Da-te Ca Te Calc!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Oribil!
    Dupa ce il calca, de nu se mai poate ridica, ii mai si tranteste un picior in gura, de se loveste cu capul de asfalt.
    Ma si intreb daca a mai trait!

    Iar cei din jur, ca la o samanta...

    Indiferent de vinovatia pietonului, sa reactionezi asa, ca animalele...

    Oribil!
    Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

    Comment


    • #17
      Daca pe ala cu Honda il simpatizez putin ,pe asta il consider un criminal.
      LOGAN--> <--TOYOTA

      Comment


      • #18
        Treburile astea se intampla doar daca se intalnesc doi oameni cu probleme la mansarda, recte cei doi din primul videoclip. Oamenii normali, cu capul pe umeri, fac in asa fel incat sa nu ajunga in astfel de situatii, iar daca ajung stiu sa "managerieze" situatia astfel incat sa nu degenereze.
        Ex. Daca esti cu masina si dai peste unu' care nu se da la o parte, il ocolesti si iti vezi de treaba ta.
        Daca se intampla sa te gandesti ca ai lasat apa sa curga in cada, aragazul aprins, sau lumina aprinsa pe hol si vine dementul cu Honda pana in tine, te dai la o pare frumos, ridici si mana ca iti ceri scuze si toata lumea se duce unde are treaba.

        P.S. M-am uitat cu atentie la videoclip si am vazut ca ala cu Honda a dat sa plece incet, in ideea ca ala l-a vazut si se da la o parte. Abia cand ala de afara a dat cu pumnul in capota, asta a luat de volan spre el si a accelerat.
        La cum sunt legile in SUA si sistemul de judecata cu jurati din popor, un avocat bun l-ar putea scoate pe ala cu Honda si ar spune ca s-a speriat cand a vazut ca ala in rosu este violent si, sub impulsul emotiilor, a facut in asa fel incat sa inlature pericolul iminent.
        Last edited by vitriol; 25 March 2014, 16:42.
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • #19
          Originally posted by margelatu View Post
          arata-mi unul sanatos in ziua de azi.sa nu-mi zica mie cineva ca nu s-a enervat vreodata si nu a vrut sa-l calce pe ala sau sa faca rau cuiva ,macar asa un pic in trafic.
          ai LIKE de ala mare
          minim unul doi pe zi imi aud repertoriul

          Comment


          • #20
            Tare de tot al doilea video, oricum...exact cum spunea margelatu, cred ca toti am avut momente cand ne cugetau prin minte ,,filme”, in care i-am spulbera cu masina pe anumiti indivizi in trafic, fie ei pietoni sau soferi prosti dar oricum ... ca niste oameni normali ce suntem ne calmam si gaseam o alta rezolvare omeneasca fara sa facem mare zarva. Sau NU, in cazul individului din al2-lea film Iti trebe un psihic de otel la volan, si se intampla ca atunci cand o persoana foarte calma de obicei, sa ii se acumuleze atat de multe indurari plus o zi grea incat sa izbucneasca intr-un mod neortodox, dar in mare parte trebuie dovedim ca nu suntem nebuni si sa actionam aiurea in situatii de genul ... chiar daca nimeni, nicodata nu o sa stie ce e in mintea noastra cu adevarat in acele momente.

            Comment


            • #21
              Legat de al 2-lea clip...ce dracu mah, vb. de Africa de Sud, unde crimele sunt "a walk in a park", d-aia niggari aia 2 nu se baga si sparg seminte in timp ce ala e calcat pe cap. Aia se kilaresc din orice acolo...e ca (,) covrigu' cu susan luat de dimineata.

              Comment


              • #22
                ce Africa,in Romania se intampla de astea.chiar in fata mea s-au sicanat iar apoi s-au batut.doi baieti de la o firma de paza l-au blocat pe un alt sofer si i-au aplicat corectia si prin stanga si prin dreapta pana l-au lasat lat.a stat 10 minute pana sa-si revina ala de la bataie.
                Welcome to the Club, We Have Jackets !

                Comment


                • #23
                  Originally posted by vitriol View Post
                  Treburile astea se intampla doar daca se intalnesc doi oameni cu probleme la mansarda, recte cei doi din primul videoclip. Oamenii normali, cu capul pe umeri, fac in asa fel incat sa nu ajunga in astfel de situatii, iar daca ajung stiu sa "managerieze" situatia astfel incat sa nu degenereze.
                  ......................
                  Nu zic ca sunt foarte intreg la cap, mai ales dupa o zi teribila de munca.
                  Pune-te(va) in locul meu, vi de la lucru, te duci la supermarket (lidl in discutie) si mergi cat se poate de linistit pe tr I asa in ralanti sa cauti un loc de parcare (chiar tin la treaba asta, mor cand vad ca altii merg cu masina prin parcare ca pe bulevard) si din fata vine un idiot pe jos ca nu pot sa-l numesc altfel, pe mijlocu drumului.
                  Adica nu inteleg, eu unde sa ma trag?
                  Merg aproape pe loc, si idiotu efectiv nici n-a mimat sa faca 1 pas mai pe lateral.

                  Absolut fara sa vreau ( ), volanu masinii mele in loc sa traga 2-3 grade la dreapta ca sa nu-l atinga pe idiot, a tras invers...2-3 grade la stanga catre idiot pt ca tocmai zarisem un loc de parcare.
                  In secunda aia cred ca mi-a crescut tensiunea instant, l-am luat usurel cu oglinda, si-a tras mana la spate fara sa mimeze/comenteze nimic.

                  Zici ca cei care fac treburi d-astea stiu sa gestioneze situatia, posibil, dar eu abia asteptam sa comenteze ceva sa-i f..t un cap in gura.

                  Comment


                  • #24
                    In primul rand acolo este o benzinarie, in niciun caz strada. Toti cei care alimentau se duceau pe acolo sa plateasca. Omul ala merge linistit, in 2-3 secunde disparea din fata retardatului cu Honda. Ala cu Honda a exagerat apropiindu-se de el agresiv. Omul a reactionat lovindu-i masina. La fel as fi facut si eu cand tu vrei sa ma calci. Sper ca cel cu Honda sa fie acuzat de tentativa de omor, iar la cum stiu eu ca merg lucrurile in SUA, va fi, si va merge si la parnaie.
                    Cei care se simt razbunati de cel cu Honda aveti probleme mari de atitudine si comportament. Voi v-ati simtit razbunati deoarece marea majoritate a specimenelor de la noi sar pe trecerea de pietoni sau trec prin locuri nepermise. Nu e acelasi lucru cu ce s-a intamplat acelui om.

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by Archangel80 View Post
                      La fel as fi facut si eu cand tu vrei sa ma calci.
                      Adica preferi sa ajungi la spital cu oase rupte, in loc sa faci doi pasi si sa te dai la o parte din calea nebunului? Ca sa demonstrezi ce?
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • #26
                        Nici nu a avut cand sa se dea la o parte. S-a trezit cu botul masinii lipit de piciorul lui. E inacceptabil asa ceva. Cand am fost in Leipzig la un unchi si conduceam, mi-a zis de vreo 3-4 ori sa nu "grabesc" pietonii pe trecere ca mi se ia permisul. Acolo nu e trecere, dar principiul e acelasi. Nu te lipesti de piciorul omului, el neavand timp sa te vada fiind cu spatele. Sunt sigur ca daca il vedea grabea putin pasul sau se oprea.

                        Comment


                        • #27
                          Cred ca ai o problema foarte grava de perceptie. Adica daca unul vine si opreste langa piciorul tau, totul este pierdut si ajungi la spital... Nu mai am ce sa spun, gata.
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • #28
                            Nu, interpretezi cum iti convine tie. Omul mergea catre casierie, sau in interiorul benzinarie. Nu se taraia, nu mergea in 4 labe, merge normal ca orice om. Deodata se trezeste cu o masina lipita de piciorul lui. Sa inteleg ca e vina omului? Sau a masinii? Conducatorul auto putea sa dea preventiv un claxon sau sa reduca nu sa se duca direct spre el sa il sperie. Normal ca omul s-a suparat si s-a intors sa-l apostrofeze, nicidecum sa-i loveasca masina. Cel din Honda a accelerat spre el atingandul, ceea ce iarasi este anormal, nu ai voie sa faci asa ceva. Omul a reactionat lovindu-i masina. Si-a simtit amenintata viata. Ca orice creatura de pe acest pamant a avut o reactie. Reactia a fost de a-i lovi masina. Primata din Honda a trecut peste el.
                            Daca tu vezi ca agresor acea persoana care se deplasa, nu se tara, cu capul in jos, cu probleme lui si gandurile lui, e grav. Sincer e grav. Acolo nu este drum public, este o benzinaria. Poate ti se pare ciudat, dar masinile sunt conduse de oameni, deci clar ca benzinariile sunt populate de oameni.
                            Am inceput sa ne identificam cu masina, nicidecum nu realizam ca suntem oameni.

                            Comment


                            • #29
                              Aici nu discutam despre cum e impartita vina, ci despre ce trebuie facut ca situatiile de genul asta sa nu degenereze. In opinia ta, daca vine un dement langa tine, cu masina, n-ai alta solutie decat sa-i dai cu pumnul in capota pentru ca ala e vinovat.
                              Instinctul oricarui om intreg la cap este cel de supravietuire nu cel de a gasi si pedepsi vinovatii.
                              Citeste postul 18, acolo am explicat care-i treaba.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by vitriol View Post
                                In opinia ta, daca vine un dement langa tine, cu masina, n-ai alta solutie decat sa-i dai cu pumnul in capota pentru ca ala e vinovat.
                                De ce imi bagi vorbe gratuit in gura. Nu am zis asta.

                                Uite ce am zis eu:
                                Originally posted by Archangel80 View Post
                                1. Conducatorul auto putea sa dea preventiv un claxon sau sa reduca nu sa se duca direct spre el sa il sperie. 2. Normal ca omul s-a suparat si s-a intors sa-l apostrofeze, nicidecum sa-i loveasca masina. 3. Cel din Honda a accelerat spre el atingandul, ceea ce iarasi este anormal, nu ai voie sa faci asa ceva. 4. Omul a reactionat lovindu-i masina. Si-a simtit amenintata viata. Ca orice creatura de pe acest pamant a avut o reactie. Reactia a fost de a-i lovi masina. 5. Primata din Honda a trecut peste el.
                                Oricum, cei care sunt de acord cu comportamentul soferului, cara niste frustrari si "mici" probleme cotidiene, necazul altuia si idiotenia altuia, devin bucurii si sunt chiar fericiti ca li se intampla asa ceva. Se simt razbunati...OMG.
                                In ce societate bolnava traim....
                                In special tu ca moderator nu ar trebui sa incurajezi asa ceva. Multi iau de bun ce le zic liderii, sefii, in cazul nostru aici, moderatorii.

                                Oricum ...ma car de aici...ca poate ma calcati.
                                Last edited by Archangel80; 18 April 2014, 21:03.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google