haideti sa vorbim despre cai putere

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • poate... dar tot acolo sunt si rezultatele de la 0-200 km/h care zic ca sunt concludente pentru ca daca ajungi primul la 200/h eu zic ca mananci si 400 m mai repede. nu cunosc fenomenul fizic care ar impiedica asta..

    am spicuit pt tine. acum m-am uitat mai atent

    1/4 mile
    Vector AVTECH WX-3 10.8 s @ 131 mph
    Nissan GT-R MK III 10.8 s
    Ferrari 458 Italia 10.8 s @ 134 mph
    Koenigsegg CCXR 10.9 s @ 131 mph
    Murcielago LP 670-4 S... 10.9 s

    dupa cum vezi are 134 mph dupa 400 m. e ceva...
    Last edited by B997NDL; 8 December 2011, 13:56. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Asta e avantajul Launch Control-ului cand pleci de la 0 km. In situatii normale, pe sosea, lucrurile nu sunt atat de simple pe cat arata cifrele si nu uita ca vorbim de un sedan, deci...

      LE: Vector AVTECH WX-3 e masina americana

      Si o "revista de front"
      Last edited by darksid3; 8 December 2011, 16:18.
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • pai cred ca n-ai citit bine 458-ul si vectorul... au scos amandoua 10.8 sec la 400 m, diferenta fiind ca "italia" avea 134 mph la finish in timp ce usa avea 131 mph cum crezi ca se termina daca mai aveau 400 m de parcirs?!

        parca tot 458 si lambo-urile suna mai bine in clip.
        Last edited by B997NDL; 8 December 2011, 19:19. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Cat e un cadilac dintr-asta?

          Comment


          • Care, CTS-V? Vreo 74.000 dolari...varianta asta pentru ca exista variante si mai ieftine. Pretul este valabil peste ocean, aici imi e frica sa ma uit cat costa!
            Last edited by PCH; 8 December 2011, 21:08.

            Comment


            • Si sh? Ca-i a dracului de atragatoare...

              Comment


              • Vai de capul meu.....:|

                Asta e un site gen autov*t din Canada....te imbolnavesti daca incepi sa cauti pe acolo masini!

                Comment


                • Masina asta e din alt film...unu sf cred...Arata demential.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by Cezar View Post
                    Si sh? Ca-i a dracului de atragatoare...
                    Are motor de 6.2 l, deci nu te costa benzina pe an cat dai taxe in Romania. Daca intentionezi sa pleci in State si sa ramai acolo, e alta poveste


                    @NDL: Da bre dar Vectorul ala avea performante in 1992 demne de un Ferrari din 2011, sesizezi ironia ?
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • la aceeasi cai, ce te-ai astepta, ca 600cp din 1980 sa nu fie tot 600cp si-n 2011?
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • Da dar pe vremea aia nu existau padele, DSG-uri, launchcontrol-uri, joystick-uri si playstation-uri
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • pe vremea aia in europa inca fereai carutele prin orase..

                          Comment


                          • Originally posted by PCH View Post
                            Vai de capul meu.....:|

                            Asta e un site gen autov*t din Canada....te imbolnavesti daca incepi sa cauti pe acolo masini!
                            Bah, cand va spuneam eu ca's lesinat dupa CTS, imi ziceati ca's nebun, ca'i patrata, ca'i colturata, ca'i data'n spume. Acum...?
                            If it ain't broke, don't fix it!

                            Comment


                            • E acrii strugurii
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • voiam sa-ti trimit cele de mai jos in pm dar se pare ca nu-mi dai dreptul la replica asa ca ma vad nevoit cu orice risc sa mai postez un off topic

                                "sa zicem ca ai dreptate cu off topicul dar n-am inteles ce vrei sa spui cu ignoranta.. stii bine ca am dreptate. nu uita ca tot ce-au facut americanii au invatat din europa si in prima faza cam tot era construit cu ingineri europeni. mai intereseaza-te "

                                si cu asta am incheiat cu off topic-ul. vorbim numai de masini
                                Last edited by B997NDL; 9 December 2011, 13:32. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google