Tarani In Trafic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tarani In Trafic

    Daca politia si-a luat sute de radare noi, parca ii vad ca o sa stea numai la panda sa ne faca cu instant-on-ul. Se discuta atat de mult despre noile radare, de parca aparitia lor ar rezolva toate problemele din trafic.
    Intrebarea mea este, unde este politia cand ai cu adevarat niste probleme grave?
    In primul filmulet vedem cum taximetristii nu fac loc unei ambulante aflate in misiune, din cauza ca isi pierd randul din usa clubului. Daca viata unui om atarna de un fir de ata in acea ambulanta? dar daca era sotia sau mama unuia din taximetristi in acea ambulanta? astia ar trebui sanctionati 6 luni sa stea fara permis, nu atat pt incalcarea regulilor, cat pt nesimtire si lipsa celor 7 ani de acasa.
    In al doilea filmulet vedem alt taran care este f incantat ca merge in spatele ambulantei cu 150 la ora. cred ca este cea mai mare realizare din viata lui... faptul ca a mers in spatele ambulantei si a aparut pe youtube. ca a salvat viata unui om, ca a facut un bine omenirii, ca a inventat ceva.... in nici un caz nu o sa auzim asta despre el. atat poate mintea lui de libelula. nu spun ca si aici cei 7 ani de acasa sunt inexistenti.

    AMBULANTA BLOCATA INTRE TAXIURI

    TARAN IN SPATELE AMBULANTEI
    sigpic

  • #2
    esti ciudat daca asta este pedeapsa care tu o vezi

    eu i-as impusca
    sigpicMy ride

    Comment


    • #3
      taximetristii... asa fac ei dupa ora 22, strada e a lor blocheaza benzile nu ii vede nimeni... Asta e romania
      laureate 1.5l, albastru marin

      Comment


      • #4
        ai ajuns sa te mai mire ceva din tara noastra iubita?
        no comment, asa ceva se intampla in fiecare zi, peste tot, asa ca nu avem ce face, mentalitatea noastra e tot aia de acum Nspe mii de ani, si din pacate tot asa va ramane
        eu fac tara-n lung si-n lat, cu munca, crede-ma ca vad asa cazuri, si altele de fiecare data, nu prea are ce sa ma mai surprinda, din pacate
        filmu cu taximetristii din bucuresti, ii stiu mult prea bine, ce fac si etc, d-aia am boala pe ai de parca ar fi un neg pe fund la bucale cand eram, cati taximetristi bagam in borduri numai eu stiu , prin medias, toti acum ma saluta si in trafic istem prieteni, numai unu cu un audi ma tot pandeste ca am avut curajul sa-i zic de ce merge cu 30 la ora, amenintandu-ma ca-mi ia carnetu daca mai zic ceva
        si filmu cu aia dupa ambulanta, ma mir ca nu se aud manele pe fundal
        Life is short...play more!
        http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

        Comment


        • #5
          Originally posted by bolo View Post
          si filmu cu aia dupa ambulanta, ma mir ca nu se aud manele pe fundal
          cred ca nu ai vazut filmul pana la capat. deruleaza pana la minutul 1 si 55 sec si apoi vei auzi o melodie de melodie....... se stie!!!!!
          sigpic

          Comment


          • #6
            uai frate, da nu m-am uitat pana la capat
            deci, no comment
            mai vrei sa le ceri ceva? n-ai ce, si oricum nu te-ar intelege daca le spui ca nu au voie, conform legislatiei o sa intrebe : ce-i aia manca-ti-as?
            Life is short...play more!
            http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

            Comment


            • #7
              nu te intreaba ce-i aia. pur si simplu nu le pasa, ca vorba aia ..... este fita fitelor!!!
              se stie!!!
              sigpic

              Comment


              • #8
                Cretini, ce mai.....daca-i zici ceva de bine la unu, zice alalaltul ca ai ceva cu el. IAr taranul ala, care si-a luat masina din germania.......ce a vrut sa realizeze?!, caci daca il oprea vreo rutiera.....

                bolo. m-ai facut curios cum ai facut sa te respecte taximetristii..vrei sa povesteti?
                Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                Comment


                • #9
                  un pic off topic da noah, raspund la intrebare
                  poai, fiind un sat, pentru mine , nu ai cum sa nu te vezi cu un taxi de cel putin 3-4 ori pe zi...la inceput erau calare pe mine in trafic, ca mergeam ca la bucuresti, nu pot sa stau in curu masinilor la 30-40 la ora, ca ies ei la plimbare ( nu de taximetristi vorbesc ).
                  astia cu taxiurile, indignati ca mai e unu cu numar de bucuresti, care merge ca ei intai au inceput sa ma ia la liniute prin trafic apoi prin parcari la mine, ca frate vezi ca era sa dai peste mine si d-astea aiurea, la care le ziceam ca vezi ca tu nu mi-ai cedat prioritate si ca daca eram cu un taxi intram in tine, da asa nu pot ca nu o vreau lovita si d-astea...
                  apoi au vazut ca asa conduc eu, nu e bravada sau sa arat ce logan tare am , si am intrat in vorbe si etc, acum nu au nimic cu mine si is cam singuru care in trafic e salutat la fiecare 10 m...de taximetristi
                  Life is short...play more!
                  http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

                  Comment


                  • #10
                    e o grava lipsa de constiinta din partea acelor taximetristi.
                    dar politistii? ei ce masuri au luat? sau au venit, s-au uitat, au dat din maini si au plecat, cum fac de obicei...
                    toate astea se intampla pntru ca nu se iau masurile si nu se aplica sanctiunile ce se impun.
                    Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by ten View Post
                      taximetristii... asa fac ei dupa ora 22, strada e a lor blocheaza benzile nu ii vede nimeni... Asta e romania
                      Numai dupa ora 22?In Bacau isi fac de cap toata ziua,parca ar fi singuri pe sosele.Blocheaza un sens de mers pana ii achita clientul cursa,ii doare undeva ca sunt cativa 'fraieri' care-l asteapta sa plece sau sa-l depaseasca.

                      Comment


                      • #12
                        UPDATE:
                        se pare ca unii i-au "laudat" realizarea "fitosului" care mergea in urma ambulantei si i-au lasat cateva comentarii cu vorbe de duh. se pare ca nu-i mai place statutul de vedeta, drept urmare, acesta si-a sters clipul de pe youtube. nu-i nimic il avem salvat in linkul de mai jos.

                        COCALAR IN URMA AMBULANTEI
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          nu stiu daca ati vazut cum sunt executati soldatii americani prinsi de musulmani, dar sigur si asta ar merita asa ceva din plin, nu de alta dar macar ca exemplu sa vedem dupa aceea care ar mai avea curaj sa faca asa ceva .

                          Comment


                          • #14
                            Intotdeauna se gaseste unul smecher sa impresioneze vreo pipita.

                            Comment


                            • #15
                              In primul filmulet, cel cu ambulanta, titlul indicat ar fi fost: "bulangii in trafic". Iar in al doilea: "un prost in trafic".
                              Jignim oamenii aia de la tara, care saracii nu au nici o vina, daca ii comparam cu jegurile astea.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google