haideti sa vorbim despre cai putere

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu cred ca este invers

    la turbo ai peak power la 9000 ? poate la aspirat

    Skyline GTR V6 3.8 TwinTurbo 480 cai / 6400 rpm

    Enzo Evoluzione V12 6.3 aspirat 850 cai / 9500 rpm

    motorul turbo scoate cai preponderent din dezvoltarea de cuplu mare si foloseste rapoarte specific mai lungi. Enzo nu cred ca are mai mult de 400 450 Nm cuplu, capitol la care si o fura de la Skyline care are undeva la 500 Nm
    Last edited by alessandro; 24 December 2011, 10:23.

    Comment


    • Si-o fura o laie...Nu vezi diferentele de putere? Plus de asta cuplul lui Enzo Evolutione este undeva la peste 700.

      SRT-ul pe care l-am condus avea 600 cai la 5600 rpm, si un cuplu de 760 la 4000, insa tragea destul de tare chiar si din 1000 rpm. Vb lui Cristi: o simfonie pe roti.

      PS: suta in 2.5 secunde, clar si-o fura de la Skyline

      LE: astea sunt datele pt cel din 2008 pe care l-am condus:
      Dodge Viper fourth generation, phase II
      0–60 mph (0–97 km/h): 3.4 sec [15]
      0–100 mph (0–160 km/h): 7.6 sec [15]
      quickest quarter mile: 10.92 sec @ 127.79 mph (205.66 km/h) [16]
      top speed: 202 mph (325 km/h)
      slalom: 74.2 mph (119 km/h)+
      skidpad average acceleration: 1.06 g (10.4 m/s²)
      100–0 mph (160–0 km/h): 270 ft (82 m)
      Arata-mi vreo japonezota care face asta stock

      Comment


      • de la 100 kmh pana la 400m mai are cale lunga. ca orice 4x4 sta nine la start

        si cu papuc diesel 4x4 bat un 16v la start dar dupa ce se intampla ?

        skyline sta bot cu 458 italia pe sfertul de mila. iar FXX le distruge pe amandoua

        are 400m in 9 secunde

        Comment


        • Originally posted by alessandro View Post
          am mers cu v12 dar mai mult m a impresionat un Megane 2.2 RS F1 la cum stie sa explodeze
          si cel mai mult mi a placut 2.3 MPower pe ursulet. poate sunt eu de moda veche, demodat, babalac, dar mie masina aia imi place
          Am mai intrebat pe cineva, ceva similar si mi-a spus ca a mers cu V8 dar n-a fost impresionat, unde V8-ul era un banal Wrangler Pai cred si eu.


          @Cezar: Un ZR1 nu luai si tu sa-ti dau BAN, direct, by default
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • am mers si cu v8 daca se pune c63amg

            Comment


            • Aha si nu te-a impresionat deloc
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • adevarul e ca trage de vad tunel in fata. mult peste posibilitatile mele desi este foarte docila din cauza electronicii care face toata treaba

                dar un e30 2.3 M imi ofera alte senzatii...imi creste pulsul de zici ca mi sta inima in gat, imi trec fiori pe sira spinarii, imi tremura picioarele pe pedale....am un fetish pentru masina asta. este bruta, ai doar motor caroserie si 3 pedale pe care daca le apesi gresit esti penalizat instant cu o rasuceala de te trec toate transpiratiile. nu are electronica nu are sisteme nu are nimic. 200 cai marca MPower care trebuie struniti doar din skill
                cum unora le plac femeile bautura sau drogurile eu sunt extaziat, lesinat cand vad un e30 m3

                care fuge mai tare s62 amg sau s600 ala vechi ?
                Last edited by alessandro; 24 December 2011, 13:29.

                Comment


                • Coane, sincer sa fiu, te inteleg. Sunt lucruri pe care le alegem subiectiv, in functie de gusturi si impresii personale. Am mai zis, subiectivismul il inteleg, faptul ca alegi ceva cu inima, inteleg DAR sa dam Cezarului ce-i al Cezarului (Nu Moderatorul :P).
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • sunt prea orgolios sa ii dau cezarului ceva. eu iubesc europenele mele si atat chit ca e Audi sau Renault

                    ma simt mai fericit intr un R5 1.4 turbo decat intr n s600. asta sunt ... imi lace sa aud motorul chinuindu se si storcand ultimul cal, sa aud sdranganid de tabla si zdruncinaturi de suspensie la denivelari decat sa stau in puf cu masaj la c*r

                    Comment


                    • Mie imi plac toate. Imi plac raliurile, cazanele gen Mosvici, Volga, Dacia 1100 dar inima ramane la zgomotul de tunet, violenta, transpiratul in palma, iad, vibratii, etc. Pun pariu ca Cezar a ramas marcat pe viata si stie la ce ma refer. Nu sunt adeptul masinilor "playstation", sunt mult mai impersonale astea cu tehnologie hightech.
                      Un amic care avea Gallardo, in 2008, a condus Vette-ul si imi dau cuvantul de onoare ca a ramas foarte impresionat...si gandeste-te ca omul conducea un Lamborghini Gallardo.
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • cu supersoprtive nu am mers. am avut ocazia, sansa sa merg cu un KTM X-bow dar am ratat de putin din cauza unor conjuncturi de situatie. 3 nopti am visat masina aia

                        Comment


                        • @darkside: nu aveau de inchiriat ZR1, si nici Vette-uri. Doar Ferrari, porsche si viper. Era evident ce urma sa iau, nu?
                          Si asa e, am ramas marcat. Am mai mers cu masini puternice, dar ca asta eu n-am mai pomenit. Iti ofera niste senzatii exceptionale, exact cum le descrie intunecatul. Eu n-am ce sa mai spun decat ca era efectiv sa ma cac pe mine de frica.
                          Ba stai, pot face o comparatie, ca am mai incercat in Vegas ceva: http://www.youtube.com/watch?v=k0MNZ...eature=related. Iar castigatorul dintre cele 2: viper, cu multe puncte in fata

                          Comment


                          • eu lesin daca ma duci la oraselul copiilor in trenulet da pai in satanismul ala.

                            nu esti zdravan sa te sui in asa ceva

                            Comment


                            • Dar de asta ce parere ai? http://www.youtube.com/watch?v=Mqyob4cSsyM
                              Si cu toate astea tot Viperosenia a fost mai tare.

                              Comment


                              • te ai dat ? vomit doar cand ma uit

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google