Tremurat

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tremurat

    Salut !
    In primul rand sper sa postez une trebuie , daca nu rog un moderator sa mute topicul unde trebuie .

    Am un Logan Laureate 1.4 GPL. In ultima vreme simt cum tremura motorul cand ridic piciorul dupa ambreiaj in treapta 1.
    Deci apas abreiajul bag 1,accelerez ridic piciorul treptat si aproape la sfarsit daca il tin apasat motorul trepideaza .Uneori o face mai rau si se simte destul de bine. Care ar fi problema? si cand schimb treapta a 2-a cam la fel face. Eu accelerez in timp ce ridic piciorul de pe ambreiaj.De la a 3-a nu se mai simte deloc acest tremurat.

    Sa fie ambreiajul de vina ?

  • #2
    nu e de la ambreiaj.trebuia sa postezi la probleme tehnice.de verificat mpp (motorasul pas cu pas),senzorul de turatie ,corpul clapeta,bujii,fise,bobinele de inductie.unele din astea enumerate poat sa fie murdare si trebe curatate.
    Welcome to the Club, We Have Jackets !

    Comment


    • #3
      Mersi pentru ca ai mutat subiectul .
      Deci tremuratul se simte bine la o plecare de pe loc cu o turatie de 2000-2400 turatii. Nu plec cu demaraj ci usor dar se tureaza extrem de mult ( poate am ei piciorul prea greu).
      Se poate sa fie din cauza ca am turatu astazi pana pe la 5000 poate si un pic mai mult cand am ramas inzapezit un pic ?

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google