Tuning Nebun - VW Lupo, Un Mini Supersport!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tuning Nebun - VW Lupo, Un Mini Supersport!

    am primit pe mail aceasta 'stire' si nu am putut sa nu o pun si aici sa va uimiti si voi putin... poate putin mai mult

    Sub capota fata a fost instalat un propulsor tot de la VW, dar unul V6 de 2,8 litri. Care nu a avut suficient loc asa ca a fost nevoie de "priza" de aer pe care o vedeti taiata brutal in capota. Ideea este ca proprietarul nu s-a multumit cu atat. A mai pus un alt motor de acelasi tip in locul scaunelor din spate, micul Lupo devenind astfel un coupe cu doar doua locuri.
    Nu se dau detalii despre transmisie si modul de sincronizare a propulsoarelor, fiecare dintre acestea antrenand cate o punte. Fiecare motor dezvolta o putere maxima de 201 CP, dar totalul este de 500 CP, cu ajutorul catorva mici modificari. Cum masina catareste cam 1.000 kg, raportul greutate/putere de 2 kg/CP este mai bun decat al multor masini supersport. Si daca tot a reusit sa ajunga la acest nivel, croatul spune ca urmatorul pas este sa monteze niste turbine celor doua propulsore, pentru a ajunge la 1.000 CP.

    http://www.sotto.ro/articol/Tuning/2...upersport.html in josul paginii se afla si un filmulet cu plecarea de pe loc a 'rachetei'
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

  • #2
    ei zic ac n ua investit mult....dar eu cred ca a bagat ceva.
    numai motoarele alea cat sunt.

    Comment


    • #3
      tipul e croat. probabil la ei nu a costat asa mult cat ar fi costat la noi. oricum plangi cand vezi cum pleaca ala de pe loc
      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

      Comment


      • #4
        nebuna buburuza aia de masina

        Comment


        • #5
          si io vreau una bucata va rog bestial

          Comment


          • #6
            Christian86
            Sa faci liniute la iveco nu?
            sigpic #

            Comment


            • #7
              face de rusine orice masina cu pretentii...trebuie sa te tina bine cureaua sa faci asa ceva
              sigpic

              Comment


              • #8
                pacat de motor..trebuia intr-un polo ceva mai nou...nu suport caroseria asta !.

                Comment


                • #9
                  Exista un lupo cu motor w12. Cautati pe youtube.

                  Comment


                  • #10
                    si cand ma gandesc ca sunt bucuros ca am facut remapare la logan si se simte ... si ca ma gandeam la un flitru spor si alea alea...aaa rectific ERAM BUCUROS )) bai...ce poti face cu bani , timp liber si probabil la ei (croatia) si legea e mai indulgenta din punctu asta de vedere...

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google