Romania Promovata La TOP GEAR

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Romania Promovata La TOP GEAR

    Cam asa am reactionat si noi cand am auzit prima data cantecu ala: "**** **** ****...")

    ...de doi lei :p

  • #2
    Ce panarama de voce aveau aia la navigator...cum naiba sa nu te apuce rasul?
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #3
      Ar trebui sa rada si la vocile din engleza de pe GPS-uri, ca suna la fel de aiurea ca tanti aia sau ca „Marcel” (de pe Mio). Parca ar fi ceva gen „La semnalul urmator, va fi ora...”. Niste tarani, domnule.
      The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

      Comment


      • #4
        iesiti,apoi,iesiti,apoi...si iesiti )
        sigpic

        Comment


        • #5
          @Pacco: Nu ai inteles: ei si-au stabilit o ruta printr-un sens giratoriu, in care s-au invartit precum un ... in caldare, numai ca sa rada la vocea de pe GPS (GPS care era de altfel bine intentionat si le spunea pe unde sa iasa din sens) si sa spuna ca este romaneasca. Chiar geniile din Marea Britanie (si nu numai), care spun „Buna seara Romania, Hello Budapest!” mai rau decat GPS-ul.
          The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

          Comment


          • #6
            Oricum...daca aveam vocea aia pe navigator il vindeam pe loc
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • #7
              Eu cred ca radeau de expresia "iesiti", care ar semana cu "yes sheets" tradusa cam asa: "da cacati"
              Intalniri LC SB sambata ora 17 Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO)

              Comment


              • #8
                Da, de asta s-au legat ))
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • #9
                  Cred ca tanti de pe navigator (vocea) era racita.
                  sigpic #

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by darksid3 View Post
                    Oricum...daca aveam vocea aia pe navigator il vindeam pe loc
                    Vorbea saraca cu accent britanic, n-au gasit o romanca pe acolo, de aia zicea "yeshitsz".
                    A mea e romanca dar e ssâssâitã...O suport ca vorbeste mai tare decat englezoaica mea, care zici ca doarme, daca merge muzica parca recita versuri pe muzica, sigur ratezi iesirea!

                    Comment


                    • #11
                      Am inteles,dar am ras de aia 2 ca se prapadeau de ce zicea aia...Tare rau.
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Aia e vocea de la TomTom. Nici in romana nu suna prea bine. Nu zice "virati la dreapta" zice "luati-o la dreapta"
                        INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google