Bac-ul Din 2011

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bac-ul Din 2011

    Cu ocazia Bacalaureatului din 2011 , a iesit filmuletul asta

    " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

  • #2
    e comic-tragic da e mult adevar acolo
    ala cu ned 4 sped ... sigpic

    Comment


    • #3
      O situatie jenanta pentru generatia asta, rezultate de tot rasul, probabil in a doua sesiune situatia se va "normaliza" si nu vor mai exista camere in salile de examen, altfel mor facultatile de foame.
      Nu vreau sa fac pe lupul moralist, am luat BAC-ul in a doua sesiune pentru ca in prima am picat la matematica cu 4,20... si recunosc, am fost lasati sa ne consultam intre noi in a doua sesiune (mai mult altii ma consultau pentru ca eram doar doi cu subiecte de M1 si restul M2) si am luat 7,15.
      Niciodata nu mi-a placut sa invat (mai ales matematica), am fumat, am baut si am petrecut in liceu de dracu m-a luat dar mi-e imposibil sa-mi imaginez cat de prost poti sa fii ca sa nu iei nota de trecere la romana?

      Comment


      • #4
        Mai rau este ca dupa munca depusa de acestia ne vom lua marea majoritate dintre pensiile...care o mai apuca....vorba lui Hitler.
        Last edited by valeriuciprian; 5 July 2011, 18:46.
        sigpic

        Comment


        • #5
          Care munca? Toti tinerii pe care-i cunosc viseaza gipane si mertzane, vor sa faca afaceri, vor posturi de conducere fara sa treaca prin etapele intermediare. Ambitiile parintilor ii sufoca pe copii, parintii vor medicina, ASE, drept... am un coleg licentiat in drept, nu stie nici macar prima propozitie din constitutia tarii, altul e licentiat in management si i-si da mari aere de expert in psihologia maselor dar nici macar nu-si poate convinge seful sa-i dea o zi libera. In zilele noastre e greu sa accepti mediocritatea...

          Comment


          • #6
            bacalaureat 2011 http://www.youtube.com/watch?v=xUEv9LevNgE

            Comment


            • #7
              Nu stiu de unde atata valva, procentul de promovabilitate de anul asta pare apropiat de realitate. Imi aduc aminte ca aveam colegi in clasa a VIII-a care nu stiau sa citeasca, de scris nici nu se pune problema, iar profesorii in loc sa lase corigenti ii treceau clasa asa de mila. Prin liceu la fel , am avut colegi care nu prea meritau a trece clasa, nu pentru faptul ca nu se pregateau , dar pentru ei un text la prima vedere era dintro alta era, nu stiau s formulze o banala cerere etc.
              Daca ne ascundem la nesfarsit , in curand vom avea tractoristi cu 3 facultati.

              Am un nepot la scoala primara, iar din spusele parintilor in clasa lui sunt 23 copii foarte buni ( calificative FB si B) si vreo 2 amarati din familii de asistati sociali care sunt oile negre in privinta rezultatelor scolare. Da unde sunt elevi de nota 5 sau elevi de 7 ?

              Comment


              • #8
                Din ce film este secventa cu hitler?

                Comment


                • #9
                  nu stiu, stiu ca mai e acelasi film dar era ceva de Dacia..cauta pe youtube si probabil vei mai gasi si altele
                  " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                  Comment


                  • #10
                    Last edited by crull; 6 July 2011, 01:27.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by valeriuciprian View Post
                      Mai rau este ca dupa munca depusa de acestia ne vom lua marea majoritate dintre pensiile...care o mai apuca....vorba lui Hitler.

                      Cei care sunt acum pensionari nu-si iau banul desi sunt inca sustinuti de "dezvoltati multilateral" din regimul Ceausescu...

                      Comment


                      • #12
                        Este nevoie si de oameni la maturat strazile, atat in tara asta cat si in altele.
                        O mare problema este mentalitatea parintilor, ei avand o parte din vina.
                        De ce spun asta? Pentru ca ei cresc niste iresponsabili/incompetenti.
                        Pai cum sa ai totul pe tava indiferent de ce rezultate ai?
                        Ai facut 18-20 ani? Bun....Mars de-acasa, ia-ti o slujba, iti iau o javra de masina si du-te cu Dzeu.
                        Nu te tin eu in casa pasa faci tu 40 de ani. Astfel, evident ca nu vei avea rezultate, pentru ca nu-ti trebuiesc din moment ce ai totul servit.
                        La munca, nu la intins mana!!!!

                        Vasile spune tare bine ce spune, si anume ca exista 2 tipologii de oameni in lumea asta: cei care sunt meniti sa fie angajati si cei care sunt angajatori. Doar ca cei din urma sunt foarte putini (cum sunt si cei ce au IQ peste 130, 0.02 % din populatie). Acum ca toti tampitii cu IQ de 70 se vad conducatori e partea a 2 a, insa daca n-ar avea sustinere din partea oricui (parinti, bunici, s.a.), ifosele si aerele de conducator repede repede s-ar evapora.

                        @DaniD: crezi ca daca ai creste intr-un regim capitalist ai fi altfel? Stii cati bani se castiga daca se intarzie pensiile cu 5 zile? Indiferent de regim, tot rahatul ala este, caci acest regim nu-i nimic altceva decat toppingul unei pizza, blatul fiind stricat oricum.
                        Last edited by Cezar; 6 July 2011, 09:58.

                        Comment


                        • #13
                          E din 2006 , scrie destul de clar , simulare aprilie 2006 , cei care au scris articolul in ziarul respectiv sunt mai grămadă decât toromacii ăştia care nu au luat bac-ul.
                          Last edited by skypee; 6 July 2011, 10:11.
                          Skypee™

                          Comment


                          • #14
                            skypee ei abia acu au desoperit
                            " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                            Comment


                            • #15
                              dupa razboi multi viteji se arata, asa si voi! nu inteleg ce atata caz pentru bac? si daca luau bacul acum ce faceau? sunt locuri de munca la tot pasul pentru ei? daca merg la facultate si apoi o termina si se uita pe tavan cu diploma in mana e bine? traim intr-o tara care fabrica doar diplome...atat! daca faci medicina si vrei sa prinzi un post bun in spitalul floreasca sau fundeni nu vreau sa stiu care este "atentia" pe care trebuie sa o dai....la fel si cu dreptul...dreptul il inveti cand faci practica, cand intri in paine, nu daca citesti ca un derbedeu cartile alea! iar "vorbim" pentru posturi...nu vad rostul acestui thread...poate doar filmuletul care este caterinca maxima )

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google