FWD vs RWD vs AWD

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • FWD vs RWD vs AWD

    Un review destul de ok Fifth Gear despre diferentele intre cele 3 tipuri de tractiune.

    E mai vechi..poate unii l-ati vazut.

    numar secundele

  • #2
    A intrat vaca prea tare in curba ) ,si a tras stanga prea devreme la fwd
    La my money mi-as lua AWD poa sa faca ea cat vrea reclama la seria 3 ,dar sa aiba ceva mai mult power ca A4 ala,si de preferinta japan made...
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #3
      Subaru sandero?
      pt simplul fapt ca are comportament neutru pe viraje si aderenta crescuta, chiar si-n ciuda unui consum ceva mai mare, as prefera si eu o integrala. fie ea si-o vechitura de lancia delta...
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • #4
        Astia de la Fifth Gear incearca sa se ia dupa aia de Top Gear, insa nu le prea iese...
        No, apoi blana
        Taaaaaci!!! ca nu stii ce-i bine
        ...si nu uita, prietenul bun, la balamuc se cunoaste

        Comment


        • #5
          Nu mai stiu ce marca de masini sport (parca Ferrari) a ajuns la concluzia ca pentru masinile sport tractiunea integrala nu merita bataia de cap si au ramas tot la tractiunea pe spate. Ca tractiunea pe fata este cea mai slaba din punct de vedere a performantelor cred ca stie toata lumea. Singurul avantaj este directia pe zonele cu aderenta scazuta. Pentru tractiunea pe spate i-ti trebuie putin mai multa indemnare la condus, e "altfel". Tractiunea integrala (vorbim de integrala in permanenta) e tehnologie scumpa nene, vorba aia dai un ban dar stai in fata.
          Cel mai lent 1,6 8v

          Comment


          • #6
            Trebuia sa incerce schema asta cam cu 20km/h mai mult.Sa vezi atunci petrecere pe capu ei cu RWD.Este evident ca tractiunea 4wd face legea
            EX : + =

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google