Pierdere lichid racire

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pierdere lichid racire

    o intrebare ce parere aveti de un logan cu instalatyie tomasseto montata la 100000km bord si care are probleme cu likidul de racfire complectez si dupa dispare nu se vede delok pe unde pierde ?

  • #2
    pompa de apa probabil sa dus...
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • #3
      cam cat pierzi? sa te uiti foarte atent la teurile montate aftermarket... prima mea banuiala aici ar fi.
      capacul la vasul de expansiune sa fie infiletat la maxim.
      apoi verifica si uleiul. sa nu ai spume pe el...
      daca problema persista ... te duci la cine ti-a facut distributia ultima data si zici ca pierzi lichid pe la pompa de apa.
      cati km ai in total?
      o/____\o
      (i)
      .........

      Comment


      • #4
        pierzi antigel pe la un teu, pe langa carcasa filtrului de aer, ca sa nu mai iti curga trebuie schimbat cu unul din branz sau cupru, care costa vreo 40 lei
        My Ride BR 86 TIV Mai Furios Si Mai Iute

        Comment


        • #5
          coliere?

          Salut, am avut si eu problema cu lichidul de racire si am mers la astia de la reprezentanta si mi-au schimbat colierele. Se vedea pe unde a curs, pentru ca s-a oxidat(depuneri albicioase). Sa controlezi pe unde ai astfel de depuneri.

          Comment


          • #6
            Din fabrica, inst. are t-uri de plastic, pune t-uri de cupru si niste coliere bune si nu mai curge

            Comment


            • #7
              multumesc

              erea un milog de teu care e bagat pe sub motor la draq sa l ia ca nu se vedea nimik da un mester priceput stie unde e de vina







              respect loganforum

              Comment


              • #8
                e posibil sa fie acelasi lucru si la logan benzina?
                vand fonomin (pasla) pentru antifonare, pret avantajos
                vand lampa adaptabila la torpedo

                Comment


                • #9
                  Nu-la Logan benzina nu au fost astfel de raportari.

                  Comment


                  • #10
                    atunci la a mea pe unde o fi pierzand?
                    vand fonomin (pasla) pentru antifonare, pret avantajos
                    vand lampa adaptabila la torpedo

                    Comment


                    • #11
                      Salut, daca vreau sa cumpar T-euri de bronz, unde gasesc? Multumesc. Respect.
                      Zona geografica dauneaza GRAV sanatatii!
                      Pentru sanatatea dv., evitati sarea, zaharul si Romania!

                      Comment


                      • #12
                        Taucety de bronz nu cred ca gasesti usor...dar de aluminiu-recomand in locul celor de plastic- gasesti la montatori...
                        Cele de bronz sint prea scumpe si nu aduce lumea...
                        Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                        Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                        Comment


                        • #13
                          @alex1980, din toate sistemele aduse in Romania pana in prezent, de fapt doar una singura a avut t-uri de k.k.t. si a pierdut apa pe acolo de tipa toti clientii dupa teuri metalice, e instalatia pe care o lauzi tu, dar la care t-urile trebuiesc aruncate. Eu montez BRC, Lovato, OMVL, Tomassetto, Tartarini cu t-urile de plastic si crede-ma ca nu s-a vaitat nimeni ca pierd apa. Nici la L.R. montate de mine, dar la alea le-am schimbat fiindca pierdeau prin definitie fiindca stiam deja care le e soarta daca se pun cele livrate in sistem. E mai bine acum cand spunem lucrurilor pe nume si nu mai facem reclama mascata? La urmatoarele posturi suspecte, o sa mai imi amintesc si alte probleme pe care le are L.R., asta ca sa existe un echilibru in toate, stim foarte bine ca va permiteti sa platiti o reclama aici, nu e nevoie sa va faceti conturi de utilizator si sa postati aiurea, mai bine strange-ti posturile intr-unul singur si posteaza-l la bancuri...
                          Din 13.09.2014 cea mai puternica masina cu sistem GPL BRC (571CP) din Ro este Bentley Continental GT. Asteptam replica concurentei...

                          Comment


                          • #14
                            Hai sa completez eu la Contra LandiRenzo:
                            - senzor MAP LR schimbati la cerere cu Bosch...cu toate ca se stie ca sint prosti din fabrica..
                            - injectoarele bune dar foarte firave...am vazut vreo citeva deja crapate la imbinari si "consolitate" cu platband...buna ideea cu injectoare modulare dar prost realizata...

                            Confirm ca T-urile de LR sint de kko...nu mi-a trecut prin cap asta sa scriu pina acum deoarece la montaj se arunca din prima cind se desface kitul si se pun T-uri de aluminiu...
                            Apropo de T-uri am scris parca pe undeva...eu am fost norocos sa-mi crape alea de la Tomasetto...dar a fost "o eroare de greseala" la montaj...le-au pus prea tensionate intr-un colt de furtun...
                            Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                            Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                            Comment


                            • #15
                              promit sa-ti dau o bere, ca am un drum la Iasi in curand ... Am zis-o si mai sus, e propagandist, da' nu stiu daca e de-al lui Ponta sau de-al lui Crin )
                              Din 13.09.2014 cea mai puternica masina cu sistem GPL BRC (571CP) din Ro este Bentley Continental GT. Asteptam replica concurentei...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google