Neatentie Pieton.Imagini Socante.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Vai! Vai de capu' meu!

    Este o fractiune teribila de neatentie, pffffffffffff!!!! E o teribila neatentie, saraca de ea.

    Parca mi-am amintit cum am lovit loganu', am trecut pur si simplu pe cedeaza trecerea fara sa arunc un ochi in stanga sau dreapta, asa si ea saraca, DOAMNE, ce-a lovit-o!

    Sper din inima sa fii scapat cu viata, sper.
    9! 9! 9!
    sigpic

    Comment


    • #17
      Originally posted by Razvy View Post
      Sincer o merita. Si nu doar ea, toti cei care trec prin locuri nepermise. Inclusiv eu sau voi. Macar eu unul ma asigur de cel putin 2 ori inainte, mai ales ca sunt situatii unde nu este trecere de pietoni.
      Amice, omul, prin definitia lui, nu poate fi perfect. Tocmai de-aia se intampla accidente si nenorociri in toata lumea, pentru ca omul mai face si greseli. Bineinteles, tu esti omu' perfect care se asigura de cel putin doua ori atunci cand traverseaza prin locuri nepermise, deci pe tine nu te bag in categoria oamenilor astora ca noi, adica oamenii de rand. Tu esti Dumnezeu pe pamant care nu are cum sa greseasca. Clar!
      Bah, da' sa zici ca cineva merita sa pateasca asa ceva fara sa cunosti persoana respectiva, fara sa te gandesti ca fata aia are o familie care o astepta acasa, mi se pare o lipsa totala de caracter si o nesimtire fara de margini.
      Sunt doar curios daca ai fi zis la fel daca il locul fetei din videoclip ar fi fost o persoana apropiata tie.

      P.S. Fata a supravietuit, dar va trebui sa traiasca toata viata fara piciorul stang.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • #18
        vitriol, nu sunt nesimtit, precum cei care ma fac asa, sunt pur si simplu sincer si realist!
        Putea sa fie si mama in locul ei, daca esti idiot si te crezi zeu cand treci strada n-ai decat sa suporti consecintele.
        Nici nu am zis ca nu am gresit niciodata cu nimic, nu stiu de unde naiba ai scos asta, dar poate esti cititor in vise sau frate cu mafalda.
        Eu rar se intampla sa traversez prin loc nepermis, pentru ca rar plec pe jos de acasa si e logic ca ma asigur de n'spe ori inainte sa fac o tampenie care ma poate costa scump

        Comment


        • #19
          Clar, tu esti unul din aia carora n-are cum sa li se intample.
          If it ain't broke, don't fix it!

          Comment


          • #20
            Ce-i drept in tarile astea, est-europene se intampla frecvent ca pietonii sa traverseze strada neregulamentar, cu nesimtire, inconstienta si tupeu. Zici ca trec din dormitor in bucatarie....aici e de vina mentalitatea, gandirea.....vad ZILNIC bosorogi, parinti cu copii mici care trec aiurea strada, care nu asteapta culoarea verde a semaforului si trec pe rosu....cum sa nu faca asa si copilul ala cand creste?! Ca fata asta a avut ghinion, se gandea in alta parte....nu stiu, Doamne Fereste! Important e sa fim constienti de faptul ca nu suntem tocmai germani, daca se intampla acolo putem spune ca e un accident, o greseala! Aici, din pacate se intampla MULT prea des....faptul ca trece un gura casca strada si il vezi pe capota unei masini sau mai rau pe sub rotile ei nu insemna ca trebuie sa ma gandesc doar la el...vai saracu! NU....si cel care se afla la volan sufera o trauma si ala are familie acasa si ala depaseste foarte greu un astfel de eveniment. Ma uit si pe DN1....nu trebuie sa iesi mult din Bucuresti pe soselele patriei sa vezi tot felul de "taraneti" pe mijlocul drumului, NOAPTEA!!! altii sar despartitoarele de sensuri fara greata...zici ca acum au iesit din padure. In Romania eu nu pot conduce relaxat....mereu trebuie sa fiu concentrat la maxim ca nu stiu cum apare un cascat, o vaca, un curcan, o gaina, un rinocer in fata masinii (care calca, nu f#$e!)

            Fata aia, ce sa zic....sa-i multumeasca celui de Sus ca a scapat doar cu atat si pe viitor cu siguranta va trece strada cu o mai mare atentie. Ce a patit ea e o lectie pentru noi toti! Aveam si un tablou pe peretii scolii generale..."atentie la neatentie"!

            Comment


            • #21
              Fara un picior viata ei e redusa la minimum.Stigmata pe viata.Cu angajarea va fi foarte greu si va primi o pensie de handicapat.Va merge toata viata cu ajutorul unei carje.Pacat de ea.

              Comment


              • #22
                Originally posted by karlos12 View Post
                http://www.trafictube.ro/accident-li...ovita-tramvai/

                O bunatate de fata a ajuns sub tramvai.
                nu inteleg placerea sadica a unora de a posta astfel de filmulete. de ce ? sa ne holbam cu totii la nenorocirea altuia in timp ce tastam comfortabil din fotoliu ?

                nu mi se par momente ce au nevoie de rating...este plin netul de copii impuscati in cap prin orientul mijlociu, de mutilari, de torturi, de accidente cu organe imprastiate pe asfalt....as fi curios sa aflu care ar fi motivul pentru care nu se posteaza si acelea

                Comment


                • #23
                  BIne ca le-ai dat idei
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • #24
                    pe mine unul ma fascineaza dorinta umana de a impartasi catre semeni nenorocirile.
                    daca era ceva frumos sau bun acolo cu siguranta nu mai posta nimeni nimic.

                    Comment


                    • #25
                      Vina este a fetei in totalitate, vatmanul nu a putut sa faca mai mult a pus frane imediat ce a zarit-o ca a aparut dintre masini. A scapat usor doar cu amputatia labei piciorului stang, nu tot piciorul.

                      Comment


                      • #26
                        Alessandro, aceste filme au si un rol educativ (nu pentru toata lumea, evident), in sensul ca vezi ce patesti daca.

                        Imi aduc aminte ca veneam pe E85, pe la 2 noaptea, bai nene si mergeau aia de ziceai ca se grabeau sa apuce ziua de maine. Eu mergeam normal cu 100-110 km/h si mergeam cel mai incet, ma depaseau toti. Dupa Urziceni, vad multe lumini intermitente si cand m-am apropiat, mi-am dat seama ca e un accident. Cand am trecut pe langa "fiarele contorsionate" era un Logan facut varza si o masina in sant. S-au lovit fontal si Logan-ul a ramas pe mijlocul srazii. Am trecut la distanta de 2 metri de soferul Loganului care era prins intre fiare, cu capul atarnand afara si plin de sange. Era mort, evident.
                        Dupa ce am trecut de accidenul ala, toti cei care erau opriti acolo si care m-au depasit cu ceva km in urma, au mers cu 90 km/h pana in Bucuresti. Brusc s-au gandit ca pot ajunge acasa si cu 20 de minute mai tarziu, sau i-a marcat cumva acest eveniment?
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • #27
                          Cu siguranta erau marcati de cele intamplate.
                          sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                          Comment


                          • #28
                            Si eu am trecut asemanator ca tine, Vitriol, de doua ori pe langa accidente serioase....ultimul acum o luna cand veneam de la mare pe portiunea noua de autostrada...dupa acel eveniment neplacut, toti mergeau lejer.....era in spatele meu un X5 care tot o cauta....accidentul s-a petrecut la 3-4 masini in fata noastra, s-a lasat cu rasturnari pe camp, etc...urat! Brusc nenea cu x5 a ramas in urma mea cu vreo 5-7 masini....toti mergeau cu 60-70! Te sperii cand vezi masina aia, in care tu te simti in siguranta, cat de usor zboara si se roteste prin aer....atunci realizezi ca nu e tocmai cum crezi tu! Asta e creierul omului....

                            Comment


                            • #29
                              sa vezi cum e senzatie maxima cand treci cu rotile prin sange de om. si gand speli masina si da pe la pasajele aripilor se coloreaza apa in rosu. maxim am spus

                              ( era un accident cu mort la otopeni acum 4 ani. sange peste tot. intamplarea a facut ca eu sa trec pe acolo. nu aveam pe unde sa ocolesc )

                              atunci a fost unul din momentele cand mentalitatea mea la volan s a schimbat 180 grade

                              Comment


                              • #30
                                Ce am vrut eu sa spun de fapt, este ca noi o putem arde cu "flower power", cu "ce frumos a rasarit soarele", cu "ce zi minunata", asta pana cand vine realitatea si iti da peste nas. Acest filmulet si evenimentele povestite mai sus, le putem numii "wake up call".
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google