Hotii In Trafic !!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    O arma sa zicem ca ai dreptul sa o detii. Sa o folosesti in legitima aparare e mai greu. Legal.
    Daca in Romania ar exista legal arme asupra cetatenilor la o medie apropiata cea din SUA, cred ca n-ar mai fi stiri decat cu masacre la toate carciumile din tara asta, iar pe sosele o neacordare de prioritate ar duce la adevarate batalii.
    Atat putem noi, ca popor. Trebuie sa intelegem ca suntem impulsivi, prost crescuti si fara niciun fel de grija pentru altii. Evul mediu.
    Last edited by mr.K; 29 October 2012, 21:13.

    Comment


    • #47
      Nu se dau amenzi pe baza unui filmuleţ oarecare filmat cu o cameră video oarecare de un autor oarecare. Niciodată şi nicăieri. Se dau amenzi pe baza unui filmuleţ filmat cu o cameră video omologată (cum sunt cele folosite de poliţişti) filmate de către vreun organ. Asta e altceva.
      http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

      Comment


      • #48
        Ba nu. Toti se vor gandi de doua ori atunci cand le va veni ideea de a scoate arma. De ce? Pentru ca atunci stii ca e posibil ca si celalalt poate avea o arma.
        Partea frumoasa este ca si infractorul ala care poseda un pistol ilegal o sa se gandeasca de doua ori.
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • #49
          Infractorii aia erau superiori ca numar. Crezi ca maimutele alea gandesc prea complicat? Ajunge ca se numara si vad ca ei sunt mai multi.

          Iti spun eu ca tu, eu, altii se gandesc de 2 ori daca sa traga sau nu cu arma. In compensatie, sunt persoane care n-ar gandi deloc. Ar trage din prima, doar pentru ca au nevoie de ceva bani.

          Comment


          • #50
            Pai iar ajungem de unde am plecat. Aia pot avea arme indiferent daca le au legal sau nu. Mie ce-mi ramane de facut in situatia de mai sus? Sa opresc pe dreapta si sa-mi zic in gand "hai ca poate nu ma bat prea tare, sau poate nu ma impusca prea grav"?
            A, pe noi, asa cum scrie in lege, ne autoapara institutiile statului, dar se poate intampla - zic si eu - ca institutiile statului sa lipseasca de acolo, asa ca vreau "sa ma autoapar singur".
            Last edited by vitriol; 29 October 2012, 21:35.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • #51
              in ziua de azi, mai toti au banii pe carduri. prea putin cash prin buzunare, de obicei. deci pentru ce n@iba atata risc? 2 telefoane, un gps si cateva... haine? ca furat masina cu totul, mai rar. lor le da cu plus riscul asta? gizas, da imbecili mai trebuie sa fie. mai multe sanse ar avea daca ar fura de la copiii de gradinita.
              internal combustionizer

              Comment


              • #52
                Originally posted by mr.K View Post
                Iti spun eu ca tu, eu, altii se gandesc de 2 ori daca sa traga sau nu cu arma.
                Pot doar sa-i arat arma, pot sa trag un foc in plan vertical sau pot sa trag un foc la jumatate de metru de picioarele lui, cati infractori nu vor rezista ispitei si vor merge mai departe dupa toate astea?-se stie unde va pleca urmatorul glont.
                Last edited by Cromatic; 29 October 2012, 21:57.

                Comment


                • #53
                  Bun, aia pot avea arme ilegal. Asa poti avea orice ilegal.
                  Dar daca se gasesc la magazin vor fi mult mai accesibile.
                  Nu ma intelegeti gresit, imi surade ideea de a avea un AK, dar nu cumva cel cu care ma hartuiesc in trafic sa scoata un AG.

                  Cromatic, daca cei din masina aveau arme, nu mai stateau sa vada cum tragi foc de avertisment, trageau ei primii. Fara avertisment.
                  Last edited by mr.K; 29 October 2012, 22:02.

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by mr.K View Post
                    Din clip de vede doar ca o masina blocheaza de 2 ori drumul, in justitie nu se merge pe presupunerea ca ar fi facut... de vreme ce nu se vede nicio tentativa, adica n-au aparut amenintand cu topoarele.
                    Or sa ia o amenda. Atat.......Cum am zis, primeau amenda. Poate si retinerea permisului. Nesemnificativ fata de ce aveau de gand sa faca.
                    Originally posted by ionescu liviu View Post
                    Nu se dau amenzi pe baza unui filmuleţ oarecare filmat cu o cameră video oarecare de un autor oarecare. Niciodată şi nicăieri. Se dau amenzi pe baza unui filmuleţ filmat cu o cameră video omologată (cum sunt cele folosite de poliţişti) filmate de către vreun organ. Asta e altceva.
                    Ionescu,,pe baza filmuletului lui Bleizer ( ca lui i s-a intamplat povestea asta ) politistii i-au ridicat soferului permisul pt 3 luni cu amenda de rigoare ... apoi baietii hoti au mai luat inca o amenda pt ce au facut in trafic.
                    Dar toate astea au fost mai tarziu ,,dupa ce Bleizer a reusit sa scape de aia si a oprit apoi la prima sectie de politie unde s-a vizionat filmul.

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by vyalli View Post
                      daca erau in SUA ii gaureau pe aia direct
                      sau nu ...

                      http://www.youtube.com/watch?v=Q60l7...eature=related

                      si eu am patit-o cu 3 tuciurii... am blocat usile , am oprit si am dat putin geamul meu jos (20 cm) si primul care a bagat laba in masina s-a taiat ...
                      la politie neputand sa dau alte informatii decat grupa sanguina (de pe masina) au zis ca vor investiga ...
                      o/____\o
                      (i)
                      .........

                      Comment


                      • #56
                        ) ce fain se aude prima lovitura in capul aluia)
                        Bine ca a reusit sa fuga cu masina ca altfel era vai de el...
                        Cam asa ceva merita toti astia cu comportament de genu...chiar mai rau le doresc!!!
                        http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                        Comment


                        • #57
                          UPDATE,,,Bleizer a fost de fapt la Manastirea Ciolanu cu prietenii lui fotografi. Acolo au fost vizati si observati de catre cei cu Opelul. Pe zi au facut poze si drumetii iar seara au plecat spre Ciobanoia/Merei,etc.
                          Dupa vreo 20 de km de mers in spatele lor hotii au hotarat sa-i atace. Dupa cum se vede in film ,in prima tentativa au esuat lamentabil pt ca au parcat mult in dreapta si Bleizer a trecut lejer de ei. La a doua tentativa de a opri loganul au parcat mai in centrul soselei,dar tot nu au fost destul de agili si iarasi Bleizer a trecut pe langa ei.
                          Ce nu se vede in film este urmatorul lucru: atunci cand acel individ iese din dreapta fata,ala de fapt a iesit cu o bata in mana. Bata a aruncat-o imediat dupa logan( vrand sa sparga parbrizul) dar nu a nimerit pt ca tocmai in acel moment Bleizer a tras de volan stanga pt ai evita. Bata de baseball a trecut razant pe langa masina. Acest lucru l-au vazut si povestit pasagerii din masina,pt ca soferul a fost atent la condus si nu a observat ca ala de fapt iesise din Opel cu bata de baseball in mana.
                          In Tot timpul asta Bleizer a vorbit la telefon cu cei de la 112 si mai tarziu cu politia din Merei. Le-a zis politailor ca daca tot nu scapa de hoti si il mai blocheaza inca o data,,atunci intra in ei cu masina.
                          Dupa ce au scapat de hoti pt ca pasageri au facut poze si pt ca Bleizer a pastrat centrul soselei ca sa nu mai fie depasiti au ajuns la Politia din Merei.
                          Acolo a fost vizionat tot filmul si mai tarziu aia 4 au fost indentificati.
                          Toti 4 au luat cate o amenda a cate 1000 de lei fiecare si soferul un BONUS de 3 luni fara permis cu amenda de rigoare.

                          In concluzie,,Hotii parcheaza in zonele des frecventate de turistii si de acolo ii vizeaza pe cei care au aparate electronice dupa ei. Deci totul a fost premeditat de catre hoti si nu a fost ceva spontan si intamplator asupra unei masini oarecare.

                          Comment


                          • #58
                            Pentru tentativa de talharie ar trebui ceva inchisoare.

                            1000 de lei amenda= 0 (zero) incasari la buget si zero paguba pentru handicapatii aia cu Opelul, deoarece mai mult ca sigur nu au venituri legale si bunuri pe numele lor, pentru a putea fi executate.

                            Comment


                            • #59
                              cum au fost identificati asa rapid totusi? inteleg pe sofer, dar restul?
                              erau recidivisti sau mana in mana cu politia? wtf?

                              tot le trebuie ceva reclama pe la niste ziare, poate se lasa de meserie. eventual puse si pozele cu fetele lor daca se vad.
                              internal combustionizer

                              Comment


                              • #60
                                Dupa cum am mai scris,,pe langa filmuletul respectiv au mai fost facute si fotografii fara numar masinii hotior si ocupantilor acestora de catre cei 2 pasageri ai loganului.
                                Hotii cand s-au trezit "FULGERATI" din toate partile s-au cam speriat si au abandonat urmarirea. Deci pe baza filmului si a pozelor s-a facut indentificarea lor.

                                Bleizer mi-a mai spus ca urmarirea lor penala nu a incetat si ca aia 1000 de lei de caciula a fost doar de inceput. Scuza politailor din Mereni a fost una pe masura:
                                ""Noi suntem politie mai de la tara asa si ne miscam cam greu fata de cei de la oras. Din cauza asta dosarul mai dureaza pana se finalizeaza"".
                                Plus ca hotii au declarat la politie ca fiind noapte si bezna pe tronsonul respectiv au confundat loganul cu masina unor cunoscuti si ca din cauza asta si-au permis acele MICI SICANE IN TRAFIC. Cand si-au dat seama ca au gresit au abandonat urmarirea. Ce sa mai,,DECLARATIA aia a fost culmea tupeului la ei.
                                Adica ataci omul in trafic,,il iei la bataie,,il omori si pe urma te scuzi ca l-ai confundat cu altul.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google