Dacia Logan Vs. BMW

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dacia Logan Vs. BMW

    sigpic

  • #2
    e vechi antic si demult si postat de "n" ori pe forum. colac peste pupaza, l-am vazut si live
    sigpic

    Comment


    • #3
      pei tocmai asta este, daca tot ai vazut si live, explik-mi si mie te rog ce s-a intamplat cu ambreajul acelui BMW? ca nu inteleg de ce nu se miscau rotile BMW-ului, insa Loganul il tragea incet dar greu.
      sigpic

      Comment


      • #4
        probabil era "obosit" ambreiajul (ansamblul) asa cum sunt toate masinile aduse din germania
        sigpic

        Comment


        • #5
          Ala cu bemveu' o tine din ambreiaj, iar cel cu Logan-ul, a accelerat la maxim si a eliberat complet ambreiajul. In situatia de fata a castigat omul, nu masina.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • #6
            Faza e urmatoarea: Cand se trageau, masinile se lasau pe puntea spate. Bmw-ul nu avea cum sa patineze cand majoritatea greutatii era pe puntea spate, respectiv si cea motoare. Loganul s-a lasat pe spate, fata s-a ridicat putin si normal ca patina lejer. Bmw-ul si-a distrus ambreiajul si loganul cauciucurile. Daca le tragea fata la ambele, altul era rezultatul si diferenta de cai putere s-ar fi facut simtita.
            Loganul se si vede cum se lasa pe spate.
            Plus ca daca bmw-ul avea controlul tractiunii activ, n-avea cum sa faca ceva.
            Last edited by Alin0007; 19 May 2011, 14:28.

            Comment


            • #7
              Cred că este sătulă lumea de acest filmuleţ , are ceva vreme decând a fost postat.
              Skypee™

              Comment


              • #8
                Intr-adevar...e de mult timp pe internet. Iar Alin0007 are dreptate
                Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

                Comment


                • #9
                  drum bun pt cei 2 soferi la shopping )) ambreiaj+ cauciucuri

                  Comment


                  • #10
                    ala cu loganu cred ca avea kormorane ) ca pe fata avea genti de tabla si dimensiunea la caucioace de 185( cred)

                    Comment


                    • #11
                      filmuletul nu demonstreaza nimic.ne arata un bmw facut praf adus cine stie de pe unde si cu cati km la bord tras de un logan care e cat de cat in stare de functionare.daca al acu bmw avea toate piesele...facea drifturi cu loganul.
                      Welcome to the Club, We Have Jackets !

                      Comment


                      • #12
                        Mie mi se pare prostie curata... nu vad motivul/scopul pentru care ti-ai distruge masina si cauciucurile facand asta. Si daca bmw-ul tragea Loganu, sau daca Loganu' a tras Bmw-ul ce a demonstrat? E mai bun Loganu' ca Bmw sau ce?
                        Last edited by Nepotu123; 20 May 2011, 14:49.

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google