A Klasse Testul Elanului

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A Klasse Testul Elanului

    Si de aici a inceput scandalul intre francezi si nemti.


    Io zic ca loganu sta mai bine :d click
    Last edited by Cristi_Xp; 17 June 2008, 02:39.
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

  • #2
    Si cum au mai indraznit sa il numeasca "A-klass"? Eu l-as fi numit "Sicriu-klass".
    sigpic
    Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

    Comment


    • #3
      Eu unu nu as mai comenta nimic in locul nemtilor... De cacao... Prefer sa sparg jantele si anvelopele decat sa ma rastorn cu masina

      Comment


      • #4
        Hmmm.La fel s-a intamplat si cu Loganul la astia.L-au rasturnat io stiu ce teste or face astia si la ce viteza.Oricum mai mult ca sigur nu a fost la 60 km/h.Pentru ca am vazut eu niste teste cu Logan la 80 km/h cum a tras ala de volan si nu s-a rasturnat,cel cu click .Bv Cristi.
        sigpic

        Comment


        • #5
          Au rezolvat problema. Macar nemtii au chemat in service lotul respectiv si au inlocuit nu stiu ce piese pe la punti. In schimb astia d el adacia tre sa te duci cu miloaga la ei sa rezolve iti rezolve problema cu rugina.

          facem pariu ca loganul asa cum a iesiti din fabrica se roastoarna la 60 la ora cu cauciucuri standard si doi oameni in masina. eu sunt dispus sa fiu pilotul, cine vine cu masina?!?!?
          Fuarte Nervos !!!

          Comment


          • #6
            Una e sa faci Testul Elanului si alta e sa vrei sa rastorni o masina
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • #7
              Originally posted by darksid3 View Post
              Una e sa faci Testul Elanului si alta e sa vrei sa rastorni o masina
              in testul elanului o rastorn. La 60 la ora.
              si o rastoarn aoricine, daca stie cum.

              nu sunt de acord cu genul asta de comparatii de genul daca mercedes a facut masina care se rastoarna rezulta ca loganul e mai bun decat prevede legea.
              sa fim constienti. si mercedesul are probleme cu rugina, da aia nu dua cu ceara, aia inlocuiesc reperele afectate<plafonul si portierele>, pe cand la logan iti da cu niste ceara peste rugina si gata, te-au rezolvat.
              comparam mere cu pere. oricat de usor s-ar rasturna mercedesul, ramane mercedes si e cu muuuult peste logan. ala avea abs, esp, clima pe cand loganul nici nu se juca cu puta in nisip, iar cei de la dacia lansau dacia nova < atunci a lansat mert pe piata a-classe>.
              loganul nu e nici macar la nivelul unui mercedes de acum vreo 30 de ani.
              Last edited by NerviiMei; 20 June 2008, 11:27.
              Fuarte Nervos !!!

              Comment


              • #8
                Tu din start faci greseala de a fi subiectiv!Eu zic ca filmul e destul de clar!Eu vad acolo un A Klasse rasturnat, nimic de rugina, 2 pasageri sau alte fenomene paranormale!Deci ma repet, eu discut strict pe fondul clipului!Numai bine
                Last edited by darksid3; 20 June 2008, 11:32.
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • #9
                  Originally posted by kAndrrei View Post
                  oricat de usor s-ar rasturna mercedesul, ramane mercedes
                  ai si niste argumente, obiective ?
                  afirmatia de mai sus e ... Vorba-n vant ...

                  cat costa Loganul si cat costa Mercedes ? La pretul ala AI PRETENTII!! E o mare diferenta ...

                  si pana una alta Loganul nu se rastoarna la testul elanului, ala s-a rasturnat ... Sau cel putin din film asa rezulta (sper sa nu fie facut testul ca si cu Loganul .... O facatura desi nu cred deoarece acele modele au fost chemate in service)

                  nu cred ca a zis cineva ca Logan e mai bun decat Mercedes ... Se discuta strict pe filmulet ...

                  si la 60KM/h nu stiu daca chiar o rastorni deoarece e mult prea lata si nu cred ca ii poti impregna o asemenea forta centrifuga (cand tragi de volan) incat sa o ridici pe 2 roti...

                  A-Klasse ala e ingust si probabil ca se ridica usor la viteza aia ...

                  S.
                  I have no special talent. I am only passionately curious.

                  Comment


                  • #10
                    A-klasse s-a rasturnat la 55km/h, loganul a dejantat la 80. Punct! Dupa aia au pus esp pe a-klasse de unde atata reproiectare si schimbare piese?
                    iar rasturnatul la 60 cu loganul, in testul elanului, eu zic, kandrei, ca n-o sa-ti iasa. Vei face 180 grade cu masina, dar n-o rastorni. Am incercat eu cand mi-am luat masina viraje la 90 de grade luate in ultimul moment la 40, apoi la 50km/h. M-am rasucit si atat. Evident, cu balansul de rigoare, ca s-a oprit masina din oscilatie dupa 3 minute
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • #11
                      Eh...Asa suntem noi romanii...Ne-am nascut cu volanul in mana!
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • #12
                        Eu n-am vrut sa zic ca stiu sa iau o curba...Acum 3 luni tocmai am demonstrat contrariul
                        ideea e ca masina, daca nu vrei neaparat s-o rastorni la 60km/h, n-o rastorni decat din greseala.
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google