Prestige cu ceva modificari pe el

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    @ csebalyn stiu ca asa e .. daca schimb la 5000 RPM deja am incercat .. la a 3-a eram la 100 si ceva iar daca schimb la 3500 nu prind viteza respectiva in acelasi timp si nu am cum sa ajung la 100 tot in treapta a 3-a
    Its just a car ...

    Comment


    • #17
      Pentru cine nu stie masina e de vanzare (si asta , ca din ce stiu eu a mai avut 2 logane in nainte si lea facut praf))))1,4 cu vro 90 cp , si 1,6 da nush cat a scos din asta , cica prestigele ar avea undeva la 125....
      sigpic

      Comment


      • #18
        dar pentru diesel stie cineva unde e cel mai bine sa schimbi la ce turatii si pana unde sa le tii?

        Comment


        • #19
          cristi, vrei consum mic sau sprint?
          pt consum mic, cred ca 2500 e ok sa schimbi la dci; pt sprint, da-i pana la 3800-4000. nu stiu sigur turatia unde are puterea maxima, dar o banui undeva la 4000rpm pt dci.
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #20
            Originally posted by GOLAN91 View Post
            si asta , ca din ce stiu eu a mai avut 2 logane in nainte si lea facut praf
            Nu stii nimic.
            numar secundele

            Comment


            • #21
              si un Megane Rs )
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • #22
                Originally posted by csebalyn View Post
                cristi, vrei consum mic sau sprint?
                pt consum mic, cred ca 2500 e ok sa schimbi la dci; pt sprint, da-i pana la 3800-4000. nu stiu sigur turatia unde are puterea maxima, dar o banui undeva la 4000rpm pt dci.
                dieselu` merge turat pana la maxim 5000 p`orma ii taie alimentarea..am incercat sa vad cat merge

                Comment


                • #23
                  ce era becul ala galben aprins in bord ?
                  Attached Files
                  Its just a car ...

                  Comment


                  • #24
                    aia inseamna ca a scos catalizatorul,si teoretic masina ar trebui sa mearga in regim de avarie cu amestec imbogatit,foarte prost si consum foarte mare...
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by cristi-1.5dci View Post
                      dar pentru diesel stie cineva unde e cel mai bine sa schimbi la ce turatii si pana unde sa le tii?
                      uite aici ai caracteristica de putere si de cuplu pentru 85 cp, pentru consum eu schimb pe la 2500, sportiv 3250.
                      http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

                      Comment


                      • #26
                        marius..pai da tu detalii mai mute
                        0.9 tce SL plus

                        Comment


                        • #27
                          buna ziua , vreau sa stiu daca dci (85cp , prestige) are probleme cu injectoarele

                          loganul este una dintre cele mai bune masini la pretul ei , as avea o intrebare: la 1.5 dci prestige 85 cp , are probleme cu injectoarele din cauza motorinei

                          Comment


                          • #28
                            Cred ca da
                            eu am la munca renault kangoo si din cauza motorinei si a forjei la 60.000km trebuiesc schimbate injectoarele
                            CT-42-SMC doar un logan mai galagios

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google