[VAND] Logan 1.6 16v 115cp

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • [VAND] Logan 1.6 16v 115cp

    Se vinde loganul personal:

    Cateva caracteristici reale

    Motor 1.6 16V 115 CP- resoftat 50000km- OMOLOGAT RAR si trecut in cartea masinii
    Inlocuit in 2008 in service mitsubishi cu toate actele aferente.
    An fabricatie 2005
    KM reali la bord 78000

    Senzori de parcare
    Camera marcharriere
    Audio 5.1 800W-
    Subwoofer sal 250W
    Volume knob
    Geamuri electrice cu impuls si ridicare din telecomanda
    Porturi USBx2
    Navigatie CUSTOM 8" touchscreen integrata in bord- 60Gb hdd- cu Igo PC, tastatura si sursa inteligenta la 12V- se opreste cand parasiti autovehicul
    Comenzi la volan
    Computer de bord
    Airbag-uri frontale x2
    Bord cu iluminare reglabila
    Interior alb cu rosu
    Bord prestige- inele crom
    Bord model 2010- fara greierasi- folie carbon
    Oglinda retrovizoare heliomata
    Iluminat ambiental
    Plafoniera mare- 10W LED
    Oglinzi electrice si incalzite
    Alarma cu pager
    Servodirectie hidraulica
    Proiectoare ceata cu Xenon
    Jante aliaj- cauciucuri ca noi (5000km)
    Discuri dublubentilate Zimmerman- Germania
    Culoare verde cameleon- mici zgarieturi pe capota.
    Arcuri sport H&R- necesita montaj+amortizoare daca se monteaza- au fost demontate de pe masina ( am un copil mic)
    Masina nu a suferit nici un accident rutier! Unic proprietar.


    Nu ma intereseaza schimburi
    Pret negociabil : 3800 euro

    Cei interesati sa cumpere ma pot contacta la : 0734229999
    Attached Files
    Daca nici aici nu gasesti ce te intereseaza mai cauta prin forum...sigur este ascuns pe undeva. foloseste "Search"

  • #2
    Imi cer scuze ca te deranjez dar din pura curiozitate, care e treaba cu omologatul rar? Masina a avut alt motor si ai pus 1.6 16v pe ea si l-ai omologat?

    Comment


    • #3
      Clar masina este 2005, nu se montau pe atunci motoarele 16v pe logan, si viceversa, nu era disponibila culoarea asta cand au inceput sa se monteze motoarele 16v, era deja scoasa din paleta de culori !!! Bafta la vanzare !!!
      sigpic
      The MVP

      Comment


      • #4
        clarificari

        Multumesc pentru lamuriri.

        Masina a fost initial 1.4 si a fost la parintii mei la firma unde a facut ~25000km in 3 ani.

        eu in 2008 i-am inlocuit motorul cu 1.6 16V avand o oferta de nerefuzat de la un prieten de la asigurari:
        logan 1.6 16V fabricat aprilie 2008 si in iunie dauna totala( rasturnat)
        masina avand 3025 km la bord. Mi-a dat motorul complet si evacuarea la 2500 ron. I-am dat inapoi evacuarea si accesoriile( compresor+support) de la 1.4. motorul este de vanzare
        in decembrie 2008 l-am montat( lucram la Mitsubishi pe Metalurgei atunci) si in 2010 a fost omologat pe masina la RAR, adica trecut in carte( pentru cine nu stie nu se omologheaza nimic daca nu exista facturi de achizitie si montaj in service autorizat RAR).

        motorul are acum cca 50.000km si este ( parerea mea) cel mai bun motor pe benzina de pe logan.

        la exterior am pastrat-o cat mai originala pentru surpriza in trafic( inclusiv emblema de 1.4 MPI

        masina are customizari estetice la interior, unde am vrut sa imi placa ceea ce am montat.
        Din pacate acum este in plus in familie de vreo 2 luni si de aceea am decis sa o dau cuiva care sa o foloseasca. ;)

        Multumesc de urari!
        Last edited by dydycom; 8 June 2012, 18:21.
        Daca nici aici nu gasesti ce te intereseaza mai cauta prin forum...sigur este ascuns pe undeva. foloseste "Search"

        Comment


        • #5
          Inca o intrebare ca sunt foate curios si te las sa iti vinzi superprodusul: Cat te-a dus treaba la rar? Nu ai avut probleme avand in vedere ca ai avut 1.4 si prin 1.6 16v ai depasit cu 40% diferenta de putere?

          Comment


          • #6
            Rar

            La rar a fost f tare faza
            75+40% = fix 105
            Inspectorul zice: domne ai depasit te costa 60 milioane

            Eu terminand politehnica l-am intrebat cate restante a avut la algebra?

            L-a cam deranjat remarca si a zis ca seful lui va decide.
            In birou la sef prima intrebare a fost: discurile de frana sunt simple sau duble?
            Raspuns duble!
            Asta nu a prins si intreba: e de renault sau de logan motorul?

            Ii zic: de logan de pe o dauna nerodata. Se uita la inspector, asta ii confirma si apoi zice: e de 7 milioane nu de 60.


            Raspuns: daca era motor de pe clio sau altceva era 60 taxa.
            Am motorul vechi in garaj, si il montam la loc, dar asa am scapat
            Daca nici aici nu gasesti ce te intereseaza mai cauta prin forum...sigur este ascuns pe undeva. foloseste "Search"

            Comment


            • #7
              Salut !
              Sunt Mircea (fost coleg de la Genpact). Am vazut masina pe Autovit si am recunoscut-o dupa jantele de Rover. Nu mi-a venit sa cred c-o vinzi dupa ce i-ai facut atatea...
              Multa bafta la vanzare !!!

              Comment


              • #8
                salutare

                Salut Mircea,

                imi e greu sa ma despart dar din pacate nu o mai folosesc. Acum am o laguna si e pacat sa inceapa sa stea degeaba cand cineva se poate bucura de ea .


                Multam de urari! Sa fie
                Daca nici aici nu gasesti ce te intereseaza mai cauta prin forum...sigur este ascuns pe undeva. foloseste "Search"

                Comment


                • #9
                  3700- si sunt deschis ofertelor
                  Daca nici aici nu gasesti ce te intereseaza mai cauta prin forum...sigur este ascuns pe undeva. foloseste "Search"

                  Comment


                  • #10
                    masina asta nu a avut si motor de octavia dizel pe ea ?

                    Comment


                    • #11
                      o fi avut DIESEL...
                      AdY_JmL_2015

                      Comment


                      • #12
                        Salut,
                        Nu , masina nu a avut diesel pe ea

                        Se poate inchide!
                        Masina s-a vandut



                        Multumesc tuturor pentru vizionare
                        Daca nici aici nu gasesti ce te intereseaza mai cauta prin forum...sigur este ascuns pe undeva. foloseste "Search"

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google