e afectat (nu ma refer pe forja) eu zic ca merita.
            '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

            Comment


            • #51
              Salut , azi m-am dat cu un 16v remapat ,a mea fiind stock , stock vs. remapat ,de fiecare data remapata a fost cu cel putin jumate de masina in fata mea...cu conditia bineinteles sa aiba o remapare reusita ...Dupa m-am dat si eu cu remapata si chiar se simte o imbunatatire urcand in rpm mai usor, dar sa nu va asteptati sa se transforme in clio rs...

              Comment


              • #52
                Eu niciodata nu am spus ca masinile dupa resoftare se fac mig-uri, insa schimbarile sunt evidente mai ales in ture mici si medii. Cuplul este cel care simte dupa remapare si mai putin cai in plus castigati. Oricum, conteaza ca exista o schimbare in mersul motorului si ca va ajuta in trafic.
                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                Comment


                • #53
                  perfect de acord cu ce zici tu, dar datele pe care le dau majoritatea tunerilor la remapare logan 16v sunt de 115 cai. Ori sa fim seriosi, daca chiar ar creste puterea cu 10 cai diferentele ar fi MULT mai mari.
                  Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                  Comment


                  • #54
                    Total gresita interpretarea ta daca te raportezi la numarul de cai pe care ii castiga un motor aspirat. Daca ne uitam in ograda motoarelor turbo diesel de la Logan o sa vezi ca ai un castig de 18-20CP la putere insa la cuplu ai aprox 45-50Nm. Oare care din cele doua valori iti da senzatia ca masina trage mai bine? Puterea care o dezvolta undeva la 3800-4000RPM sau cuplul disponibil de la 1900RPM?
                    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                    Comment


                    • #55
                      Domnule DOC nu faci remapari decat in bucuresti sau ai si in Oradea asociati? m-ar interesa o remapare la K4M laguna 1 este acelasi motor ca si pe logan doar ca are 107 cp

                      Comment


                      • #56
                        daca ajungi in Timisoara te pot rezolva eu .
                        Daca sunteti mai multi doritori in oradea , ma pot deplasa eu acolo .
                        Doar ca pretul pentru laguna este 150 eur , nu 150 lei ca la logan .
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • #57
                          Dacă nu ajunge CristiXP în Oradea puteți lua legatura cu dealerul local. Lista completă se află aici: http://www.dimsport.ro/ro/contact-di.../retea-dealeri

                          Totuși există unii dealeri care nu vor să accepte oferta forumului loganclub. La Oradea oferta este valabilă.
                          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                          Comment


                          • #58
                            am avut destule dubii cu privire la resoftarea masinii(1.6 16v) dar sa stitii ca se merita .trage foarte bine de la turatie mica imediat ce apas acceleratia numai are timp de gandire si pleaca ff repede ,numai exista lagul acela timpul de raspuns de la pedala la motor..cu adevarat se aude sunetul motorului un pic mai pronuntat fata de cum era dar m am obisnuit .nu e un sunet in care motorul sa iti de-a senzatia ca se gatuie sau numai poate trage...Trage demential ,pacat ca e logan si are aerodinamica mai slaba la viteze mari si brusc trebuie sa te trezesti din betia vitezei...in orice caz nu pentru aerodinamica am luat o..modificarea e facuta de un baiat pe nume alex(doc) cum ii spun unii..SE MERITA..

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by Doc View Post
                              Dacă nu ajunge CristiXP în Oradea puteți lua legatura cu dealerul local. Lista completă se află aici: http://www.dimsport.ro/ro/contact-di.../retea-dealeri

                              Totuși există unii dealeri care nu vor să accepte oferta forumului loganclub. La Oradea oferta este valabilă.
                              Dealerul de la Targu Jiu accepta oferta forumului loganclub?

                              Comment


                              • #60
                                Cristi iti multumesc pentru review-l pozitiv.

                                Dealerul de la Tg. Jiu nu mai ofera reducerea de forum, insa pana la sfarsitul anului Dacia Logan benzina si diesel se afla la oferta si pretul este mai aproape de cel afisat pe forum.
                                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google