Casa Arde...noi Ne Jucam Cu Furtunu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Casa Arde...noi Ne Jucam Cu Furtunu

    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

  • #2
    INCREDIBIL... E ceva greu de descris cred, ce au simtit oamenii aia carora le ardea casa! Asa ceva e de neimaginat!!! Dar traim in Romania si s-ar parea ca nici in astia nu mai putem avea incredere...
    sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

    Comment


    • #3
      Cred ca trebuie sa ne intoarcem la galeata ca pe timpuri.

      Comment


      • #4
        S-au facut angajari la pompieri...Din cate stiu...Si singura conditie e sa ai liceul...Cunosc persoane...Program de lucru 4 zile libere cu 1 zi (24h),salariile sunt mult peste medie...Dar daca iti arde casa nu ai ce face...E un cerc vicios ca la doctori,spaga muuulta,dar cand te doare dai...Ca sa iti treaca.La politie...Dai ca sa te lase

        Comment


        • #5
          Serviciu de profesionisti!
          Era mai bine cand pompierii erau militarizati si se facea armata. Atunci era miscare si coordonare. Astia de acum nu-s pusi la antrenament! Cele mai tari faze se intampla cand sunt chemati sa salveze o pisica cocotata in copac care nu se mai poate da jos, iar o baba isterica striga "cu grija sa nu-mi speriati copilul".
          Computer, did we bring batteries?... Computer?...

          Comment


          • #6
            Au avut ghinion...Mai ales proprietarii
            sigpic
            !

            Comment


            • #7
              Cita prostie ?
              le-a trebuit 2 minute sa lege un b si c la distribuitor chestie care normal se face in 7 secunde [standard ]
              dispozitivul de interventie e ca dracu nimeni nu coordoneaza ,se calca pe picioare uni pe altii
              daca vedeti pe fundal la doua masina se cupleaza c si se deschide vana la b
              in mod normal trebuiau demisi toti responsabili unitatii respective, pompieri nu au nici o vina ,efectiv nu stiau ce au de facut [nu fusesera pregatiti]
              baiatu cu lenuta monteza filtre polen , alarme si alte cele

              Comment


              • #8
                Incredibil!!! Nu am cuvinte eu le-as da foc la casa lor! Si m-as cacai eu cu furtunul!

                Comment


                • #9
                  Originally posted by viorelu View Post
                  S-au facut angajari la pompieri...Din cate stiu...Si singura conditie e sa ai liceul...Cunosc persoane...Program de lucru 4 zile libere cu 1 zi (24h),salariile sunt mult peste medie...Dar daca iti arde casa nu ai ce face...E un cerc vicios ca la doctori,spaga muuulta,dar cand te doare dai...Ca sa iti treaca.La politie...Dai ca sa te lase
                  Am ramas uimit de ce parere ai despre pompieri, esti informat foarte rau, atat despre programul de lucru, despre salariu cat si despre conditiile de angajare... Despre spaga, ce sa mai vorbim...Total aiurea. Nu neg greselile acestor pompieri din filmulet, dar se mai intampla si incudente din astea, masinile sunt vechi, accesoriile la fel. Cred ca problema acolo a fost ghearele de la racord care sau rupt sau au fost defecte.TopCat din nou vorbesti in necunostinta de cauza...de unde sti ca la pompieri nu se fac antrenamente? Este total gresit acum sa criticam toti pompierii, nu toti sunt la fel, numai criticati aiurea numai de dragul de a critica...
                  niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

                  Comment


                  • #10
                    esti informat foarte rau, atat despre programul de lucru, despre salariu cat si despre conditiile de angajare.
                    glumesti , salariul ai dreptate nu e mare undeva la 1500 dar daca adaugi toate sporurile pe care le iau se cam dubleaza
                    Despre spaga, ce sa mai vorbim...Total aiurea
                    fratele meu traim in romania ,aicea se da spaga si la WC
                    Cred ca problema acolo a fost ghearele de la racord care sau rupt sau au fost defecte
                    un civil vede decit problema racordului ,credema am vazut formati civile [voluntare] care stiau sa intinda un c cum trebuie,
                    ruperea ghearelor sa datorat lovituri de berbece ,cretini au dat drumu la apa cu furtunul inodat,
                    civilul cu flaner albastru le indreapta furtunul pompieri erau prea ocupatii sa se calce pe picioare
                    Este total gresit acum sa criticam toti pompierii, nu toti sunt la fel
                    corect sunt si oameni care isi stiu bine meseria din pacate nu sunt apreciatii se prefera pupincurici care marca banu nu isi fac turele fenteaza convocarile si te trezesti la necaz ca se inoada cu furtunele
                    baiatu cu lenuta monteza filtre polen , alarme si alte cele

                    Comment


                    • #11
                      @dani p:
                      Se vede dupa felul cum se misca. Eu am facut armata la pompieri si vorbesc in cunostinta de cauza. Cand se dadea alrama alergam de mancam pamantul. Dar atunci era institutie militarizata si se punea altfel problema.
                      Fara suparare!
                      Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google