Depăşirea Unei Maşini Staţionate: Permis Suspendat + Amendă

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Depăşirea Unei Maşini Staţionate: Permis Suspendat + Amendă




    acelasi link dar pe youtube:
    Raspunsul domnului Oprescu, seful poltiei rutiere Ramnicu Valcea:http://webtv.realitatea.net/actual/invitat-in-jurnal-seful-politiei-rutiere-rm-valceaIntreba...



    ps. n-am legatura cu filmarea. am vazut-o pe trafictube si am pus-o aici.



    legislatia suna cam asa:


    Art. 120. - (1) Se interzice depasirea vehiculelor:


    i) cand pentru efectuarea manevrei se incalca marcajul continuu, simplu sau dublu, care desparte sensurile de mers, iar autovehiculul circula, chiar si partial, pe sensul opus, ori se incalca marcajul care delimiteaza spatiul de interzicere;
    dar in acelasi timp:

    Art. 142 Se interzice oprirea voluntara a vehiculelor:

    h) in dreptul altui vehicul oprit pe partea carosabila, daca prin aceasta se stanjeneste circulatia a doua vehicule venind din sensuri opuse, precum si in dreptul marcajului continuu, in cazul in care conducatorii celorlalte vehicule care circula in acelasi sens ar fi obligati, din aceasta cauza, sa treaca peste acest marcaj;
    caz in care omul era obligat de circumstante sa treaca peste marcaj... si politistii trebuiau sa-l sanctioneze pe cel oprit aiurea.
    Last edited by zeegermans; 8 April 2012, 22:10. Reason: Automerged Doublepost
    internal combustionizer

  • #2
    mai deschide`ti multe topicuri pe treaba asta ?

    Comment


    • #3
      Vezi ca e cam acelasi caz http://www.loganclub.ro/forum/pentru...ul-t41530.html

      Comment


      • #4
        din plictiseala faceti topicuri sau poate castigati la loto facand topicuri cu tot felul de ''ciudatenii'' si ''ciudati''

        Comment


        • #5
          Originally posted by CataFOF View Post
          mai deschide`ti multe topicuri pe treaba asta ?
          a'm completat s'i cu legislatia. ab'ia acum a'm vazut celalalt topic.
          internal combustionizer

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google