De Sezon

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • De Sezon

    Ceva ce ne-ar trebui si noua in tara, dar din pacate banii de la deszapezire se duc mai mult in buzunarele parlamentarilor. La noi e mai simplu: ninge = inchidem drumul!
    Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.

    Jahr für Jahr fällt eine Gruppe unfurchtsamer Arbeiter der Grohag mit Ihren Schneefräsen in die Winterlandschaft des Großglockners ein um die längste und küh...

    St-Fabien municipality new Fendt 930 reverse station with Beaulieu 10 feet wide 5 feet 6 inches high snow blower in action.

  • #2
    fara ironie, nu stiu ce aveti voi in pitesti, dar aici in ct, toate masinile de la toate parcurile auto mari, santiere de gaze, ratc, salubritate, kamatsu, au fost echipate cu pluguri si cu invartitura dinaia de aruncat sare/nisip ;

    ca baietii care ar trebuii sa se plimbe prin oras stau la tuica e partea a 2-a, si cand o fac, o fac doar pe alei ... aici tine de primarie,dar scule is;

    ce e prin tara, pe drumuri intre localitati/autostrazi ... no comment
    sigpicMy ride

    Comment


    • #3
      prin orase mai e cum mai e dar drumurile dintre ele sunt varza, ca sea cearta care drum de cine apartine, ca e al meu ca e al tau ...si uite asa se topeste zapada
      fara linkuri externe in semnatura

      Comment


      • #4
        da, faine filmuletzele! dar din pacate noi nu suntem pregetiti din cauza altora care isi baga banii in buzunarele personale uitand de fapt ca tot banu vine de la populatie ci nu de la guvern, senat, politie, armata....etc. adica cei care nu sunt productivi ci doar chieltuitori, pacat ca e tara noastra si sincer imi pare rau de ea! As fi vrut sa vad asa ceva si la noi, dar...dar!
        lipsa text

        Comment


        • #5
          marfa rau filmuletzul 2 , ce au putut aiasa faca...pereti de 5-6-7 metri inaltime

          Comment


          • #6
            eu am fost pe grossglockner strasse si am trecut cu masina printre peretii aia abrupti de zapada. ei au 24 din 24 365 zile pe pe an masini mici si camioane care merg non stop si verifica starea drumului metru cu metru. la 2700 m altitudine nu vezi nici macar o pietricica sarita din drum. dupa ora 8 seara este interzisa circulatia pe drum, iar stationarea sau tracerea printre punctele de casierie (kasse) este taxata cu 28 euro pe zi de masina. adica daca vrei sa traversezi de la Spittal an der Drau la Zell am See Kaprun platesti 28 euro. au fost 28 euro pe care i am platit cu cea mai mare placere din viata mea. e fantastic drumul.

            Comment


            • #7
              da din pacate la noi nici nu prea au cu ce si oricum daca au nu se prea agita ca doar o veni primavara si nu va mai trebui
              mai devreme am vazut prin oras cel putin 4 utilaje care mergeau cu lama ridicata probabil sa nu o zgarie

              Comment


              • #8
                Se merge cu lama ridicata ca sa nu consume motorina iar tahograful sa confirme km facuti.
                Diferenta de motorina merge in buzunarul lor si al sefului.

                Comment


                • #9
                  blow dat snow (extreme blow-job)

                  Comment


                  • #10
                    pentru firmele care se ocupa de dezapezire in extraurban o investitie foarte profitabila ar fi asa ceva :d cu niste gume mai bune ar merge mult mai bine :d

                    Comment


                    • #11
                      cica mizeria aia penala de breceanu a cheltuit 80 000 000 euro pentru dezapeziri. bani in care erau inclusi banii pt asfaltari anul asta si pt dezapeziri de anul viitor. asta in conditiile in care drumurile de prin tara nu se deszapezeau ci era mult mai simplu sa le inchida. de ce ? de ce ? de ce ? imi este mila. va jur ca imi este mila de tarisoara asta in care traim. imi este mila de mine, imi este mila de tine care cistesti acum ce scriu eu. imi este mila pentru ca ni se ia de la gura sa putem da banii astia. imi este mila si mi se rupe sufletul cand vad cum oameni fara suflet ca astia isi baga .... in munca noastra, a ta, a mea, a parintilor vostri, a prietenilor, ...... a poporului roman.

                      sper ca exista un Dumnezeu acolo sus care vede aceste lucruri si nu iarta. daca noi le vedem, le auzim si trecem nepasatori pe langa ele, Dumnezeu nu va face asa.

                      doresc intelepciune poporului roman, sa se trezeasca din nepasarea unde ei vor ca noi sa stam.

                      doresc putere poporului roman sa isi traga la raspundere conducatorii nevrednici. as vrea sa vad intr o buna zi cum poporul roman isi va trage conducatorii nevrednici la raspundere cu pedepse crude si inumane si sa spuna sa urle, sa tipe incat sa vada si sa auda toata lumea: ASA PATESC CEI CE FAC CA EI, SI ASA VOR PATI DE FIECARE DATA CEI CE FAC CA EI !

                      Comment


                      • #12
                        da bre,,da ce facem?cum ii omoram pe toti?ca nu exista nici un dubiu..toti is corupti si hoti..si ce-i mai rau..nu avem o justitie care sa-i opreasca..doar in preajma alegerilor mi vezi cate un dosar de ochii lumii..care apoi se uita.daca tu ai avea posibilitatea sa faci sute de mii de euroi...pe fata...fentand legea..nu ai face-o?eu cred ca da....de asta merge bine romania..la cat ajutor am avut de la statele europene...la cati oameni au plecat inafara si au trimis sute de milioane de euro in tara,la cati s-au intors inapoi si au deschis afaceri..daca nu erau hotii astia..daca aveam parte de politicieni corecti(abstractie....de altfel..)eram aproape de ceilalti.asa..ne mai zbatem 40 50 de ani cu salarii de est si preturi de vest.ar trebui impuscati toti..

                        Comment


                        • #13
                          eu de fel sunt nationalist convins. nu as fura un leu de la tara mea de la poporul meu. sa ma bata bunul Dumnezeu daca este asa. ar trebui linsati toti in piata unirii in vazul lumii si sa le atarnam pancarte de gat pe care sa scrie: cine face ca mine ca mine pateste. trasi in teapa si umiliti in public, ei si familiile lor. pentru ca ei isi invata si copii sa faca ca ei si au parghiile necesare pentru a isi pune copii in functii care sa duca jaful mai departe. daca as mai putea sa ajung la conducerea tarii sub forma de tiran dictator i as trece pe toti prin foc si sabie si i as omori pe toti cu mana mea, sa fiu eu responsabil nu altcineva. as pune statul in slujba poporului, sa munceasca pentru oameni. as aduce omul, individul acolo unde ii este locul adica in varful piramidei sociale. toate bagatiile si putera statului si a tarii as pune o in slujba omului, a individului. oamenii sunt importanti intr o societate nu institutiile si practicile bolnave ale statului. TREZESTE TE ROMANE !

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google