Vand Ford Focus 2, An 2005, Euro 4.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    foarte utila incalzirea cu rezistente a parbrizului.
    ce ma nedumereste e ca la tine butonul de directionare a aerului are si spre parbriz, pe cand un tip de incalzire ar trebui sa-l elimine pe celalalt.
    Computer, did we bring batteries?... Computer?...

    Comment


    • #17
      Pai toate care au parbriz incalzit... poti sa i dai si aer cald...sau la ce te referi?

      Comment


      • #18
        Incalzirea parbrizului se poate face si cu aer cald de la aeroterma chiar daca are rezistenta de incalzire electrica, rezistenta se foloseste un timp limitat ca si cea de la luneta, nu mergi 1000 de km cu ea cuplata.

        Comment


        • #19
          am mers cu un focus care are rezistenta in parbriz si implicit nu are directionare aer catre acesta. nu e nevoie sa mergi 1000 km. se dezabureste / dezgheata si apoi se decupleaza automat.
          Computer, did we bring batteries?... Computer?...

          Comment


          • #20
            Sigur ca decupleaza, exemplul era putin exagerat tocmai pentru a intelege necesitatea incalzirii de la aeroterma, adica in timpul mersului parbrizul mai poate sa se si abureasca, nu stai tot timpul cu degetul pe buton. Am gasit pe net cateva exemple de focus cu parbriz incalzit, toate au directionare aer spre parbriz si buton dedicat incalzire parbriz.
            Attached Files

            Comment


            • #21
              NU am vazut nici un Focus ori alta marca de masina fara directionare aer la parbriz...fie cu parbriz incalzit. Parbrizul incalzit consuma foarte mult curent.

              Comment


              • #22
                viseaza lumea ...

                pai daca am siguranta arsa la incalzirea parbrizului nu pot pleca iarna ? sau daca pun parbriz fara incalzire ca n-am destui bani schimb si sistemul de ventilatie ?

                up up ! stiu ca motorul de 1.6 90 de cai fara fap e mult mai fiabil decat 1.6 110 cai .
                o/____\o
                (i)
                .........

                Comment


                • #23
                  Da, este mai fiabil si nu sunt probleme cu DPF ptr ca nu are. Consuma si mai putin fata de 1.6 110 cp. Taxa la 1.6 110 cp era de 350 euro.
                  Consum mixt Adunati Copaceni-Mogosoaia si prin Bucuresti cam 70 km, a iesit cam 5.88.
                  10 litri am mers 170 km si inca nu s a aprins galbenul. Am alimentat 10 l cand s a aprins becul.

                  Comment


                  • #24
                    Totusi ce nu-ti place asa de tare la ea, sau ce problema asa de mare are incat vrei s-o vinzi cu orice pret ?
                    De altfel, arata bine si pretul ar fi corect pentru anii pe care-i are, daca nu ramai cu injectoarele in sacosa ...
                    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                    Comment


                    • #25
                      Pai daca nu resusesc sa o vand pana in 2 luni (pana pot sa scot numere) cred ca o tin ptr mine.
                      Schimb cu Focus 2 pe benzina. Nu mi place ca motorul este zgomotos. Nu am mai avut diesel.
                      Cand merg cu Laguna pe benzina zic ca i electrica )))

                      Comment


                      • #26
                        up.............

                        Comment


                        • #27
                          up..........................

                          Un coleg dupa forum mi a propus sa fac schimb cu el.

                          Logan 1.4, an 2009, servo si geamuri, gpl, si doar aprox 200000 km (zici ca i noua,zice el) si sa i mai dau o diferenta de 200 euro.

                          Ce ziceti?
                          Last edited by Andyno; 5 January 2016, 01:01. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • #28
                            Ū

                            Trimis de pe al meu SM-J100H folosind Tapatalk

                            Comment


                            • #29
                              Glumet colegul de forum... sa mai dai si tu diferenta...
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment


                              • #30
                                prietene,nu te baga la schimburi.daca poti sa o vinzi pe cash bine,daca nu te sfatuiesc sa nu te complici.200k km in romanica e mult comparabil cu una care are aproximativ aceiasi km dar facut afara.stai calm,nu te agita prea mult cu schimburile ca-ti iei teapa.m-a sunat si pe mine un nene din galati sa fac schimb cu el (logan cu 34000 km,deci masina cu rulaj mic) si sa-i mai dau 1000 de euro plus meganul meu si i-am zis sa-si vada de treburile lui si sa nu confunde merele cu perele.
                                Last edited by leopardu; 17 January 2016, 03:35.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google