Audi RS6 Avant Vs Dacia Logan MCV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Audi RS6 Avant Vs Dacia Logan MCV

    Cativa useri se vaitau ca in curand vom avea comparatii BMW vs Logan in sectiunea "Logan vs...".
    Am o veste "proasta" pentru voi baieti, nemtii ne-au luat-o inainte )
    Part 1/2:

    Part 2/2:

    Parerea mea este ca se pot compara oricand doua masini, indiferent de diferenta de clase/pret/public tinta, atata timp cat exista un criteriu comun indeplinit de abele masini dupa care acestea pot fi comparate!
    In exemplul de fata si RS6 Avant si Logan MCV sunt doua masini stil "break" deci comparatia, desi putin exagerata, poate fi facuta.
    Multi ar spune, dar Avant-ul este net superior, ce rost are comparatia!? Eu cred ca are rost, si inca unul foarte insemnat din prisma diferentei de pret raportata la diferenta de functionalitate sau de performanta.
    RS6 este de aproape de 10 ori mai scump decat MCV, dar este de 10 ori mai util? Este de 10 ori mai performant?
    Voi ce parere aveti?
    sigpic
    ^Logan turbat (WIP)^

  • #2
    Comparatia isi are sensul prin prisma target-ului pentru care au fost concepute cele doua masini...nemtii vad si utilitatea, d-aia si sunt acolo unde sunt...noi vedem numai "bashinile"...d-aia si suntem in hazna )))
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #3
      Pfoa.RS6 nu iti dai seama? 560 de CP.Doamne ce mi-ar place masinuta aia.
      PS:Cat de tare e in primul clip pe la inceput cand se imparte video in 2,sus merge Logan-ul cu o viteza mica,si jos )))))))) trece rs6 ahaha.Prea tare .Masina adevarata.
      Pff ia dat 230.A prins 180 in 12 secunde...Lol
      Last edited by Pacco; 24 February 2009, 10:32.
      sigpic

      Comment


      • #4
        Da, si eu tot MCV mi-as lua cu banii de RS6! De restul de bani mi-as lua apartament!
        Sau daca as avea apartament, mi-as lua un MCV si restul de bani i-as baga in el sa-l fac un fel de RS6 killer, in stilul Renault Espace F1
        La prima vedere ar parea aiurea o asemenea investitie, dar cred ca s-ar putea amortiza cu ajutorul uzinei si/sau al participarii la diferite spectacole de tuning din Europa

        PS: cred ca daca postam la sectiunea versus multi o luau de bun thread-ul si ne umpleam iar de discutii "interesante"
        sigpic
        ^Logan turbat (WIP)^

        Comment


        • #5
          Urata limba bai nene!
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • #6
            Off Topic : Si cand te gandesti ca eu am facut 4 ani din limba asta si degeaba :|
            1 point 6 litre 8 vsigpic

            Comment


            • #7
              mi.a placut cand plafona mcv.ul in treapta 1.dupa cate vad au intrat mai multe lazi in mcv.macar atat..foarte tare comparatia
              TRAIM IN ROMANIA SI ASTA NE OCUPA TOT TIMPUL!!

              Comment


              • #8
                Nu am auzit ca nemtii sa comande 30.000 RS6 si nici ca Audi sa fie pe locul 2 in Germania ca firma solicitata pentru subventia de 2.500 Euro. Sunt de acord ca masina este mult mai scumpa ca MCV-ul dar cred ca nici 10.000 nu vand pe praful asta.

                Comment


                • #9
                  Eu nu inteleg ideea RS6-ului...masina de pista nu e, masina de carat nu e, masina de familie nu e...e ridicol de puternica, arata fad la performantele care le are si nici nu epateaza pe strada cu exceptia unora care sunt cunoscatori si stiu ce lup in blana de oaie ai...nu vad la ce capitol se poate incadra. Personal nu vad decat o masina pentru cei pasionati de firma Audi sau masinile germane in general dar atunci ai un Porsche 911 Turbo, ai un Mercedes E 63 AMG...chit ca sunt cu jumate de secunda mai lente dar emana energia de masina sport
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • #10
                    RS6 Avant e moftul celor de la Audi, care au tinut sa aiba si ei cu ce da peste nas competitorilor de la MB si BMW.
                    Ca performante e incredibila masina, dar daca stai sa te gandesti, sunt alte masini cel putin la fel de naravase la aceeasi bani! Daca stau bine sa ma gandesc, pe la banii aia gasesti Porsche GT3...
                    Sau, cel mai bine, 10 MCV-uri si faci firma de taximetrie! Asta da investitie :P
                    sigpic
                    ^Logan turbat (WIP)^

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google