Probleme Logan Cu GPL Din Fabrica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probleme Logan Cu GPL Din Fabrica

    Salut! Am un Logan cu GPL din fabrica si am probleme cu injectoarele de la instalatia de gaz. Stie cineva cat costa ??? Multumesc anticipat!!!!

  • #2
    Ce fel de probleme?
    poti sa dai detalii?
    AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

    Comment


    • #3
      injectoarele au acelasi pret nu difera de la GPL la Benzina ... daca folosesti masina foarte mult pe GPL ele se coxifica si merge motorul rau.. mai rau e ca poti strica pistoane daca il fortezi pe benzina

      Comment


      • #4
        Injectoarele costa pana in 1.000 lei, toate 4.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          Originally posted by mrfler View Post
          injectoarele au acelasi pret nu difera de la GPL la Benzina ... daca folosesti masina foarte mult pe GPL ele se coxifica si merge motorul rau.. mai rau e ca poti strica pistoane daca il fortezi pe benzina

          Exact. Masina merge numai pe GPL pentru ca face taxi...si consuma 18% ceea ce este exagerat.

          Comment


          • #6
            pai nu ai garantie?
            vb cu cineva de are logan gpl nou in garantie si faceti skimb!simplu!nu? si te costa si mai ieftin.nimeni nu o sa stie!se demonteaza foarte usor!

            Comment


            • #7
              injectoarele de gaz se pot regla (consum de 18 % este exagerat de mare)
              sigpic

              Comment


              • #8
                Se poate regla debitul de combustibil, dar numai prin resoftarea UCE injectie GPL, cu o mufa speciala care nu prea se gaseste si cu un soft la fe de deosebit.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #9
                  Da tu ce trasee faci amice de consumi 18% , banuiesc ca ai masina inchiriata , sau data la soferi ?! Am mers cu Mustang V8 si consuma 18% , dar facea ruta Baneasa - Militari zilnic dus intors
                  1.6 MPi Icy White

                  Comment


                  • #10
                    Multi-supapă de defect ca urmare a ruginei

                    Originally posted by marcos View Post
                    Am un Logan cu GPL din fabrica si am probleme cu injectoarele de la instalatia de gaz.
                    Magnetic bobina a fost ruginit


                    sărace de protecţie împotriva apei

                    Comment


                    • #11
                      Ihre Bilder sind auf dem Deutsch-Forum und kann nicht geöffnet werden, wenn Sie noch nicht registriert sind, gibt. Setzen Sie sie auf einer anderen Website.
                      Erfolg!
                      Pozele tale sunt pe forumul german si nu se pot deschide daca nu esti inscris acolo. Pune-le pe un alt site.
                      Succese!
                      sigpicLaureate 2007 GPL

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by koldun View Post
                        Ihre Bilder sind auf dem Deutsch-Forum und kann nicht geöffnet werden, wenn Sie noch nicht registriert sind, gibt. Setzen Sie sie auf einer anderen Website.
                        Erfolg!
                        Pozele tale sunt pe forumul german si nu se pot deschide daca nu esti inscris acolo. Pune-le pe un alt site.
                        Succese!
                        Ne pare rău pentru greseala mea

                        Magnetic bobina a fost ruginit




                        sărace de protecţie împotriva apei

                        Comment


                        • #13
                          Sie gestoppt Ihren Motor jeder Zeit beim Gehen in der Verzögerung (auf LPG)?
                          Erfolg!

                          Ţie ţi s-a oprit motorul vre-o data în timpul mersului, în deceleraţie (pe GPL) ?
                          Succese!
                          sigpicLaureate 2007 GPL

                          Comment


                          • #14
                            De gaze cu Landi Renzo se opreşte în mod automat în momentul în care există probleme.

                            Motorul de asemenea, continuă să funcţioneze cu benzină.

                            Comment


                            • #15
                              Din cauza GPL-ului prost se opreste instalatia , si din pacate se opreste de tot si motorul , chiar daca se zice ca trece pe benzina nu e adevarat . S-a intamplat de 3x in 1700 km , dar pana la 11800 am bagat numai Rompetrol si Crimbo si alt GPL de calitate nu au mai fost probleme
                              1.6 MPi Icy White

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google