Da-te Ca Te Calc!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da-te Ca Te Calc!

    Nu cred ca exista sofer care sa nu fi intalnit un specimen din asta care merge pe mijlocul strazii ca si cand ar fi strada lui, iar daca il claxonezi se simte ultragiat si se uita urat la tine.
    Asta din film e atat de cretin incat atunci cand vede ca masina pleaca de pe loc, are intai instinctul sa dea cu pumnul in masina in loc sa se dea la o parte.

    Tipul cu Honda ne-a razbunat pe toti.

    Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

  • #2
    Si tu crezi ca e de laudat ce a facut ala cu honda?
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • #3
      Atata vreme cat eu n-am facut asa ceva in zecile de cazuri cand am avut ocazia, tu ce crezi?

      Da' tu crezi ca ala de a fost calcat, a procedat bine cand a ales sa dea cu pumnul in capota in loc sa se dea intr-o parte?
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • #4
        Pacat ca nu l-a calcat c-o rotina putin sters pe cap...asa de control, ca tot il avea degeaba pe umeri.

        Am patit-o si io c-un besinos d-asta de merea fix pe mijlocu dumului. Am asteptat sa se dea...nimic. I-am dat un claxon scurt, elegant zic io...la care ala a luat foc, s-a tras, m-a injurat si mi-a tras o flegma pe geam. Totu' asa, gratuit, ca sunt unii scapati rau de tot d-acasa.

        Si da, felicitari celui cu honda!

        Comment


        • #5
          amandoi sunt bolnavi la cap.
          sigpic

          Comment


          • #6
            Eu zic ca soferul cu honda a exagerat un pic ... pentru ca avea o gramada de loc sa il ocoleasca :| Mai rau este cu aceia care ,,sar`` pe trecerile de pietoni si nici macar nu se obosesc sa intoarca capul in stanga sau dreapta ... merg ca boii inainte si mai au si casti in urechi si ca sa fie treaba completa mai e si o masina parcata la 10 cm de trecere ca sa nu vezi nimic... sau altii care trec strada relaxati si nici macar nu sunt pe trecere dar se uita in ochii tai...te vad ca vii si probabil aproximeaza ei viteza ta de deplasare cu a lor si nu maresc deloc pasul desi tu esti nevoit sa franezi...si daca accelerezi incep sa te injure. Am dat peste o dobitoaca care trece strada fara ca sa fie trecere ... si era ralaxata nici macar nu se uita sa vada daca vine vre-o masina doar butona telefonul si cand am claxonat nu mai stia pe unde sa o apuce din pacate daca ii omori te alegi cu un dosar penal chiar daca nu ai nici o vina, legi de *****.
            Sa mai amintim si de cei care se plimba pur si simplu pe trecerea de pietoni cu pasul melcului pictisit ? si se uita la tine si iti pun rabdarea la incercare ... ca ce .. doar e dreptul lor sa treaca pe acolo si tu trebuie sa opresti.

            Comment


            • #7
              arata-mi unul sanatos in ziua de azi.sa nu-mi zica mie cineva ca nu s-a enervat vreodata si nu a vrut sa-l calce pe ala sau sa faca rau cuiva ,macar asa un pic in trafic.
              Welcome to the Club, We Have Jackets !

              Comment


              • #8
                Aici nu e vb. de aia care trec ca teleghidati pe trecerile de pietoni etc, etc, etc.
                Aci n-au simt de conservare, e alta treaba.
                Aici e vb. despre idioti care o cauta cu lumanarea, aia de pe trecerile de pietoni n-o cauta neparat...cel putin nu voluntar, asa judeca ei ca e asta e dreptu' lor si unii mor cu el in mana

                Originally posted by margelatu View Post
                arata-mi unul sanatos in ziua de azi.sa nu-mi zica mie cineva ca nu s-a enervat vreodata si nu a vrut sa-l calce pe ala sau sa faca rau cuiva ,macar asa un pic in trafic.
                Adevaru-i ca traficu' naste monstrii.
                Last edited by Kojak; 25 March 2014, 13:51. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Toorop View Post
                  din pacate daca ii omori te alegi cu un dosar penal chiar daca nu ai nici o vina, legi de *****.
                  Daca omori pe cineva care trece strada prin loc nepermis/pe trecerea de pietoni, dar pe culoarea rosie a semaforului, ti se deschide un dosar de cercetare penala, adica se fac cercetari in vederea stabiliri faptelor si imprejurarilor care au dus la savarsirea accidentului, iar daca se constata ca tu nu ai nicio vina (pentru ca nu ai nico vina ca e aia/ala e dement/a si trece strada pe unde apuca) atunci "bine pa" dosarul se finalizeaza si se inchide (se da NUP - neinceperea urmaririi penale).

                  Nu e si cazul tipului cu Honda, de mai sus, care a savarsit fapta cu intentie, deci nu a fost un accident.
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • #10
                    Mersi de raspuns Vitriol, ideea e ca am vazut o stire la tv cand un tip a omorat un copil care trecea prin loc nepermis si julnalistii au spus ca acel om s-a ales cu dosar penal, dar la cat de bine stiu jurnalistii sa transmita informatiile nu ma mir de eroare, in fine. Oricum in cazul tipului cu honda aman2 au avut un pic de vina pentru ca si umflatul ala se plimba prea linistit pe acolo dar si cel cu masina putea sa vireze un pic dreapta si sa-l ocoleasca oricum noi cu loganul nu ne permitem sa facem asa ceva pentru ca ne-am fi ales cu o indoitura pe tabla inutila ... la cat de repede se indoaie loganul Dar cum spunea domnul Kojak ,,traficu` naste monstrii`` in mare parte si din pacate are dreptate dansul.

                    Comment


                    • #11
                      In toate stirile jurnalistilor, fie ca e vorba de accidente rutiere, fie ca e vorba la scandaluri, asta este cliseul folosit "s-a ales cu dosar penal". Printre cliseele folosite o sa mai auzi si "oamenii legii", "fiarele contorsionate", "politistii au demarat o ancheta", clisee care nu spun nimic, dar care sunt asimilate foarte bine de populatie ca fiind "ceva important".
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • #12
                        ...ai uitat: "un bolid de lux..."

                        Comment


                        • #13
                          Da si aia cu "bolidul". Am vazut stiri in care aratau ca un BMW E36, care pierdea suruburi si piulite cand mergea pe strada, a facut nu stiu ce accident, iar jurnalistii lu' peste prajit titrau: "bolidul scapat de sub control a facut si a dres".
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • #14
                            pai dosarul penal se deschide ,deci ei se exprima oarecum corect... doar ca omul de rand nu stie ce inseamna asta.
                            Cum a zis si vitriol mai sus , dosar de cercetare penala , iar apoi se stabileste daca se da NUP sau se trimite dosarul mai departe la parchet etc...
                            Sau nu stiu eu exact , probabil si in caz de NUP se trimite mai departe si procurorul stabileste ce si cum...
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • #15
                              Procurorul participa la cercetari si el stabileste daca se da NUP sau IUP (inceperea urmaririi penale), adica daca dosarul pleaca mai departe.

                              Ca sa revenim la subiect, am mai gasit un dement.

                              What planet do we live on? This jaywalker had a terribly unlucky day. A taxi driver got upset at someone jaywalking across the street. Nearby CCTV footage s...
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google