Pentru Cei Ce Nu Poarta Centura.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pentru Cei Ce Nu Poarta Centura.

    Mi se pare genial poate unii il stiti: http://www.youtube.com/watch?v=n_kro...eature=related
    Vand cotiere Speed cu intaritura metalica la super pret!

  • #2
    da, rau fara, rau cu!
    varianta mea, in 2000 daca aveam centura, bazinul meu era strivit si impactul m-a aruncat pe scaunul din dreapta.
    lipsa text

    Comment


    • #3
      orice s-ar spune e bine sa ai o port tot timpul
      Am avut o dacie din 74 si ma lovit unul din spate rau de tot nu avea tetiera in dotare deh...dar am avut centura ...urmarea doar mi sa dat capul un pic pe spate daca nu aveam centura muscam din volan...
      o recomand tuturor...

      Comment


      • #4
        mda...pun centura ca asa vreau eu si cand vreau eu, nu pentru ca ma obliga statu, care vezi doamne tine la siguranta mea...bleah

        Comment


        • #5
          Revoltat mai esti. Daca tot ne obliga, hai sa aratam cine are cohones mai mari si sa nu o purtam. Mama lui de stat....

          Comment


          • #6
            oricum colegi, totul e cu dus si intors, in multe cazuri au fost decapitati si in cazul meu in 2000 daca o aveam, acum mergeam cu caruciorul ci nu cu masina, asta din cauza unui tirist betiv
            in multe cazuri e buna, ba chiar foarte buna, in multe, nu!
            lipsa text

            Comment


            • #7
              F adevarat. Valabil si pt airbag.
              Dar uite, pt ca statul spune ca-i bun, eu ma duc sa-l opresc dintr-un buton.
              Doar asa, "ca sunt al dracu". Pai ce, ma obliga el?

              Comment


              • #8
                Pai sa nu scapam din vedere faptul ca statul are nevoie de cit mai multi platitori de impozite, de aici obligativitatea purtarii centurilor.
                Prin tarile cu apa calda, daca esti posesorul unei asigurari de viata, si mori in accident auto, in cazul in care nu purtai centura se considera sinucidere, si asigurarile nu platesc nimic familiei.
                Din punct de vedere personal, cred ca fiecare trebuie sa poata face ce vrea cu viata lui, asumindu-si consecintele modului propriu de a gindi si de a actiona.

                Comment


                • #9
                  intr-un singur caz centura nu ar fi buna,la un impact lateral si exact intre stalpii habitaclu,in rest eu va spun ca e extrem de buna,am avut 2 intamplari in care purtam centura si in amindoua s-a dovedit mana cereasca,in prima intamplare a fost un accident cauzat de un taximetrist care a depasit tramvaiul pe partea stanga si evident ca nu a mai vazut semaforul ca e rosu si a intrat in fata mea,eu cu botul i-am dat-o lateral,eu centura "no problem" el fara,a zburat pe usa din dreapta,al 2-lea eu 90 km/h explozie fata stanga,daca nu aveam centura pur si simplu ma arunca in partea dreapta si nu as mai fi putut tine de volan,asa am evitat cine stie ce tragedie,poate nu din partea mea,vreun nevinovat,ca in general nevinovatii patesc raul cel mare
                  poate daca nu faci ilegal alte nebunii si altii ar merge civilizat si ar respecta legea,poate nu ar fi nevoie de centura de siguranta,dar pina atunci vor mai trece 2000 de ani lumina... stima tuturor si drumuri bune
                  sigpic
                  Poate pentru lume ești o singură personă,dar
                  pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

                  Comment


                  • #10
                    bine graitai tu Agentule Suprem!, ai dreptate!
                    lipsa text

                    Comment


                    • #11
                      Reclama e tare si adevarata Eu port centura
                      sigpic #

                      Comment


                      • #12
                        Centura salveaza vieti intotdeauna!

                        Comment


                        • #13
                          Eu port centura de fiecare data cand am ocazia sa ma urc la volan sau pasager . Sa dovedit in multe cazuri folositoare. Iar pentru cei care nu o poarta sau o pun la misto e treaba lor nu ii obliga nimeni sa o poarte , pana la urma viata lor e in joc.
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            depinde sunt cazuri si cazuri cu centura de siguranta eu unul daca ma misc prin oras nu o prea port dar daca ies din oras imi pun centura...oricum fiecare e responsabil pt ceea ce face
                            id messenger:merlan.alexandru

                            Comment


                            • #15
                              de multe ori nici nu o port asta in oras dar afara este primu lucru inainte sa plec de pe loc

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google