[vand] Logan 1.6 16v 2007

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • [vand] Logan 1.6 16v 2007

    Masina este in stare buna de functionare.Au fost schimbate la 105000 km:bascule, capete de bara, ulei, bujii, filtre.Bieletele de la bara stabilizatoare trebuie schimbate(sunt cumparate, se ofera la pachet), de asemena carbunii de la electromotor trebuie schimbati.Aripa stanga spate a fost lovita si reparata(asa am cumparat-o) dar are diferenta de culoare.
    Masina vine cu 2 seturi de jante si anvelope(vara/iarna, setul de vara are jante enzo cup pe 15) si carlig de remorcare(suportii sunt montati pe masina trebuie decat prins in suruburi), stopurile originale.
    Masina a fost cumparata de mine in oct 2013, nu sunt proprietar in acte.

    Tel 0748028737
    Pret 3800 euro

    Am citit regulamentul si sunt de acord cu el
    Attached Files

  • #2
    in urma pietei auto pretul sufera un update la 3650 euro negociabil la fata locului bineinteles.
    Attached Files

    Comment


    • #3
      masina ai luat-o de aici?

      Comment


      • #4
        este aceeas masina, eu am cumparat-o anul trecut in oct.Habar nu aveam ca era postata si aici la vanzare...(si eu si proprietarul suntem din Magurele)
        Last edited by crististreulea; 23 January 2014, 16:16.

        Comment


        • #5

          In ultima poza de aici se vede etrierul vopsit in rosu care este pentru discuri pline, ori poza e alta, ori sunt schimbati etrierii si discurile pentru ca 1.6 16v vine din fabrica dotat cu discuri ventilate.
          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

          Comment


          • #6
            Ma rog, nu sunt interesat de masina dar marea curiozitate a celor care ar putea fi interesati e de ce nu esti proprieatar in acte?

            Daca ai fi, ai spulbera orice urma de probleme cu actele/ taxa de mediu etc...

            Comment


            • #7
              Actele trebuiau incheiate acum in martie(expira asigurare, itp undeva in aprilie) dar din cauza unor probleme personale am mare nevoie de bani.In legatura cu taxa se ofera dovada de la ANAF
              Last edited by crististreulea; 23 January 2014, 16:18.

              Comment


              • #8
                "Actele trebuiau incheiate acum in martie(expira asigurare, itp undeva in aprilie) dar din cauza unor probleme personale am mare nevoie de bani.In legatura cu taxa se ofera dovada de la ANAF "

                NU, actele trebuiau incheiate la cel mult 30 de zile de la data actului de vanzare-cumparare.
                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                Comment


                • #9
                  Nu am incheiat nici un act, vanzatorul fiind din aceeasi localitate ca si mine si cunoscandu-l am cazut de comun acord sa facem actele in martie dupa cum scriam mai sus, nu este nimic ilegal ca am mers pe numele lui pana acum.
                  Last edited by crististreulea; 23 January 2014, 16:18.

                  Comment


                  • #10
                    Dupa cum spus chiar nu ma pasioneaza masina, dar cine cauta masina, cauta de la proprietar in acte pentru a se "feri" de mai multe probleme care pot aparea:

                    - taxa de mediu
                    - probleme cu actele/ certificate fiscale
                    - persoane care cumpara masini cu intentia vadita de a NU le inmatricula pe numele lor adica masini cumparate pentru revanzare deci prin urmare nu exista intentia de a le intretine in vreun fel

                    Ca un sfat prietenesc pune mana si fa actele, tu cum vinzi masina asta daca nu esti proprietar in acte ? Sau se face contract de vanzare cu fostul proprietar?

                    PS Cand mi-am cumparat ultima masina am sunat la vreo 6-7 anunturi in care scria unic proprietar si numai unul era unic proprietar, restul erau combinatori unde intradevar era unul pe carte insa masina mai trecute prin vreo sapte maini... le-am dat REJECT direct.

                    Tu ai circulat ilegal pana acum: nu poti face ITP la masina, daca ai accident ii strici Bonus malus'ul celuilalt, nu poti face RCA pe numele tau deci ai mers ilegal.
                    Last edited by Drogas; 23 January 2014, 15:55.

                    Comment


                    • #11
                      Este foarte adevarat ce spui, si este foarte greu de demonstrat din partea mea ca nu am cumparat-o pentru revanzare.Contractul se va face cu fostul proprietar...trebuie sa precizez ca nu sunt samsar nu am avut niciodata vreo masina spre vanzare.Pe deaspura am considerat corect sa precizez si problemele care le are masina tocmai pentru a evita discutiile.Daca nu reusesc sa o dau o inmatriculez pe numele meu cum de altfel i-am si promis proprietarului.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by 827sam View Post
                        http://www.loganclub.ro/forum/showpo...01&postcount=1
                        In ultima poza de aici se vede etrierul vopsit in rosu care este pentru discuri pline, ori poza e alta, ori sunt schimbati etrierii si discurile pentru ca 1.6 16v vine din fabrica dotat cu discuri ventilate.
                        este posibil sa ai dreptate, dar poza aia nu e chiar edificatoare. dar doar o poza actuala la etrier poate ridica orice suspiciune.
                        diferenta intre etrieri se poate vedea la portfuzeta, am atasat poza. 1.6 16v iesind din fabrica doar cu discuri ventilate, iar daca pe masina sunt discuri pline, sigur s-a umblat la masina
                        Attached Files
                        Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                        Comment


                        • #13
                          o sa postez cel tarziu maine o poza cu etrierii si discurile ca sa dispara si aceasta suspiciune.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by 827sam View Post
                            http://www.loganclub.ro/forum/showpo...01&postcount=1
                            In ultima poza de aici se vede etrierul vopsit in rosu care este pentru discuri pline, ori poza e alta, ori sunt schimbati etrierii si discurile pentru ca 1.6 16v vine din fabrica dotat cu discuri ventilate.
                            off mariuse mariuse .ai o problema cu franarea asta la logan
                            eu vad in poza respectiva ca sunt discuri ventilate
                            unde vezi tu ca sunt pline nu stiu
                            daca se vedea ca scrie pe etrier lucas erau pt discuri pline
                            daca scria trw clar ca e franare de discuri ventilate

                            nu tin partea acestui coleg ,poate chiar as avea motive sa spun ca e putin neserios ,stie el de ce.

                            poate chiar are probleme financiare

                            spor la vanzare

                            Comment


                            • #15
                              Pai asteptam o poza de la baiat sa ne lumineze apoi jos palaria daca am gresit.
                              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google