Drift Cu Avionul?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Drift Cu Avionul?

    poti spune ca au avut noroc sau un pilot foarte bun?
    Attached Files
    Last edited by crististreulea; 5 March 2008, 01:03.
    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

  • #2
    Eu cred ca amandoua. Au avut si noroc foarte mare dar si pilotul este exceptional. Altul poate prabusea avionul pe pista si ce ce scapa, scapa... el si-a facut datoria sa aduca avionul la sol cat de intreg a putut (tinand cont de furtuna). M-au cam trecut fiorii ieri cand am vazut filmuletul.

    *din astea 2 puse de tine nu merge niciunul

    Comment


    • #3
      Nu va doresc sa aterizati cu alitalia (aia au piloti militari - a se citi "kamikaze"), avion mic (saab) si sa prindeti vant lateral la aterizare...tataaaa, ce senzatiiiii...
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • #4
        A avut si noroc si pilotu are experienta....cat despre ce zicea csebalyn dupa mine alitalia lasa de dorit din toate punctele de vedere
        Bart: I am through with working. Working is for chumps.
        Homer: Son, I'm proud of you! I was twice your age when I figured that out.

        Comment


        • #5
          Maaaare noroc au avut, dar si un pilot cu sange rece.
          @csebalyn: Nici cu Carpatair nu mi-e rusine.

          Comment


          • #6
            Intro mica parte greseala de pilot parerea mea, a avut vant lateral si ce e si mai rau e ca parea sa fie rafalos(imprevizibil) dar a ridicat aripa dinspre vant(dreapta) si vantul a "intrat" sub ea ridicand-o si mai mult. cred ca trebuia sa o tina avionul in "drift" mai multa vreme. de apreciat reflexele rapide totusi.

            Comment


            • #7
              Pot sa te contrazic putin costin?
              in momentul cind a ajuns pe pista, avionul trebuie sa mearga drept , in film se vede clar ca el indreapta avionul.
              daca intra in drift pe pista .... totusi nu e o masina
              Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

              Comment


              • #8
                La fotbal, politica si mai nou pilotat avioane se pricepe oricine
                No, apoi blana
                Taaaaaci!!! ca nu stii ce-i bine
                ...si nu uita, prietenul bun, la balamuc se cunoaste

                Comment


                • #9
                  Cei care ati mers cu avionul stiti ce senzati sunt aterizarile si decolarile.....dar asta cred ca le intrece pe toate.....+10 pt pilot....daca nu avea scoala nu mai aveam handbaliste......irol:
                  JUST ME.....30-rdd......

                  Comment


                  • #10
                    Pilotul a primit OK de la turnul de control asa ca a venit la aterizare. Am vazut aseara la TV ca Lufthansa ar putea da in judecata Turnul (aeroportul) pentru ca in mod normal nu se da OK pentru aterizare pe asa vreme. La ce vant era, s-a comportat foarte bine si pilotul si avionul. E clar ca omu isi cunostea pasarea foarte bine si ca a avut sange rece. Fereasca Dumnezeu sa nu trecem niciunul prin clipe asemanatoare.

                    Un prieten al meu a aterizat pe aceiasi furtuna in Olanda, la Amsterdam, si mi-a spus ca se gandeste serios daca o sa se mai urce n avion.
                    Last edited by iuli81; 6 March 2008, 11:02.

                    Comment


                    • #11
                      Saracele fete de la oltchim,au plans pe rupere,erau in avion

                      Comment


                      • #12
                        Imi mentin parerea, trebuia tinut mai mult in "drift". nu sunt chiar la "autobuze" de alea ca in video dar sunt pilot sportiv... am zburat si eu pe vant lateral...

                        Comment


                        • #13
                          Intrebarea e .. cum a aterizat in final ? Oricum se vede ca e priceput parerea mea chiar daca nu am fost cu avionul si nu am experienta cu asa ceva
                          Its just a car ...

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google