Camionagiu ->are Permis, Dar Nu ştie Să Citească

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Camionagiu ->are Permis, Dar Nu ştie Să Citească

    Un şofer de 35 de ani, analfabet, care a obţinut permisul auto pentru categoriile B,C şi E, în Argeş, în aprilie 2008. Este un adevărat pericol pe şosea. Mai mult, cară marfă cu un camion de mare tonaj la Bucureşti.

  • #2
    l-au aratat si la stiri, ce sa mai zic?? ca, efectiv nu am ce. Romania!
    Every story has an end, but in life...every ending is just a new begining.

    Comment


    • #3
      La fel ca şi prima oară când l-am văzut!!! Fără cuvinte!!! Ar fi de prisos!!!!

      Comment


      • #4
        ...fara cuvinte...asa cum ramai si cand te loveste...doamne fereste de vreun accident ca nu stie sa isi scrie declaratia
        ...permisul cred ca luat de la oi,la stana...sau a prins promotie cand se vindeau in librarii prin Pitesti
        Culmea e ca suntem de o seama...si stiu ca scoala se mai facea ceva in anii '80.
        P.S. si eu l-am mai vazut la TV...dar inca ma uimeste,cu toate ca se pare ca sunt multi cu pregatirea lui in ale soferiei,cu carnet...
        Last edited by viorelu; 18 August 2009, 21:10.

        Comment


        • #5
          Viorelu , era perioada in care erai obligat sa-l treci clasa, pentru ca atunci nu existau analfabeti in romania . Faptul ca e analfabet nu e o problema atat timp cat nu are carnet. Cei mai mari vinovati sunt cei care i-au dat carnetul si cei mai periculosi sunt cei cu merţane.

          Comment


          • #6
            Am vazut la stiri demult!!!

            Comment


            • #7
              Originally posted by ady62 View Post
              Un şofer de 35 de ani, analfabet, care a obţinut permisul auto pentru categoriile B,C şi E, în Argeş, în aprilie 2008. Este un adevărat pericol pe şosea. Mai mult, cară marfă cu un camion de mare tonaj la Bucureşti.
              parca angel avea la semantura "...nu stiu ceti si nici semna!" dar cum l-au dibuit???

              p.s. nu se mai pune E-ul separat. se face scoala pentru categoria CE si se pune in permis : BE, CE, si DE ( daca ai si B si D ). am inteles ca la scoala teo se poate face numai BE. pe vechile permise aparea B, C, D, C+E.
              vom fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat !

              Comment


              • #8
                Incredibil,Extraordinar.......

                Comment


                • #9
                  Originally posted by maistoru View Post
                  parca angel avea la semantura "...nu stiu ceti si nici semna!" dar cum l-au dibuit???

                  p.s. nu se mai pune E-ul separat. se face scoala pentru categoria CE si se pune in permis : BE, CE, si DE ( daca ai si B si D ). am inteles ca la scoala teo se poate face numai BE. pe vechile permise aparea B, C, D, C+E.
                  Citeste aici

                  Comment


                  • #10
                    aia care iau dat permis...puscarie pe viata!!!
                    asta e o bomba cu ceas...daca intra pe vreun interzis ceva?
                    daca intra pe contrasens la un drum cu sens unic?
                    INIMAGINABIL.
                    Nue el de vina... de vina sunt aia care iau dat permisul...

                    scoala de soferi,instructorul,politia,etc...
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • #11
                      Cred că şoferii analfabeţi sunt mai ieftin de angajat, fiindcă nu preau au pretenţii la salariu. Totusi, acest om nu a facut nici un accident pana acum

                      Comment


                      • #12
                        tu ai avea curajul sa stai in masina condusa de unul care nu cunoste semnele de circulatie?
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google