A Lovit-o În Plin

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A Lovit-o În Plin

    A ajuns pe capota unei maşini în timp ce încerca să treacă strada.

    O fetiţă a fost lovită în plin de un şofer care nu a oprit la trecerea de pietoni. Incidentul a fost filmat de un operator RTS chiar în timp ce se întîmpla. Conducătorului auto implicat în accident i s-a întocmit dosar penal. Semaforizarea intersecţiei de la autogară nu funcţionează de aproape o săptămână iar angajaţii primăriei, cei care administrează sistemul de semaforizare habar n-aveau de această situaţie. Vă avertizăm că urmează imagini şocante.



    sursa
    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

  • #2
    Bai toate ca toate dar trecerea nu se traverseaza in fuga frateeeee!!! Pai prima masina a oprit si ei au luat-o la fuga??

    Bine ca a scapat doar cu o sperietura fetita..
    numar secundele

    Comment


    • #3
      oh my god, chiar ca a luat-o in plin,dar din cate am vazut fetita sa ridicat!Sper sa fie ok!
      iar in legatura cu semafoarele ii prostie ca nu mergeau si mai ales ziua in amiaza mare(hai mai zic noaptea sa le puna pe intermitent,dar nu ziua)cel mai nasol ii asa cum a fost faza a oprit prima masina(si poate tipul celalat nu a mai vazut ca vrea sa treaca cineva)dar normal trebuia sa opreasca si el si sa incetineasca la trecere ca banuiesc ca a vazut pe celalalt ca opreste,sau nu a mai vazut ca sa uitat dupa elefanti,oricum nasol!
      sigpic

      Comment


      • #4
        Marius: asa se spune ca strada nu se traverseaza in fuga, dar era totusi trecere de pietoni si o masina oprita, deci scuze nu prea sunt la faza asta. In situatia in care masina din stanga sau dreapta ta opreste sa de-a prioritate de trecere la pietoni nu ai nici o scuza prin care sa justifici faptul ca nu ai oprit. Sigur soferul nu a vrut sa se intample asa, dar vorba lui wizard, posibil visa la alte chestii in momentul respectiv. au trecut cateva secunde (nu multe e adevarat) pana i-a iesit fetita in fata, dar sa nu uitam ca nici ala de a oprit nu a facut-o instantaneu, deci daca era atent sigur putea opri la timp.

        Si in Arad sunt cateva treceri care te scot din minti: pentru cunoscatori e una la Sala polivalenta. Criminala. Pietonii calca din statia de tramvai direct in sosea, plus ca vizibilitatea e diminuata de gardul de protectie al statiei amplasat cam la 15-20 centimetri inaltime fata de sosea. Ce mai, o adevarata aventura. Si trecerea e amplasata pe un bulevard drept pe care vii de obicei in coloana si in viteza.
        Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
        Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

        Comment


        • #5
          Ce prost cine ia dat permisul ca eu nu :|
          sigpicyahoo messanger :goody7ronaldo

          Comment


          • #6
            Prima masina a oprit...aia mica ...fiind mica de statura ala de a dat in ea nu a vazut`o decat in ultimul moment Oricum avea ceva viteza,daca incetinea putea evita,plus vorba lu` Marius,trecerea nu se traverseaza in fuga...de asta exista ore de educatie rutiera in scoli...pacat ca doar exista nu sunt si puse in aplicare...
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • #7
              Nu contest greseala papucarului, el e autorul legal al accidentului.

              Darrr..sunteti de acord cu mine cand spun ca..dupa ce a oprit prima masina cei 3 nu trebuiau sa o zbugheasca la fuga? Sunteti de acord ca daca ar fi mers normal ar fi avut timp sa vada ca ala cu papucul nu i-a vazut sau in prostia lui nu s-a prins de ce prima masina a oprit? Adica.. inteleg ..esti pe trecere dar se merita sa mori cu dreptatea in mana?

              Ps: papucul nu trebuia sa fi avut cine stie ce viteza.. fara incarcatura, cu 90% din repartitoare ramase blocate, franeaza aproape numai spatele si dureeeeeeaza pana cand poti opri.
              numar secundele

              Comment


              • #8
                Da ai dreptate marius nu se trece in fuga, daca vezi ca a oprit prima masina ok,mergi incet faci un pas doi, scoti capu si vezi daca nu mai vine o alta masina!Pe cand fetita a luat-o la goana, si femeia aia care tinea de ea ma mir cu de ia dat drumul sa fuga aia mica fara sa se mai asigure daca nu mai trece si alte masini pe acolo!:|
                oricum mare atenti trebuie sa avem cu trecerile de pietoni,si cand nu e nimeni pe langa ea, trebuie sa incetinim si sa mergem usor, nu de alta dar nu sti niciodata cand te trezesti cu cineva care ii vine asa din senin sa treaca!Tre sa gandesti si ce gandeste ala care vrea sa treaca, si dupa aia sa actionezi
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Are perfecta dreptate marius...trecerea nu se traverseaza in fuga...am pati-o si eu de cateva ori stateau pe bordura si cand ma apropiam de ei hop sareau in fata masinii..noroc ca incetinesc din timp la faze de genu si am timp sa frnez ...
                  0.9 tce SL plus

                  Comment


                  • #10
                    In apropierea trecerilor de pietoni trebuie sa reduci viteza! Exact din acest motiv!
                    oricum pietonul care nu e sofer e prost.
                    daca cel de linga tine incetineste e clar ca trece cineva. daca prima masina era un microbuz ce mai vedea papucarul?
                    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                    Comment


                    • #11
                      Nu contest vina soferului, dar si bunica [sau ce e femeia aia] are o parte de vina...cum sa lasi copiii asa de capul lor cand e trafic asa aglomerat! Si la prima trecere tot asa a procedat...uneori si pietonii is de vina,se cred prea stapani pe trecerea de pietoni,ei nu stiu ca o masina ce ruleaza cu 40 km/h,nu o poti opri in 1-2 metrii...
                      niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by dani p View Post
                        Nu contest vina soferului, dar si bunica [sau ce e femeia aia] are o parte de vina...cum sa lasi copiii asa de capul lor cand e trafic asa aglomerat! Si la prima trecere tot asa a procedat...uneori si pietonii is de vina,se cred prea stapani pe trecerea de pietoni,ei nu stiu ca o masina ce ruleaza cu 40 km/h,nu o poti opri in 1-2 metrii...
                        Foarte corect, insa din pacate sunt multi pietoni care efectiv nici nu se mai uita daca vin sau nu masini, si se "arunca" pe trecere, ceea ce mi se pare total aiurea. In cazul de fata, avand in vedere totusi ca o masina deja oprise pe banda 3, cel cu papucul, trebuia macar sa reduca viteza, sa vada ce se intampla....bine totusi ca fata nu a patit nimic
                        Logan Ambition 1.6 8V

                        Comment


                        • #13
                          Unde sa intimplat asta ?
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Daca e trecere de pietoni trebuia sa reduca viteza nu conteaza ca trece sau nu trece nimeni. soferul e vinovat 100% .nu era atent la drum si avea viteza prea mare.
                            KISS FM 1.4 MPI sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Urata imagine!! Eu sunt de parere ca ar fi trebuit sa opreasca, si orice s-ar spune soferul este de vina 100%. cum trebuia sa actioneze fetita este altceva, dar soferul trebuia sa-si ia masuri sa nu se intample asta
                              If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google