X5 Vs. Caruta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Treaba cu clasa SUV e generalizata...inclusiv producatorii le declara SUV (X5, M Classe, SantaFE, G Classe, Hummer, LandCruiser, Discovery, Range Rover etc)...ca unele sunt profesionale si altele sunt de oras asta este evident...dar sunt incadrate la categoria SUV Sport Utility Vehicle...suntem offtopic dar exista net-ul la dispozitie...eu unu nu-i pot contrazice pe producatorii de masini daca chiar ei incadreaza atat masinile special concepute cat si cele mai mult de oras la categoria...SUV
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #17
      Arata-mi site-ul pe care scrie la cele enumerate de mine SUV. Poti gasi daca te informezi:
      ...."the ultimate expedition vehicule"... sau "Gelaendewagen"... sau "4X4"... asta asa cum declara producatorii pe site-urile "de casa"...
      In rest tot in spatele volanului e buba....

      Comment


      • #18
        Cauta aici, eu am selectat Mercedes dar da-i de curiozitate si la Toyota si la SUV iti vor aparea toate


        "
        Potrivit ProMotor, producatorul britanic de automobile, Land Rover, a anuntat ca va lasa, in cadrul Salonului Auto de la Detroit, un noul model SUV. In acest moment o fotografie a masinii este postata pe Internet, fara voia companiei.
        Noul SUV va avea doua usi, fiind destinat folosirii off-road. Automobilul va fi lansat pe piata abia in anul 2010."

        Sursa

        Deci cum am mai spus, SUV sunt considerate toate dar cand e vorba de modelele speciale este completata abrevierea si cu "off-road"
        Last edited by darksid3; 8 April 2009, 21:23.
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • #19
          am spus "de casa" nu de americani. Asa pot spune si eu de MCV-ul meu ca este monovolum si de pickup-ul meu ca e "truck", si totusi nu sunt. Eu sunt obiectiv cu ale mele, ei nu pentru ca vand la "rednecks".
          Hai ca am intins-o cam tare de la boul ala cu X5-ul.....

          Comment


          • #20
            La descriere nu ai sa vezi ca pomeneste ceva de SUV...e vorba de o clasa care cuprinde segmente diferite insa clasa off-road sau 4x4 nu exista bine delimitat...asa 4x4 poti sa consideri si un Audi Quattro si nu e...despicam firul in 4 aiurea...spre exemplu la Nissan nu scrie nimic de SUV desi toate modelele de teren sau care vor sa fie de teren sunt incadrate la aceeasi categorie...e vorba de cum sunt catalogate in general de producatori si presa
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • #21
              "apai io`l scot in drum daca vre" ))
              Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
              Magazin Piese de Schimb.
              www.facebook.com/ElectroteknikPag

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google