Ce Parere Aveti De Jmecherii De Genul?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce Parere Aveti De Jmecherii De Genul?

    Multi fac asfel cand vad un logan, chiar daca masina lor este din anii 1800 mereu sunt mai buni ca un Logan (Renault);

    Sa va impartasesc patania mea de 1 Mai: mergeam normal pe un drum judetean, la un moment dat am ajuns din urma un Nissan cu mamaliga in geam, cu 5 persoane in masina, care mergea destul de incet. pun semnal stanga sa il depasesc, acesta imi sare in fata blocandu-mi depasirea, si accelereaza ca nebunul pana prinde cu greu 130 km/h (m-am tinut dupa el cu distanta regulamentara). La un moment dat de pe un drum de padure iese un BMW cu spatele pe sensul lui de mers, Nissanul cu mamaliga, intrand in panica, calca frana brusc si fiind carosabulul umed intra in derapaj si sare cu masina pe camp aproape sa se rastoarne, oprindu-se la 50 metri de carosabil. Deci am trait si eu figurile altora!

    sigpic

  • #2
    eu zic ca si.a meritat.o "tunatul"
    sigpic

    Comment


    • #3
      Tare filmuletul din link-ul pe care l-ai pus in post. Nu credeam ca soferul cu logan o sa il bata pe cel din masina care l-a enervat.

      Comment


      • #4
        Jmecheri gasesti si cu bmw, vw, toyota,mercedes, etc...
        Consider ca nu are nicio legatura cu masina care o conduce. Nu poti generaliza si sa spui ca toti care au masini din 1800 toamna sunt tarani, sau toti care au bmw sunt cocalari, etc.
        Asta tine de educatie si de materia cenusie.
        Unii, inca mai au chestii de demonstrat se pare. Si de multe ori se sfarseste cam urat, fie prin sant, fie ia bataie, mai nou, scoate pistolul. Asadar, mai bine sa ne vedem de ale noastre si sa nu iti pui mintea cu prostii. Nu ai nimic de castigat.
        sigpic

        Comment


        • #5
          Sau cum spune o vorba din batrani : " Cel mai destept cedeaza "

          Comment


          • #6
            Da' ce mititel era ala cu Loganul. Si ce stang de fotbalist are.
            Mi-a placut MAXIM, cred ca a fost prima data cand aluia din Logan i-a placut ca semaforul era rosu.

            Comment


            • #7
              Pare a fi in Rusia treaba asta deci e de-nteles, la noi nu stiu cati ar fi avut curajul sa procedeze ca cel cu Loganul ca in felul cum a procedat celalalt sunt destui (cocalari) si la noi.

              O faza de genul am patit si eu acum cativa ani cu un BMW. Mergea cu 65-70km./h pe un DN intr-o duminica dupa-amiaza, drumul liiiiber, liber, cand voiam sa-l depasesc marea viteza (interzis de CR dar ma rog), am incercat de 2 ori si am renuntat sa-i mai fac jocul lui prostesc, dupa vreo 20 km. de mers in spatele lui a aparut si a 2-a banda pe sens si s-a dus, probabil se oftica ca drumul se continua cu 2 benzi pe sens. Ce-am remarcat, pe tot timpul parcurgerii celor 20km. nu a trecut nici-o masina pe contrasens!

              Comment


              • #8
                Perfect! N-o sa-l mai mance mult timp

                Comment


                • #9
                  Mda. A meritat din plin sa si-o ia! Cat despre infumurati d-astia cu bmw-ee, mertanee si alte masini bengoase care cand vad logane pe strazi se dau mari nu pot decat sa le urez sa traiasca bine! Vad si eu zilnic asa specimene pe strazi si cand le mai iau fata la semafor si o calc putin de raman in urma se duc dupa aia cu suta si ceva de km pe langa mine. Atat ii duce capul.

                  Comment


                  • #10
                    Ca posesor de logan si audi vad o mare diferenta in respectul primit in traffic cand conduc una din cele doua masini. Daca conduc loganul simt o lipsa de respect din partea celorlalti,iar cand conduc audi acea lipsa de respect se transforma in curtoazie..... Nu pot insa sa nu remarc posesorii de logan ce vor sa demonstreze ca trecerea de la dacia 1310 la logan a fost una mai mult decat fericita pentru ei si se comporta ca atare. Forteaza limitele masini doar pentru a demonstra ca alegerea facuta de ei a fost cea potrivita .

                    Comment


                    • #11
                      te-ai gandit ca unii forteaza limitele masinii pentru a dovedi cocalarilor ca sunt doar nite retarzi de bani gata, sau cu scoarte SH de 20 de ani de prin jermanica, desi ei sunt cei mai prostio soferi din tara asta?

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Pauloo View Post
                        Ca posesor de logan si audi vad o mare diferenta in respectul primit in traffic cand conduc una din cele doua masini. Daca conduc loganul simt o lipsa de respect din partea celorlalti,iar cand conduc audi acea lipsa de respect se transforma in curtoazie..... Nu pot insa sa nu remarc posesorii de logan ce vor sa demonstreze ca trecerea de la dacia 1310 la logan a fost una mai mult decat fericita pentru ei si se comporta ca atare. Forteaza limitele masini doar pentru a demonstra ca alegerea facuta de ei a fost cea potrivita .
                        Eu am remarcat altceva, cand sunt in Haudi-ul fratelui sau chiar in Mertanu lu tata-meu, sunt mai multi incordati in juru meu, atat in oras cat si extraurban.

                        Chestia de respect cred ca mai mult ti-o induci tu, nu prea ai parte de mai mult respect daca mai si tai fata la un amarat.

                        Chiar nu inteleg treaba asta, era vorba lu idiotu de fost patron (un amalgam de taran si curva) un pic de respect domle cand era cu masina lui in trafic, pana s-a intalnit cu un alt taran in trafic - cu mine - i-am dat numai respect de la servici pana in oras, m-am pipi pe el si pe masina lui, in trafic suntem egali , nu esti sefu meu, nu esti Dzeu.
                        A doua zi n-a comentat absolut nimic la birou, parca nu s-ar fi intamplat nimic (l-am nepotit rau in trafic).

                        Daca taranu se incoarda la un amarat ca mine cu Passatu lui din 19toamna cine la cine vrea sa demonstreze ceva?
                        Imi pun mintea cu taranu? Cateodata da, de obicei cand stiu ca-l umilesc (am un simt fin pt astia) ) , nu stiu ce drac se intampla, cred ca imbatranesc si masinile astea gemacht in Deutschalnd, ca tot mai obosite par si a mea e tot mai vioaie ))
                        Probabil am si eu tarania mea, dar satisfactia e priceless )))

                        Comment


                        • #13
                          eu la faze de genu' vin lansat tare din spate si nu mai au curaj de manevre. daca te rogi de el sa te lase sa-l depasesti, normal ca te sicaneaza. daca vii tare si pui semnal doar langa el nu mai are timp de jmecherii. Daca dau vreodata de unul sa-mi taie calea, decat sa ajung in camp ma urc pe el. sa vad ce-o sa declare la politie!

                          Comment


                          • #14
                            Absolut, procedez similar in depasiri si faze de genu, semnalizez mai aproape (nu la 2 km departare) si ma duc hotarat, si in cele mai multe cazuri reactia lui nu mai conteaza ca e prea tarziu ))))
                            Mi se pare cea mai corecta depasire, adica sa nu aibe drept de apel.

                            Si astazi in drum spre casa un taran de asta de oras cu Audi A4 mergea asa cu 30 gretos rau (desigur ca ne-am adunat multi in spatele lui) norocul meu si ghinionul lui ca eu eram primul dupa el )
                            Cred ca statea taranu la pescuit, am tasnit pe banda cealalta, i-a dat talpa dar prea tarziu, eram deja cu toata masina in fata lui (si cu turometru undeva la 6000 rpm ) mu mu mu mu )

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Razvy View Post
                              te-ai gandit ca unii forteaza limitele masinii pentru a dovedi cocalarilor ca sunt doar nite retarzi de bani gata, sau cu scoarte SH de 20 de ani de prin jermanica, desi ei sunt cei mai prostio soferi din tara asta?

                              Buna judecata!
                              Cine-i mai prost? Ala ce a scuipat primul, sau al doilea pentru ca si primul a scuipat?
                              Eu zic ca amandoi sunt la fel de prosti si de cocalari

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google