Pro Sau Contra Fast-food-urilor.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pro Sau Contra Fast-food-urilor.



    Mancare naturala sau artificiala?
    Sunteti de acord cu Fast-food-urile?

  • #2
    bune dar totusi rele aproape toata lumea e in potriva lor...nu sti ce sa mai crezi...
    MY CLA

    Comment


    • #3
      da , toata lumea este impotriva lor dar toti stau la coada sa infulece un burger.

      Comment


      • #4
        Eu cred ca ar trebuii sa mergem din ce in ce mai rar sau deloc la aceste fast food-uri. Acum cand inca mai suntem sanatosi, pana nu e prea tarziu. Si sa consumam pe cat se poate mancare naturala. Oricum va recomand acest film. Chiar este de vazut, si asa poate o sa va schimbati ideea fata de fast-food.

        Comment


        • #5
          Eu merg cam o data pe luna cumpar de la Mc.Faza nasoala e ca fiica mea,cand trec pe langa Mc,i se 'face' foame brusc.99% primeste raspuns negativ.Fast-food-ul face parte din agitatia noastra,mai ale cele de cartier(din lipsa de timp).

          Comment


          • #6
            Si eu sunt impotriva acestor "fast-food-uri". Foarte rar se intampla sa merg sa iau ceva "de mancare" de acolo...si atunci cand efectiv nu am ce sa fac altceva.
            Oricum...cred ca toti cunoastem riscurile la care ne expunem prin hranirea din acestea. Nu mai e de mirare faptul ca rata obezitatii este in creste...o crestere alerta din pacate
            Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

            Comment


            • #7
              Originally posted by KELBURTOS View Post
              Eu merg cam o data pe luna cumpar de la Mc.Faza nasoala e ca fiica mea,cand trec pe langa Mc,i se 'face' foame brusc.99% primeste raspuns negativ.Fast-food-ul face parte din agitatia noastra,mai ale cele de cartier(din lipsa de timp).

              Iti spun eu ca nu e vorba de foame. Exact asa face si a mea. Lor li se face "foame de jucarii". MC Donald foloseste cel mai penibil mod de a face bani.... pe cea mai frumoasa placere a copiilor - jucariile. De fapt, asta e marea atractie a copiilor catre MC

              Comment


              • #8
                De asta am pus 'face' in ghilimele.Fiica mea,la 3 ani,e o actrita buna.Speculeaza orice.

                Comment


                • #9
                  eu de cateva luni am lasat-o mai moale cu MeC..am inceput sa mananc mai rar.tocmai am trecut in seara asta pe langa MeC...imi facea cu ochiul dar mi-am continuat drumul spre casa....eu nu sunt de acord in cea mai mare parte cu "fast food-urile gen shaorma"...o data am gustat cu fratele meu...dar eu n-am putut sa mananc....nu mi-a placut..dar din cate am si citit pe net..nici MeC-ul nici aceste shaormerii nu fac bine organismului uman...
                  sigpicLogan-Club-Ploiesti

                  Comment


                  • #10
                    Devin mai sanatoase astea decat rosiile fortate si bombardate cu atomi sau carnea injectata cu apa.

                    Comment


                    • #11
                      Mancarea de tip fast-food, pe sleau, inseamna furajare umana. Fiecare face cum crede, mai departe.
                      Eu unu sa nu aud de "mec, chei ef sii, etc"!
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • #12
                        eu nu am mai mancat de la un fast food de vreo 8 luni...prefer sa cumpar un corn decat sa mananc de la fast food
                        MY CLA

                        Comment


                        • #13
                          d`aia sunt cozile la shaorma , ca nu e buna...
                          nu compari shaorma cu carnea de la mec

                          Comment


                          • #14
                            depinde de fast-food!
                            Sunt fast-food-uri unde se mananca mancare gatita, dar e fast-food pentru ca in nici 5 minute ai ce vrei.
                            Cei din Timisoara ar trebui sa stie despre ce e vorba, nu de-alta, dar e fast food-ul politehnicii in complex langa 3F

                            Comment


                            • #15
                              internal combustionizer

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google