VW Scoate Golf 6 GPL. Ce Mai Spun Talibanii Anti Gpl?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • VW Scoate Golf 6 GPL. Ce Mai Spun Talibanii Anti Gpl?

    Versiunea bifuel din fabrica a fost lansata recent la Bologna.
    http://www.***********/noutati-auto-...i-fuel-3605987

    Ce mai spun oare talibanii VW si cei anti-gpl? Cei care latra ca gazul distruge motorul si ca "iti bati joc de masina daca pui gaz".
    Dacia Logan 1.4 mpi+GPL Tomasetto

  • #2
    pe foametea asta orice economie este buna. vor fi vesnic "talibani" anti-gpl (chipurile distrugi motorul desi el merge mai curat si sunt mai putine depuneri pe supape) si anti-diesel ( cica cum sa mergi cu tractorul ).
    vom fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat !

    Comment


    • #3
      Acum 3-4 ani am vazut BMW Seria 5 cu instalatie GPL de la mama ei...initial am crezut ca e butelia de NOS...dar nope...era GPL
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • #4
        ÃŽn 1995 BMW a echipat E34 cu GPL, denumindu-l 518g.

        Şi eu sunt împotriva GPL-ului, fiind un gaz uscat consider că nu prea face bine motorului... Dar asta e doar părerea mea.

        Comment


        • #5
          myke arderea in sine este uscata. deci cum vine asta cu gazul uscat?
          vom fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat !

          Comment


          • #6
            Dacă benzina şi motorina au ceva proprietăţi de ungere (a injectoarelor spre ex.), GPL-ul e exact opusul. Nu vreau să intru în detalii, dar n-am auzit lucruri bune de la cei care au avut GPL...

            Economia de carburant se "compensează" cu schimbarea prematură a chiulasei ş.a.m.d.

            Comment


            • #7
              Ford va lansa anul acest si MONDEO TriFuel - Benzina , E85 si GPL Deci se pare ca toti vor avea ceva de spus cu aceasta alimentare se pare . Varianta de motorizare va fi 2.000cmc si 136 caluti (pe Ethanol 144). VW , FORD , cine mai urmeaza ? Oficial ma refer ...
              Offtopic dar legat de aceasta treaba : am alimentat acum 5 zile de la CRIMBO PLAza si inaintea mea alimentase GPL un X5 4.4i 90 litrii Am ramas afish.Cred ca e rentabil si pentru ei ca e 1.65 litru
              1.6 MPi Icy White

              Comment


              • #8
                cred ca in curand o sa apara si veyron pe gpl.la ce au mai pus motoare de 4,5 si 7 litri daca se caca pe ei la consum ?
                Welcome to the Club, We Have Jackets !

                Comment


                • #9
                  E foarte bine, sa bage la orice model optiunea asta. Nu m-ar deranja la o masina de 150 cp sa zicem sa am optiune pentru GPL. O scadea puterea cu 5%, eu spun ca nu se simte oricum dar mergi la bugetul unuia cu diesel (consumi 10%, platesti echivalentul a 5%). Eu sunt pro GPL, tata m-a comis sa fiu pro GPL, nu a cazut motorul la 1300, nici la Logan (care are aproape 100.000 km pe GPL), deci nu vad sa se strice vre-un motor, astea-s aberatii si auzenii. Ce nu-mi place la GPL busonul de alimentare, cred ca se poate ascunde undeva prin portbagaj.
                  4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by margelatu View Post
                    cred ca in curand o sa apara si veyron pe gpl.la ce au mai pus motoare de 4,5 si 7 litri daca se caca pe ei la consum ?
                    au tu nu stii oare ca in romanica strangi din buci ca sa iti iei bmw, audi or mertedes si apoi mananci margarina pe paine pana platesti ratele??? dar macar ai cu ce te da in basini ;) !!!
                    vom fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat !

                    Comment


                    • #11
                      Fratie...asta este forum de Dacia...nu de WV, BMW , veyron , sau alte dracii....
                      :animal_spider2: LOGAN 1.4 MPI Laureat + GPL :ninja4:

                      Comment


                      • #12
                        hai lasa ca nu trebuie sa vorbim 100 % numai de Logan...discutam si despre ce mai e prin alte ograzi...n-ai vazut thread-ul ala cu Hitler care vrea Sandero 1.6 Alb?
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • #13
                          in afara gplu nu se cumpara dooar ptr economie... e faza cu ecologia ei sunt ecologici traiesc verde... etc etc...

                          Ce imi pasa mie de-ncalzirea globala
                          Balenele sa moara de viata usoara

                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            mai las-o cu incalzirea globala, acum se caca pe ei sa mascheze cumva ca de fapt nu ni se trage de la poluarea masinilor. de aia pe mine nu ma doare de clima noastra in schimbare. mai bine ar aduna gunoaiele de plastic si cauciuc de prin rauri...daca tot se vor "green".
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • #15
                              off topic:vrajeala.eu cumpar logan de 1,6 cu 170 g la noxe si altul smecher cumpara x5 cu motor de tractor si care are noxe de jumate de kil.pai hai ca nu poluez eu ca sa polueze altul.cine are malai poate sa polueze mai mult.cam asa suna teoria.
                              Welcome to the Club, We Have Jackets !

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google