Frana De Logan, Suspensie De Logan Si Nesimtire De Taximetrist...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Frana De Logan, Suspensie De Logan Si Nesimtire De Taximetrist...

    Chiar nu am ce sa mai adaug....

    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

  • #2
    hmm, chiar nu pricep ce a vrut sa faca taximetristul...in fine...problema e ca si cel din Logan avea viteza mult peste limita (si mai cred ca nici nu purta centura de siguranta). Oricum, taximetristul speram ca va plati pentru asta...

    Comment


    • #3
      Am vazut si eu stirea de dimineata. O chestie similara era sa patesc si eu acum 4 ani chiar de 1 ianuarie pe Calea Victoriei. Am evitat la mustata si m-am trezit brusc de pe Victoriei pe B-dul Dacia...m-am dus cu masina in derapaj pe mazga...daca erau pietoni pe trecerea de pe Dacia, ii spulberam...o soferita de taxi blonda care facea dreapta de pe banda 3, nu 4 cum era legal si fara sa se asigure in oglinda si fara sa dea semnal si, etc....no comment.
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • #4
        Salut,pacat de bietul om.
        D-zeu sa-l ierte.
        ...............................no comment!!!!!!!!!!....................
        Un Logan----YNG-----
        Numai bine.

        Comment


        • #5
          Colegul meu de birou si de forum radualan mi-a aratat asta. Erau prieteni si stiu ca tipul din filmulet avea aceiasi varsta cu mine... Locuia la urmatoarea intersectie dar nu a mai ajuns acasa... Trist...
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • #6
            Din cate se vede in video,nu pare asa aviariata masina.Nu pot sa-mi explic cum a murit :-??

            Si titlul,care-i faza cu frana si suspensia?Din cauza lor s-a bagat in stalp?
            Cumpar volan de Duster

            Comment


            • #7
              daca incepeti cu discutii despre fier si despre logan pe threadul asta nu sunteti oameni

              m-a impresionat pana la lacrimi cum a reactionat tatal decedatului ... Dumnezeu sa il ierte
              sigpicMy ride

              Comment


              • #8
                Ala era drogat nenorocitul ala de boschetar,ar trebui lovit de stalp si el la 80 la ora direct,acolo e intersectia Dr Taberei cu Str.Brasov din ce vad eu si acolo exista semafor pentru stanga special unde era rapciuga aia de taximetrist dupa aia s-a razgandit.Mai mult ca sigur ca nu o sa pateasca nimic.

                Comment


                • #9
                  cum nu se vede ca e sarita toata parte soferului a luat stalpul cu usa soferului cu toata centura lui nu avea ce face
                  cat despre taimetrist vb ca fost taximetrist l-as baga la crima si i-as da 25 de ani fara drept de apel de ce pt ca ei au un atestat si transporta persoane si ar trebui sa fie de 100 ori mai atenti cand faca asemenea magarii,daca ala nu al evita si avea client pe bancheta spate si ala cu loganul saracu care e mort al lovea si ai omora clientul
                  ce imi pare rau in toate accidentele aste ca mr exact cei nevinovati pacat de el si de parintii lui care in loc sa fie invers ca copii sa isi ingroape parintii parintii isi ingroapa copii,cel mai dureros lucru pt un parinte
                  pacat pacat pacat si Dumnezeu sa al odihnesca in pace
                  sigpic
                  Poate pentru lume ești o singură personă,dar
                  pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

                  Comment


                  • #10
                    Bine spus B 74 NYT, ca mai au si atestat si tot prosti sunt, dar eu spun ceva (poate gresesc) ar trebui sa mergem mai incet in bucuresti, nu sti cand iti taie unu fata sau cine stie cum se baga pe langa tine la semafor etc. si mori din cauza unui dobitoc....... nici nu avem cele mai tari masini cum scrie si in titlu de frane........ Dumnezeu sa il ierte.


                    Oricum ar trebui mai multa atentie la taximetristi din partea noastra in trafic si astia care le dau atestat sa fie verificati mai bine ca in ziua de azi isi cumpara atestat cu bani imediat si face taximetrie.

                    Comment


                    • #11
                      se confirma regula si in iasi; nu ca as avea ceva cu taximetristii; ori sunt prea plictisiti de respectarea regulilor de circulatie ori fac toti aceeasi scoala de soferie...cele mai multe accidente care era sa le fac au fost din cauza lor (nesemnalizare, semnalizare necorespunzatoare, incadrari aiurea, depasiri total aiurea etc); cat despre viteza...omul a prins verde...ar fi trebuit sa reduca intradevar putin viteza...oricum ar trebui sa ii multumeasca taximetristul celui decedat ca traieste datorita lui...ca l-a evitat; daca intra din plin in taximetrist il omora pe el [mai mult ca sigur nu avea nici centura pusa]

                      conducenti prudent si responsabil! bafta
                      "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

                      Comment


                      • #12
                        dar totusi frana .. suspensie ce vreti sa ziceti ? parca masina nu era chiar stock .. urat incident
                        Its just a car ...

                        Comment


                        • #13
                          bai baieti, cu parere de rau va spun ca am fost martor la acel teribil accident care a luat viata unui tanar de 28 de ani. baiatul cu loganul avea din ce am aproximat eu intre 90 si 120km/h, nu purta centura de siguranta, masina cred ca nu era dotata cu abs. dupa ce a ocolit taxiul pe frana nu a luat piciorul de pe frana si masina sa rasucit intrand cu partea stanga in stalp. nu a fost avariata foarte rau, dar soferul s-a izbit cu capul de stalpul masini. chiar nu mai pot sa scriu mai multe detalii. politia a venit dupa aproximativ 10 minute, poate mai mult mai putin, iar ambulantele dupa cel putin 20 minute. iar doctorii si asistentele erau atat de calmi si mergeau ca si cand ar fi la plimbare in parc. daca ambulantele veneau in cel mult 10 min avea sanse sa traiasca. nu am cuvinte ce am trait in noaptea aceea blestemata de vara. nr de inmatriculare al taxiului B 50 CLU TAXI CLUB
                          PS masina avea doar jante de aliaj pe 15' si folie
                          Last edited by geo_ultras; 14 January 2010, 21:36.

                          Comment


                          • #14
                            rusine....al naibii taximetristi.
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • #15
                              Din pacate baiatul care a murit asta vara in acest accident a fost coleg cu mine de facultate si cei mai nasol este ca a dat cu capu in stalpul acela de beton.

                              E trist ca din cauza unor soferi care se cred cei mai buni si care dupa umila mea parere nu ar trebui sa se urce la volan mor oameni nevinovati.

                              Nu vreau sa jicnesc pe nimeni am si eu prieteni care sunt taximetristi dar sunt o specie foarte aparte.

                              DUMNEZEU SA-L IERTE.
                              sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google