(vand) dacia logan 1,4 mpi laureat 2005

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Daca nu il dau, il mai tin pana la anu' si il dau la rabla. Multumesc pentru sfaturi.

    Trimis de pe al meu Philips_S398 folosind Tapatalk

    Comment


    • #17
      Poti s il dai fara probleme. Il scoti de pe numele tau de la primarie si completezi rubrica de instrainare de pe talon. Daca noul proprietar nu o trece pe numele lui...e treaba lui, el incalca legea. Nu exista alta varianta de a intocmi actele.
      sigpic

      Comment


      • #18
        El incalca legea, dar in numele au, pentru ca in baza de date a politiei ramane numele proprietarului.
        Iar nemernicii de militieni nu vor sa faca modificarea decat cad noul proprietar ar avea chef sa o inmatriculeze.

        Comment


        • #19
          Adica? 1-Daca il opreste politia pe noul proprietar si au trecut 30zile de la cumparare, fara sa schimbe talonul, ii opreste talonul si e obligat sa o treaca pe numele sau + amenda. 2-Amenzile care le ia noul proprietar vin la primarie si acolo se vede ca masina nu ii mai apartine. Am vandut 3 masini si nu am avut probleme.

          Plus ca apare problema cu fiscalul, ii dai fiscal...si ala e valabil 30 zile.
          Last edited by MihaiiahiM; 10 May 2016, 19:32. Reason: Automerged Doublepost
          sigpic

          Comment


          • #20
            Vorbiti discutii, nu cumpara nimeni masina fara taxa platita cu 200K Km la banii astia.
            Singura varianta viabila este remat-ul, asta daca se doreste achizitionarea unei masini noi, eu nici nu m-as mai complica cu anunturi de vanzare. Cumnata-miu sta cu un Logan 2005 de 2 ani la vanzare si nu vrea decat 800E...rugineste in fata blocului...

            Comment


            • #21
              Si eu am vandut fostul Logan, scos certificat fiscal, scris pe talon si degeaba....ala de 2 ani nu a inmatriculat-o.....am trimis sesizare la drpciv in care am atasat toata documentatia si mi-au raspbca nu este treaba lor...sa il actione in instanta.....
              Prosteala pe fata.......si asigurarea este tot pe numele meu......ma bucur ca măcar mi-am schimbat buletinul si nu se mai pupa cu datele de pe rca....
              Tara lui Papura Voda......

              Comment


              • #22
                Mai bine o radiezi si o vinzi pe bucati. Scoti mai multi bani.
                My ride

                Comment


                • #23
                  Eu stiu ca pentru calculatia clasei Bonus/Malus, la asigurare se cauta imperecherea CNP (sau CUI) proprietar- VIN masina, Daca acestea nu se regasesc in baza CEDAM, ti se trece la RCA Clasa B0
                  Problema intervine in momentul in care ai o clasa B/M mare si vrei sa o treci pe noua masina achizitionata, ca trebuie sa radiezi vechea masina, apoi sa o inmatriculezi pe noua.
                  Daca ai doua masini pe numele tau, vei pleca cu clasa B0 pe noa masina.
                  Last edited by 77sky; 11 May 2016, 21:05.

                  Comment


                  • #24
                    Masina nu se mai vinde!
                    Se poate inchide!
                    Multumesc!

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google