Asta De Pilot!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asta De Pilot!

    Fractiune de secunda: http://www.220.ro/auto/Asta-De-Pilot/L5Jz3JOiHT/
    sigpic

  • #2
    mai bine sa fi zis asta da noroc,daca avea cu 5 km/h mai mult era calare pe masina omului,si masina nu vireaza in aer,au atins rostile, solul la fix...asa ca putea sa fie muma soferului,NOROC se numeste asta,A 2 oara sigur o loveste...

    Comment


    • #3
      da, rotile au atins pamantul, altfel nu avea cum sa vireze in aer, si nu cred ca a fost numai dexteritatea soferului ci si norocul
      sigpic

      Comment


      • #4
        eu cred ca a apucat in ultimul moment sa vireze ,inainte sa se desprinda de la sol,sau a intuit .. eu cred ca el a evitat
        Its just a car ...

        Comment


        • #5
          si eu sunt de parere ca a evitat, se obs din aer cum masina incepe sa vireze, l-o fi ajutata eleronul? Dar sigur dinainte sa se desprinda de la sol el deja a virat rotile si masina tindea sa se incline spre stanga.
          sigpic

          Comment


          • #6
            a virat cand a vazut masina, adica o fractiune de secunda inainte de a atinge solul, parerea mea . oricum, poate o fi noroc, dar eu zic , ca e mai mult indemanare/reflex/pilot , nu multi pot evita asa....
            " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

            Comment


            • #7
              reflex. virarea s-a produs chiar cand rotile au atins solul, se vede clar in reluari. al desprindere a avut rotile drepte, dar probabil vazand masina a si intuit cat de cat unde-o sa sara. oricum, a riscat da' i-a iesit.
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google