TGV de Romania

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Ete na ca si la noi se circula cu 200km/h

    ...de doi lei :p

    Comment


    • #17
      Mega trenuri, dar ce facem cu mega caile noastre ferate? Le trebuie astora o gramada de ani sa le perfectioneze...Pana am putea noi merge civilizat pe ele!
      sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

      Comment


      • #18
        La inceput, primul filmulet mi s-a parut facatura ca nu exista nici un fel de trepidatie. Oare au bagat perna de aer...?
        Computer, did we bring batteries?... Computer?...

        Comment


        • #19
          @TopCat: in primu filmulet la fel ca si in al doilea is sectoare de linie modernizate...
          ...de doi lei :p

          Comment


          • #20
            Da ... Frumos. Dar daca va uitati mai atent cred ca locomotiva de acu 30 ani are aceiasi forma cu asta din 2008. Nasol ... Ceva mai aerodinamic sa faca si ei.
            Ambition

            http://www.loganclub.ro/forum/golane...s-t2538p9.html

            Comment


            • #21
              Ieri seara am citit ca la o sectiune linie de teste din ialomita, o locomotiva electrica, facuta la electroputere craiova, in 1977, a tins 206km/h...Numai ca nu avem linii din astea in toata tara si vagoanele noaster duc maxim 120-130...
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • #22
                Bo-bo e prea slaba pentru chiar si pentru trenurile de calatori. Nu avem decat 2 exemplare. Cele mai raspandite sunt co-co. Mai aveam in parcul de locomotive un co-co de 200km/h dar au dezafectat-o. Asa ca tot ce avem acum nu poate circula cu mai mult de 160km/h constant. De la Buc la Ploiesti linia e de 140km/h si cu atat circula trenu. Singura linie de 160km/h e Buc - Constanta care inca nu e finalizata, dar pe anumite portiuni se circula cu 140km/h. Mai avem in parc si LDE modernizate cu GM de 120km/h.
                Mai bine sa pui raul înainte, si sa lasi ce e mai bun ca o surpriza.sigpic

                Comment


                • #23
                  Asta e problema la noi.Vagoanele si liniile.Locomotivele duc mult poate si 200 km/h.

                  Comment


                  • #24
                    Offtopic: azi e greva la CFR, nu?
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Din cate stiu eu au renuntat!

                      Comment


                      • #26
                        Ce modernizarea pacii au facut la lde-uri, daca au viteza maxima de 120km/h si inainte de modernizare, cu motoare de resita, aveau 145? i-au facut eco-tuning la motor, sa consume mai putin? Cred ca tot turbodizal in doi timpi sunt motoarele, cel putin dupa cum suna...
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • #27
                          Locomotivele noastre ating si viteze de 200km/h DOAR pe termen scurt. Viteza de croaziera este de maxim 160km/h.
                          Mai bine sa pui raul înainte, si sa lasi ce e mai bun ca o surpriza.sigpic

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google