Excludere Computer De Bord Laureat Gpl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Excludere Computer De Bord Laureat Gpl

    M-am inscris pentru cumpararea unui logan laureat gpl(1.4).La livrarea masinii mi s-a spus ca la modelul pe gpl 2009 nu mai este inclus computerul de bord.Ce parere aveti?

  • #2
    Esti sigur?Inseamna ca au innebunit!Daca la Laureat au luat cb-ul,la celelalte(Ambiance,Preferance) ce-or sa mai taie de pe lista?E valabil doar la varianta cu gpl?
    Nu poti incerca si la alt dealer?
    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

    Comment


    • #3
      Încă puţin şi Laureate devine Ambiance.

      Comment


      • #4
        nu cred ca se compara laureat-ul cu ambiance-ul. macar au scazut ceva din pret? ca doar cb-ul nu e moca...

        p.s. au facut o data o reducere, de au scos reglajul lombar, acum vad ca vine alta reducere, in vreme de criza;))
        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

        Comment


        • #5
          Ce va mirati, eu am un pickup de 11000+ oiro si nici macar nu avea CB pe lista de optionale de la inceput, din proiectare!
          Dar fiind romani, invatam sa "customizam" masinile noastre, asa ca un CB costa 100 de lei.
          In alta ordine de idei, cred ca Dacia la "ofera" destul de multe lucruri in acest sezon de criza, nu cred ca e o problema de economie.(economie au facut la a mea care are bordul prins in 2 suruburi, nu in 4)
          Dar la GPL cred ca au avut reclamatii la consumul real/CB, nu cred ca au pus bine la punct asta, si decat sa-si bata un cui in talpa la "vocea clientului (suparat)", l-au eliminat cu creionul la montaj.

          Comment


          • #6
            Are dreptate ORBU !! Pe pagina lor oficiala , pentru varianta Laureate cu gpl nu mai figureaza CB in lista cu dotari .
            Criza dom'ne .... ce sa-i faci !!!
            In ritmul acesta cred ca prin vara o sa apara versiunea Logan FITNESS : cu pedale in locul motorului !!!!!!
            Last edited by givali; 14 April 2009, 21:16. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • #7
              pai si pretul? e mai scazut? v-ati uitat?
              AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

              Comment


              • #8
                dar si romanu e prost dom'le.....nu stie sa citeasca un amarat de manual de utilizare ... pai logic cand merge cu consumu instant si intra in depasire cu a 4 la 90 ala ii arata un " consum enorm de 13-16 l " ...si apoi se plange ca iar consuma masina mult si uite asa se imprastie o informatie eronata la lume ...

                Am un prieten cu aveo si odata l-am plimbat cu a mea mergand cu consum instant...si cand eram in accelerare sarea consumu pe moment si apoi revenea....iar apoi m-a plimbat si el cu marele si gloriosu aveo...da prostu' mergea cu consumu mediu ( el neavand consum instant)....am incercat sa ii explic ca e consumu mediu dar el e cam dang-dang....
                Asta e romanu cand sare din caruta in aveo sau cine stie ce sh din germania iti rade in nas...dar nici macar nu stie ce e ala ESP si mergea cu el decuplat ca cica la ce ii trebuie lui ESP ca masina e strong ( passat 2002 )


                Referitor la pretul de achizitie nu cred ca l-au scazut ...
                Last edited by Loganu; 15 April 2009, 14:19. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • #9
                  Preturi de pe pagina producatorului :
                  Preference GPL 1.4 MPI 75 CP 8180 EUR 33921.64 RON
                  Preference GPL 1.6 MPI 90 CP 8580 EUR 35580.40 RON
                  Laureate GPL 1.4 MPI 75 CP 9080 EUR 37653.85 RON
                  Laureate GPL 1.6 MPI 90 CP 9480 EUR 39312.61 RON
                  Golanu' meu Laureate GPL 1.4 MPI 75 CP a costat in 2007 >> 8800 euro , acum cu criza asta, scumpesc masinile pe masura ce scot din dotari ..... TIPIC ROMANESC ...

                  Comment


                  • #10
                    Daca doar la CB e problema va rezolv eu
                    ECUFix
                    Please don't visit my homepage!

                    Comment


                    • #11
                      La mine a fost la Laureate gpl 1.6 9780 euro in iulie comandata si platita cu credit, sosita in septembrie,dar in pret mai e 250 euro vopseaua metalizata, si in pretul de sus de la givali sigur lipseste casetofonul...adica 180 euro..deci 9480 +250+180 =9910 euro fata de 9780 cat m-a costat pe mine. diferenta 130 euro MAI SCUMP.....si am si CB si reglaj LOMBAR....
                      Last edited by garib1973; 15 April 2009, 20:39.
                      AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

                      Comment


                      • #12
                        Nu exista Laureate fara cass..,refa calculele!

                        Comment


                        • #13
                          i-au modificat pretul masinii intre data comenzii si data ridicarii. putea sa vina cu protectia consumatorului si-si ridica masina la pretul din data comenzii, cum e si normal, ca ei incasasera deja banii. magarii dracu'...
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by garib1973 View Post
                            La mine a fost la Laureate gpl 1.6 9780 euro in iulie comandata si platita cu credit, sosita in septembrie,dar in pret mai e 250 euro vopseaua metalizata, si in pretul de sus de la givali sigur lipseste casetofonul...adica 180 euro..deci 9480 +250+180 =9910 euro fata de 9780 cat m-a costat pe mine. diferenta 130 euro MAI SCUMP.....si am si CB si reglaj LOMBAR....
                            CORECT ! Pretul de 8800 euro este fara casetofon .

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by detail View Post
                              Nu exista Laureate fara cass..,refa calculele!
                              Ai dreptate, in felul tau... Doar la Laureate GPL nu este cass. A fost la aparitia PH2 sicass in dotare, dar doar 18 zile, de pe 1 iulie la lasare pina pe 18 iulie. Eu am fost pe 18 la ei si aveam, pina pe 22 cand am terminat actele, cu banca, nu mai era. marisera pretul cu 180 euro, initial fusese 9300 euro..asa ca orice minune tine cam trei zile....
                              AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google