Toyota Land Cruiser Vs Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Nu stiu la ce zona te referi...eu stiu ca la filaj sunt multe masini, inclusiv tuning dar nu vreau sa intru in detalii

    Sunt/au fost si solenze branduite cu anumite firme

    Comment


    • #17
      de unu dasta am dat eu pe strada mea..a fost strada blocata timp de 4 ore pana am luat vito-ul iam proptit bullbarul in bara lui si iam impinso 7 metri mai in spate ca nu aveam cum sa ies..sincer uni chiar si'o merita..nu zic ca sunt un sfant ca na poate si eu mai gresesc dar asa ceva sincer mi se pare o nesimtire..macar putea lasa numarul de telefon in geam..
      Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
      Cine este interesat ma poate contacta pe privat
      sigpic

      Comment


      • #18
        Originally posted by Shakar View Post
        De unde sa cupleze 4x4 ? LC-ul ala este 4x4 permanent. De unde le scoateti ?

        LE - filmul asta are cateva luni bune si cred ca a mai fost postat.
        poate sa cupleze reductorul. pe H nu avea cum sa il impinga.

        Comment


        • #19
          adevarul e undeva la mijloc.problema e ca nu suntem civilizati si nici nu prea cred ca o sa devenim.toti ne grabim si nu ne mai pasa deloc de cei din jur.niciunul nu a procedat corect ,dar cel cu LC a dat dovada de taran cu "gipan".am mai vazut ca se practica sa pui un parbriz un nr de tel daca e nevoie si cred ca e o solutie buna deoarece in marile orase e beleaua mare cu parcarile.
          Welcome to the Club, We Have Jackets !

          Comment


          • #20
            Ala cu Toyota e fix o cizma de sofer, se vede clar ca din 2 manevre fata spate putea iesi, probabil asa a gandit si ala care a parcat Loganul.
            Odata un smecher a blocat o linie de tramvai, dar vatmanul n-a trecut prin masina aia, chiar de putea, iar pasagerii din tramvai il si incurajau sa dea un sut masinii.
            Cei moralisti sa se gandeasca ca pot si ei lasa masina 5 minute asa pentru a intra intr-o farmacie (ca nu si-o pot lua dupa ei, in brate) si cand revin, sa o gaseasca in alta parte botita, si eventual sa mai fi expirat si CASCO-ul.

            Comment


            • #21
              Traim in Romania iar din aceasta filmare reiese nivelul de civilizatie din aceasta tara. Consider ca ambii au fost marlani, Loganul nu trebuia sa blocheze iesirea din parcare iar LC, daca avea loc sa iasa din 2-3 manevre o putea face. Asta este

              Comment


              • #22
                Stim cu totii cum e cu lipsa parcarilor. Nu moare nimeni daca asteapta 5 minute. Daca e mai lunga asteptarea, atunci e o problema, dar nu se justifica avarierea celeilalte masini, ci mai degraba "avarierea" celuilalt sofer, cand apare. Ce ti-a facut masina?

                Comment


                • #23
                  eu cred ca nici avarierea celuilalt sofer nu este plauzibil si nici inteligent, au impanzit orasele astia de la politia comunitara si freaca menta toata ziua trebuia sunat la ei veneau cu o platforma ii ridicau masina ca vad ca au un obicei din chestia asta si cu asta basta, nu cred ca trebuie sa ne luam la omor din asa ceva

                  Comment


                  • #24
                    "distrugere!...distrugere!"...
                    cautati si "tulburare de posesie"!
                    sa vedeti si drepturile TLC...
                    si eu am Logan da nu blochez nici macar un Tico...
                    problema e tara si taranii ei....

                    Comment


                    • #25
                      S-a urcat in masina lui si n-a mai vrut sa iasa, sau ce?

                      Din ce mai tin minte, tulburarea de posesie se refera la imobile, nu la bunuri mobile.
                      If it ain't broke, don't fix it!

                      Comment


                      • #26
                        Asa a zis tot un politist local

                        am avut si eu un incident cand am gasit masina blocata, am stat 5, 10, 15 minute......am sunt la politie, mi-au zis sa sun la Locala....si aia au zis ca e "tulburare de posesie" ca eu nu imi pot folosi bunul...au zis ca trimit pe cineva dar nu pot ridica masina buclucasa ca nu au masina pentru asa ceva....
                        In timpul discutiei a aparut proprietarul acelei masini, si-a cerut scuze, omul chiar avusese o problema, asa ca le-am spus politistilor ca s-a rezolvat.
                        asa ca de la ei stiam treaba asta cu "tulburarea"...
                        oricum toata treaba tine de civilizatie si de bun simt....lucruri din ce in ce mai rare pe meleagurile noastre.

                        Comment


                        • #27
                          Aha, am inteles acum.

                          Presupun ca politistul care a pus "diagnosticul" asta, cam incurca legile... in cel mai rau caz putea sa-i dea amenda si sa-i ridice masina pentru ca a parcat intr-un loc nepermis.
                          If it ain't broke, don't fix it!

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google