Prestige cu ceva modificari pe el

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prestige cu ceva modificari pe el



    Prestige vs masina de 140cp


    Last edited by Cristi_Xp; 2 January 2007, 03:28.
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

  • #2
    Vezi de-aia nu mi-am luat eu Hyundai Coupe ca stiam ca ma fac astia cu Loganu'. )
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #3
      Hehe,Loganul are 123 cp parca,si modificari de cateva mii de epuroi ... plus ca e prestige
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • #4
        mi se pare mie..sau loganul ala are cutie-n 6 trepte? :-?

        Comment


        • #5
          Se duce se duce , tot 5 trepte are ai impresia ca are 6 pentruca schimba a 5 foarte tarziu 170(parca)
          sigpic

          Comment


          • #6
            Daca cuplul maxim e la 3000 rpm are vreun rost 6000 de ture? Trage mai tare? Intreb.

            Comment


            • #7
              la 1.6 16v cuplu maxim nu e la 3000 rpm ci la 3750 si da are sens sa il turezi mai mult pentru ca puterea maxima o ai la 5750 RPM si mai repede castigi viteza daca il turezi pana la puterea maxima decat pana la cuplu maxim.

              Comment


              • #8
                secretu este sa schimbi la 1000 mai sus de cuplu ca in momentul schimbarii sa scada exact putin mai sus de cuplu maxim. Iar referitor la loganul ala .. pot zice ca ajunge la 140 in timpu care il fac eu pana la 90-100
                http://mitzah.labrute.fr/
                http://c0nstanta.myminicity.com/tra http://c0nstanta.myminicity.com/sec

                Comment


                • #9
                  Bine punctat lupu86 ...
                  Mini Cooper S

                  Comment


                  • #10
                    trage destul de bine motorul de pe prestige si imi place cum suna

                    Comment


                    • #11
                      ma intreb cine e posesorul 16v-ului.....ca ma intereseaza ceva informati...
                      JUST ME.....30-rdd......

                      Comment


                      • #12
                        Darkyro77 e posesorul.

                        Comment


                        • #13
                          merge bine .. la 1.4 MPI cum ar trebui schimbate vitezele?la capacitate maxima..rpn?:>
                          Its just a car ...

                          Comment


                          • #14
                            pt maxim de sprint, viteza se schimba cel mai bine la turatia de putere maxima, evantual cateva sute rpm dupa...daca schimbi prea devreme sau prea tarziu, s-ar putea sa cazi intr-o zona de cuplu mai proasta (aici intervin si rapoartele cutiei de la treapta la treapta) si sa constati ca acceleratia era mai buna daca pastrai aceeasi treapta, asta in cazul unei schimbari prea rapide, sau ca era mai bine sa fi schimbat dracului decat sa insisti cu ultimele 2-300rpmn pana la limitarea motorului, cand pe alea ultimele 200rpm ai pierdut mai mult timp decat daca schimbai treapta superioara. asta ca o corectie la ce-a spus mitzah...si apropo, radule, treaba e valabila la orice masina. daac nu crezi, fa un test cu schimbare 1-2-3 la 3500rpm si acelasi test cu schimbare la 5000rpm, sa vezi dupa 15 secunde, de exemplu, la ce viteza ajungi in cele doua cazuri. io garantez ca vei avea viteza mai mare cu schimbarile la 5000...
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by AR-18-MOS View Post
                              Darkyro77 e posesorul.
                              Ba nu e.
                              numar secundele

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google